sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 10192 wyświetleń

Straży przybędzie nowy pojazd?

Radni Rady Miasta Grajewo na ostatniej sesji podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w kwocie 50 000,00 zł w formie dotacji celowej Powiatowi Grajewskiemu z przeznaczeniem na dofinansowanie przez Powiat zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu terenowym. Pojazd służyć będzie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Dzięki przychylności radnych Starostwa Powiatowego, Miasta Grajewo oraz Gminy Wąsosz, a także dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Grajewie w niedługim czasie wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy, który podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Grajewa oraz powiatu grajewskiego.  Ogólny koszt zakupu tego pojazdu to kwota ok. 650 tys. zł. - Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie Mł. Bryg. Andrzej Jabłoński

       Jest to typowy samochód terenowy na podwoziu marki Renault, posiadający funkcję ograniczenia skażeń chemicznych i ekologicznych, w związku z powyższym będzie również w dużym stopniu wykorzystywany do działań na terenie zakładów posiadających substancje niebezpieczne, a także podczas wypadków i katastrof drogowych gdzie występować będzie zagrożenie chemiczno-ekologiczne.
      Będzie posiadł wyposażenie typowe dla takiej klasy pojazdów, czyli:
- autopompę z możliwością podawania wody, modyfikatorów, neutralizatorów i wodnego
   roztworu środka pianotwórczego,
- zbiornik na wodę oraz środek pianotwórczy,
- działko wodno-pianowe,
- inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
 


Foto - zdjęcie poglądowe

Komentarze (14)

TAK TAK INWESTYCJA W TAKIE POJAZDY PRZEZ MIASTO JEST POTRZEBNA JESTEM CIEKAW ILE RAZY TEN POJAZD NA PODWOZIU TERENOWYM BĘDZIE UCZESTNICZYŁ W AKCJI NA TERENIE MIASTA?

radni lekką ręką wywalają kasę miejską, jak nie dla policji to dla straży... ludzie czy to nie jest przesada, to są jednostki państwowe, gdzie jest kasa z budżetu państwa. czy mamy w mieście tyle do wywalenia, dofinansujcie jeszcze samolot dla prezydenta... kasa samorządu dla miasta (ulice, chodniki itp.) państwo i tak nas obdziera podatkami, gdzie to ginie ? Państwo radni, może diety przeznaczcie na dofinansowanie policji i straży..........

no a straż też dla miasta przekazała samochód z podnośnikiem, bedą mieli na swoje potrzeby do uzytkowania

Głosowałem za takim wsparciem dla PSP w Grajewie z całą odpowiedzialnością! Życie i zdrowie nie dzieli się na państwowe, miejskie, powiatowe! Ludzie w tym swym bełkocie zastanówcie się, zanim jakikolwiek post wpiszecie.

to prawda kajetan

ty mix tak nie skacz bo jak powiat dolozyl do orlika ktore jest tylko dla miasta praktycznie to takich sprzeciwow nie wyglaszales..

zobaczymy co powiedzą "mix" i "ert" jak będą potrzebowali pomocy od straży (przy użyciu tego pojazdu) lub ktoś z ich rodzin. czy wtedy też będą tacy przeciwni????????

kajetan, to ze ktos ma inne zdanie od ciebie to nie znaczy ze "bełkocze", wszyscy placa podatki i zus i inne takie akcyzy..... dosyć, mam sobie kupic własnego policjanta i strazaka i jeszcze karetke ???!!!!
TO JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST MOJA KASA Z PODATKÓW, Q... M..

Szanowny "Ert" i "FX" domniemam, że jak wymawiasz słowo Policja i Straż - to używasz tych waszych super obrźliwych określeń, jak widzisz wydatek na radiowóz i wóz bojowy straży, to ganisz tych co decyzje takie podejmują (RM), Pamiętaj, gdy wykręcisz 998 i 999 to zanim poprosisz o pomoc - to przeproś Państwa bardzo serdzecznie za swoje plugawstwa.

madry jestes bo z miasta a sa wsie gdzie ciezko jest dojechac i co wtedy???

A jaki Ty płacisz ten podatek? 19% od marnych zarobków, sprawdź w PIT ile tam masz tego podatku w skali rocznej, wykonaj teraz działanie nazywane iloczynem (podatek razy lata pracy) i powiedz na co napłaciłeś tych podatków!!!??? Na ile to wystarczyło karetek, etatów w Policji, ratowników medycznych, kilometrów dróg. Oj .... Do szkoły idź czym prędzej, oj ....

kajetan i zeus, ja nic osobistego nie mam do służb i życzyłbym wam i sobie najlepszego sprzętu dla nich, ale powtarzam głąby do znudzenia, to nie z tej kasy, dlaczego oddajecie dla Państwa forsę którą dostaliście na drogi, chodniki, szkoły miejskie - MIEJSKIE !!!!

Poinformowany samochód z podnosńikiem został przekazny osp a nie dla miasta i do ich potrzeb

szanowny Kajetanie....chyba cos pomyliles...ja nic obrazliwego i nikim nie pisalem. nie negowalem tez zakupu tego pojazdu ani tez decyzji o dotacji.wprost przeciwnie.pozdrawiam i prosze nie szkalowac mojego dobrego niku:D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.