Kultura i rozrywka

  • 32 komentarzy
  • 31757 wyświetleń

Studniówka ZS nr 2 w Grajewie

Restauracja "Birawit" Szczuczyn 10.01.2009 r.

Dadaj swoje zdjęcie

Historia szkoły
Historia szkoły 01 września 1995r. otworzyła swe podwoje druga w mieście szkoła średnia - Zespół Szkół Zawodowych - co własnoręcznym podpisem poświadczyli: Burmistrz Miasta Grajewo - Antoni Cybula, Kurator Oświaty w Łomży - Cezary Kocon, Dyrektor ZSZ - Edmund Konopka. W skład Zespołu Szkół Zawodowych weszły dwa typy szkół : Technikum Technologii Żywienia (dwa oddziały) i Liceum Handlowe (dwa oddziały). Na siedzibę szkoły przeznaczono budynki położone po wschodniej stronie szosy do Białegostoku przy ulicy Wojska Polskiego 84 zajmowane wcześniej przez wojsko . Likwidacja w 1990 roku jednostki wojskowej i oddanie szkole w użytkowanie terenu oraz zabudowań nie zmieniło przyzwyczajeń mieszkańców miasta. Powszechnie miejsce zwie się koszarami, a szkołę - podchorążówką. W czterech salach lekcyjnych rozpoczęło naukę 136 uczniów, pracę - 18 nauczycieli oraz sekretarka, woźna, sprzątaczka, nauczycielka - bibliotekarka, księgowa.

W 1996r. bazę szkoły stanowiły już dwa oddzielne budynki, w których mieściło się 10 sal lekcyjnych, jedno malutkie pomieszczenie pełniące rolę biblioteki i czytelni, a także nieco od nich oddalony budynek zaadaptowany tzw. sposobem gospodarczym na salę gimnastyczną i pracownię gastronomiczną.

W 1997r. na mocy decyzji Kuratora Oświaty w Łomży - Heleny Sutyniec rozpoczęto budowę łącznika dydaktycznego (8 klas i pomieszczenia administracyjno- gospodarcze) oraz sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno - socjalnym, których oddanie do użytku zaplanowano na rok 1999. Rozbudowy szkoły nie ukończono jednak w terminie. Warunki pracy 29 zatrudnionych nauczycieli i 378 uczniów były trudne. W roku tym Zespół Szkół Zawodowych stanowiły już trzy typy szkół: Technikum Technologii Żywienia (6 oddziałów), Liceum Handlowe (6 oddziałów) i Liceum Techniczne o profilu administracyjno - ekonomicznym (2 oddziały).

W wyniku reformy administracyjnej i wynikających z niej dla samorządów terytorialnych obowiązków organem prowadzącym Zespołu Szkół Zawodowych stało się Starostwo Powiatu Grajewskiego. Zrozumienie skomplikowanej sytuacji szkoły - uczniów i pracowników , którzy codziennie wiele razy przemierzali odległości między szkolnymi budynkami - oraz śmiałe decyzje władz lokalnych: Rady Powiatu Grajewskiego i Starosty Powiatu Grajewskiego - Henryka Poślednika o kontynuowaniu rozpoczętej inwestycji były zwiastunem szczęśliwego finału . Budynek dydaktyczny oddano do użytku 01 września 2000 roku, natomiast na następny rok szkolny zaplanowano zakończenie II- go etapu inwestycji.

09 września 2000 roku dokonano uroczystego otwarcia części dydaktycznej kompleksu szkolnego oraz nadano Zespołowi Szkół Zawodowych imię 9 Pułku Strzelców Konnych, bowiem w tym miejscu, w dwóch służących do dzisiaj młodym Polakom budynkach, od maja 1924 roku do września 1939 roku stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych, z przybycia którego i obecności grajewianie zawsze byli dumni.


Galeria zdjęć  ( Studniówka ZS nr 2)Adres szkoły:
Zespół Szkół Nr 2
im. 9. Pułku Strzelców Konnych
ul. Wojska Polskiego 84, 19-203 Grajewo
Telefon:
(086) 272 31 81

foto: J.F.K.


Dodaj zdjęcie do galerii - kliknij w wykrzyknik

Komentarze (32)

Kasia, Randzik, wyglądaliście cudownie :)))

wow, Kasiu wyglądałaś ślicznie :) piękna brązowa sukienka :>

Sylwuś i Elcia wiecie ze jesteście i tak śliczne pięknie wyglądaliście hm..

o Daria Lipinska :D jak Ty ładnie wygladalas :D bym w zyciu nie powiedziala ze to Ty :D jeszcze z moim kolega bylas z ktorym uczylam sie 6 lat chyba :D:D hahahaha pozdrawiam i buziaczki :*

popieram K.R królowe balu :)

Paula .Ł i Patryk.Ż, pięknie wygladaliście -jak zawsze zresztą:)

eejj wszyscy wyglądali pięknie tego wieczoru!

daria wyglądałas najśliczniej :)))))

Randziki jak zwykle lśnią :D slicznie prosze Panstwa :* :D:D

pieknie wygladal Sylwia

Pani Ewo wyglądała Pani slicznie pozdrawiam

ci co tam się chowają za dziewczynami pod ścianą na filmiku to komicznie wyglądają - nie chciałabym z kimś takim iść na studniówkę -dziewczyny zapraszajcie poważnych facetów -uwierzcie są tacy (TO JEDYNY TAKI DZIEŃ W ŻYCIU niech wam go nie zepsują)

nasza Elcia jak zawsze czarująco :))

Klasa III b :) dzięki za wszystko :*:*:* Kocham was

Sliczna była koronkowa sukienka jednej z bliżniaczek z 3h, poprostu miodzio ;]]

Elżbieta śliczna sukienka ;] rzeczywiście była warta swojej ceny ?

Bliźniaczki wyglądałyście cudnie i bardzo oryginalnie ;)

Wygląd nie jest najważniejszy. Wszyscy wyglądali ślicznie:)

Eli śliczna była sukienka to prawda a tył był niesamowity:))) pięknie wyglądała w niej zresztą ładnemu we wszystkim ładnie

III F the bestciaki dzieki za te trzy lata wspaniale spedzone :))) jestesmy najlepsza klasa co tu duzo pisac pzzDR

To prawda pani Ewa Borawska wygladala bardzo slicznie

Ojj to była niezapomniana Studniówka:):) Dziekuje:**

Daria i Andrzej to najładniejsza para:)

Randzikowie super wyglądaliście :)

Kto jest na zdjęciu nr 19 Zdaje mi sie że poznałam ich kiedys ale nie jestem pewna.

Katarzyna K i Kamil wygladali najładniej :)) :*

Pani Ewa B. naprawdę suoer

Jak miło jest zobaczyc dawnych nauczycieli!!! Przypominają się dawne lata. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli z "jednostki" a szczególnie tych którzy mnie uczyli.

Pani Ewa B. wyglądała ślicznie!:-) jak zawsze :D

super studniówka :) jednostka górą ;DDD

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.