niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

Straż Miejska informuje

Komenda Straży Miejskiej w Grajewie informuje, że w dniach 15.12.2006 r. - 22.12.2006 r. odnotowano 56 zdarzeń w tym przyjęto 12  zgłoszeń od mieszkańców.

 W dniu 15.12.2006 r. otrzymano zgłoszenie od jednego z mieszkańców ul. Zielonej, że wjazd na jego posesję został zastawiony pojazdem po podjęciu czynności mających na celu ustalenie właściciela pojazdu doprowadzono do usunięcia pojazdu-kierowcę pojazdu pouczono.
 W dniu 18.12.2006 r. otrzymano anonimowe zgłoszenie, że jedno z małżeństw zamieszkałych na ul. Konopskiej znęcali się nad swoim psem, a potem zakopali go, po podjęciu czynności mających na celu wyjaśnienie i potwierdzenie zgłoszenia-ustalono, że pies faktycznie został zabity ale przez jadący samochód co jest potwierdzone w  materiałach Policji.

 W dniu 19.12.2006 r. podczas patrolowania Os. 1000.lecia strażnicy zauważyli leżącego mężczyznę na ul. Buczka w związku z tym, że od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a sam nie był w stanie utrzymać się na nogach mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania na ul. Pęzy.
 W dniu 20.12.2006 r. w ramach wspólnych działań z KPP Grajewo przeprowadzono pogadankę w Zespole Szkół Nr 2 związaną z prezentacją Straży Miejskiej.
 Chciałbym ponownie zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze osoby oraz samotne dzieci. Mając na uwadze  panujące warunki o tej porze roku – temperatura, opady i szybko zapadający zmierzch, proszę o przekazywanie informacji o takich przypadkach do służb ratowniczych.

 Na bieżąco  przekazywano odpowiedzialnemu wydziałowi sygnały o miejscach przebywania bezpańskich psów.
 W trakcie czynności w rejonach szkół ujęto  i doprowadzono do szkoły 3 osoby.
 Ponadto strażnicy poza prowadzeniem czynności w zgłaszanych sprawach na bieżąco patrolowali teren miasta mając na uwadze okolice szkół, zrealizowano służbę od godz. 6.00 na terenie parku Central pod kątem puszczanych bez kagańca psów. W piątek szczególną uwagę zwrócono na tereny targowe, gdzie patrolowano prewencyjnie teren celem zapobieżenia ewentualnym kradzieżom kieszonkowym.
                                                                                                            
      
Komendant Straży Miejskiej
      Wojciech Formejster

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.