wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 12670 wyświetleń

Straż Miejska - informuje

Akcja Czysta Posesja to Moja Posesja


Jak co roku Straż Miejska w okresie wiosennym przeprowadza czynności zmierzające do zminimalizowania zjawiska powstawania dzikich wysypisk śmieci oraz prowadzące do zwiększenia estetyki naszego wspólnego otoczenia. Od 1 kwietnia br. możemy spodziewać się wizyty strażnika, który sprawdzi:

  • porządki na terenie nieruchomości oraz wokół niej. Odpowiedzialność wynika z Art. 117 KW oraz Art. 10 ust. 2a Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku,

  • sposób pozbywania się odpadów, wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady oraz zawarcie umowy z uprawnionym przewoźnikiem na wywóz nieczystości (obowiązek taki wynika z Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały NR XL/235/06 Rady Miasta Grajewo w sprawie "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Grajewo"). Odpowiedzialność karno-administracyjna zgodnie z Art. 10 ust. 2a cytowanej powyżej Ustawy, to grzywna w postępowaniu mandatowym lub nałożona przez Sąd Rejonowy Wydział II Karny.

  • umieszczenia w odpowiednim miejscu i utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości. Brak oznaczenia nieruchomości grozi odpowiedzialnością zgodnie z Art. 64 § 1 KW tj. grzywną lub naganą,

  • rejestrację, trwałe oznakowanie(tzw mikroczip) oraz szczepienie przeciw wściekliźnie psów i właściwą nad nimi opiekę. Odpowiedzialność właściciela lub opiekuna psa w przypadku nie zarejestrowania, trwałego oznakowania lub braku nad nim opieki wynika z Art. 77 KW oraz Art. 10 ust. 2a Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w związku z Uchwałą NR XL/235/06 Rady Miasta Grajewo . W przypadku braku szczepień właściciel lub opiekun ponosi odpowiedzialność na podstawie Art. 85 ust. 1 pkt 8 Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych.

Nadmienić chciałbym w tym miejscu, że obowiązuje nas jako mieszkańców również obowiązek selekcji odpadów co jest bardzo istotne w dzisiejszej gospodarce odpadami.

PAMIĘTAJ CZYSTE ŚRODOWISKO TO ZDROWE ŚRODOWISKO, KTÓRE TRZEBA CHRONIĆ !!!JEŻELI JESTEŚ ŚWIADKIEM NIEPRAWIDŁOWEGO POZBYWANIA SIĘ ODPADÓW ZGŁOŚ TO:

STRAŻ MIEJSKA TEL. 86 273 08 30 ( PN – PT DO 15.30 )

TEL. KOM. 697 679 807 ( PN-PT DO 21.00 )

POLICJA TEL. 997 CAŁODOBOWO


Komentarze (21)

A kto odpowiada za te dzikei wysypiska pomiedzy garażami na Os. Południe?

można czegoś więcej się dowiedzieć o odpadach selekcjonowanych? gdzie zbierać, koszty wywozu, jak segregować itd

przepraszam bardzo chyba nikt nie chiałby zeby jakaś obca osoba chodziła mu po podworku czy tez po posesji...to jest wyłacznie jego sparawa jakie podworko ktos ma zadbane czy niee zatanowicc sie trochee bo to juz głupiee sie robiii nie długoo to beda chodzic po domach i sprawdzac kto co ma w lodowce czy tez co ugotował na obiat

Będą sprawdzać zawarcie umowy z uprawnionym przewoźnikiem na wywóz nieczystości, tylko co to da. Każdy może zerwać umowę , i nie płacic za śmieci (wypowiadajac umowę przewoźnikowi orginał zatrzymujemy dla siebie, nie płacimy za śmieci, a straż miejska sprawdza tylko umowę, a POWINNA DOWÓD WPŁATY bo to jest dokumentem świadczacym o tyn że płacimy)GŁUPOTA

Co czipowania psów , jeśli nie ma bazy danych zaczipowanych psów ?
A co z selekcją odpadów , jeśli są wrzucane jak leci do tego samego samochodu - śmieciarki?

Pytanie do p. Prezesa PUK. Śmietnik przy blokach Wiktorowo brak jest pojemnika na odpady szklane.(dzwonie 2 razy w tygodniu)

Infirmacja dla Strazy Miejskiej. Od ul. Targowej do ul. Ekologicznej strona lewa - poprostu tylko wyć (taki syf)

na rogu piłsudskiego i sportowej jest podwórko zawalone śmieciami i jakoś straż miejska tam nie interweniuje tylko guwniarzy za papierosy ganiają!!!

nie lubię elektroniki nie mam komurki czemu mam czipować mego przyjaciela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co z czipowaniem kotów. Moj pisek jest o wiele mniejszy od niejednego kota?

Straż Miejska działa na podstawie ustawy o strażach gminnych. Nie daje ona funkcjonariuszom uprawnień do wstępu na teren prywatny, bez zgody właściciela. To oznacza, że w przypadku spalania śmieci w domowych piecach nie może udowodnić, że używany jest niewłaściwy opał. - Na razie można wystawić jedynie mandat za brak umowy na wywóz nieczystości i spalanie śmieci w przydomowym ogródku .

dla niewiedzących baza psów czipowanych jest prowadzona przez wydział i jak mnie poinformowano za bark takiego czipa mandat nawet 500zł

Tak, tak lepiej żeby pilnowali dzikich wysypisk i dawali mandaty wywożącym nielegalnie śmieci,niż mają czepiać się na osiedlach i solić mandaty ludziom spacerującym z niezwykle "groźnymi" ratlerkami lub innymi małymi pieskami bez mocnej smyczy. Mam na myśli tylko faktycznie małe pieski, bo do tych spacerujących z naprawdę groźnymi to nie podchodzą.

Pawlak a poczytaj odnosnie ilości wytwarzanych śmieci w zacytowanej Uchwale Rady Miasta

pawlak - przeczytaj w ustawie o ochronie środowiska o upoważnieniu do wykonywania czynności kontrolnych , i o obowiązkach kontrolowanego, zmienisz zdanie na temat czy może straż sprawdzić czym palisz w piecu i o wejsciu na teren posesji. ale mozesz dalej głupoty pisać, to nie ty za to bekniesz. za utrudnianie przeprowadzenia takiej kontroli odpowiada się z kodeksu karnego, a nie wykroczeń.

I KARGUL MA RACJĘ ARTYKUŁ 379 PRAWA OCHRONY ŚRODOWISKA

Mol! - baza psów czipowanych jest prowadzona przez wydział- jaki?????? -

nie tak dawno czytałam(niestety nie pamiętam jakie to było czasopismo)o czipowaniu psów i innych zwierząt w krajach zachodnich, po kilku latach okazało się iż zwierzęta te zaczęły chorowac na raka.Dlatego nigdy nie zgodzę się aby mojemu psu wszczepiono czipa.

czy czipowanie jest bezplatne i gdzie zaczipowac pieska

bezpłatnie pobiorą od ciebie podatek :)

Wydział Gospodarki Nieruchomościami w urzędzie miasta gdzie prowadzi to bardzo "sprytny Pan" który odpowiada też za odłapywanie bezpańskich piesków

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.