niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Studniówka 2011 - LO zaoczne

Studniówka 2011 - LO zaoczne

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych  - Zaoczne

 

Studniówkowy savoir vivre. Jak nie wtopić na balu?
-    Na studniówce warto pamiętać o etykiecie, bo odpowiednie maniery podkreślają rangę tego balu - przekonuje Stanisław Krajski, autor 4 książek o savoir vivre i ponad 100 artykułów z tej dziedziny.

Balowy bon ton zaczyna się przy wyborze stroju. Specjalista radzi: - Dla mężczyzny na taką okazję najodpowiedniejszy jest ciemny, najlepiej - czarny garnitur, biała koszula i krawat. Przy tym należy pamiętać, że podstawa trójkąta na jego końcu powinna znajdować się na wysokości paska, oczywiście też czarnego. Czarne powinny być również buty i skarpetki.

Przypomina również o tym, by po odejściu od stołu zapiąć jeden guzik w marynarce.

A jaka rada dla pań na ten wieczór? Ekspert przekonuje, że najkorzystniej będzie nam w prostej czarnej sukience, butach na obcasie i delikatnej biżuterii. - Klasyczny, elegancki strój pozwoli uniknąć niedoubrania albo nadubrania, czyli sytuacji, w której odpowiednio: pani jest ubrana mniej lub bardziej odświętnie od pozostałych.


Galeria zdjęć (33)

 

Grajewo 29.01.2011

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.