poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 186 komentarzy
  • 19564 wyświetleń

Strajk kobiet. Protesty na ulicach

 26.10.2020
Rozpoczął się kolejny dzień protestów w całej Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W wielu miastach Polski  w tym także w Grajewie odbyły się "spacery" i blokady samochodowe. Protesty koordynowane są m.in. przez Strajk Kobiet.

Wniosek do TK złożyła grupa 119 posłów PiS, Konfederacji i Kukiz’15. jego autorami byli dwaj posłowie PiS Bartłomiej Wróblewski i Piotr Uściński. Trybunał rozpatrywał wniosek pełnym składzie. Posiedzeniu przewodniczyła prezes TK sędzia Julia Przyłębska, która objęła stanowisko z nominacji PiS.

__________
Poniedziałek to piąty dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje wykonywania zabiegu przerwania ciąży w przypadku stwierdzenia ciężkiego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby.

"Nie chcesz aborcji, to jej nie rób.."
"Myślę, czuję, decyduję"
"Kobieta to człowiek nie żywa trumna"

28 października (środa) o godzinie 19.00 w Grajewie odbędzie się
kulturalny spacer ulicami miasta - "Czarny spacer".

Spotykamy się pod Urzędem Miasta.
Prosimy o zachowanie dystansu i o założenie maseczki tak, by każdy mógł czuć się bezpiecznie. 

 

fot. e-Grajewo.pl

niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (186)

Ile osób było? Wyglada na tłumy! Ktoś może powiedzieć tak mniej więcej?

I bardzo dobrze, trzymajcie tak kobietki. Macie jaja :)

Biedni młodzi ludzie zindoktrynowani lewacką propagandą, protestują za zabijaniem niewiniątek, twierdząc że to jest wybór kobiety.Widziałem ten marsz średnia wieku 15- 16 lat. Proponuję tym młodym ludziom obejżeć film jak wygląda aborcja (wyrywanie rączek i nóżeķ po kawałku na żywca, bez znieczulenia dziecka). Policję pytam ile mandatów czy też wniosków do sądu zostało wystawionych w związku z naruszeniem rezimu sanitarnego, bo z tego co widziałem to funkcjonariusze robili raczej za ochroniaży. Dlaczego stosuje się podwójne standardy ( wolnościowców na ostatniej manifestacji traktowali inaczej) No i te znicze przy pomniku? Co też one mają symbolizować? Duszyczki zabitych dzieci. Zakładam że wieķszośc z tych ludzi nawet do końca nie zdaje sobie sprawy za czym tak naprawdę protestuje i to daje nadzieję .

Pisiory szykują nam stan wojenny, a ci demonstranci pomogą dla rządzących aby to wprowadzić

Brawo grajewska młodzież, wstyd dojrzałym grajewiankom, które bały się wyjść na ulicę w obawie o swoje ciepłe posadki, o pomówienia sąsiadów.... Gdzie się podziały bizneswomen, nauczycielki, matki i babcie?

Dla mnie to jest chore dlaczego na filmikach i jak na zdjęciach widac dzieci mające lat od 15 do 19. To dzieci maja decydowac o tym czy mamy rodzić zdrowe czy chore dzieci? To niech te dzieci nie robią dzieci tak ładnie mówiąc!!!!!

Do ja.. Dokładnie masz rację. Malutkie dziecko w łonie matki polegać może tylko na niej a ta co robi? Walczy o prawo do jego zabicia ..

Zgadam się z Ja co do średniej wieku. Dzieci, biedne dzieci...

Do Grajewianki, mam prawie 50 lat i też tam byłam i były tam moje młodsze i starsze znajome.

Do Grajewianka i do Ja. Wy chyba czegoś nie rozumiecie! Nie chodzi o aborcję jako środek antykoncepcji. TK nakazal rodzić ciężko uszkodzone płody. Tylko czekać jak za chwilę nakarzą rodzic dzieci pochodzące z gwałtu. Ja już dzieci mieć nie będę, ale mam córkę i chciałabym żeby w takiej sytuacji ona sama mogła decydować o sobie.

Do Grajewianka. To nie dzieci decydują, tylko kobieta ma prawo decydować czy urodzić ciezko uszkodzony płód, i patrzeć po narodzinach jak w cierpieniu on umiera. Dlatego na filmikach widać młode osoby, bo to one będą w przyszłości matkami i powinne mieć prawo decydować .

Jeżeli ktoś jest tu zindoktrynowany to właśnie pisiory..

Pomnik Niepodległości poświęcony jest polskim bohaterom, w tym także naszym lokalnym - nie powinien więc służyć jakimkolwiek happeningom. Ale skąd ci młodzi (często bardzo młodzi ludzie) mają o tym wiedzieć? Organizatorzy tych protestów im tego nie przekażą, nie przekażą bo od dawna ich zamiarem i celem jest niszczenie wszystkiego co symbolizuje historię, prawo, moralność, wiarę oraz ludzi wyznających i szanujących te wartości.

DO GRAJEWIANKA: A kto ma decydowac jaknie 16-19latki, ktore niedlugo same beda zachodxily w ciaze? No chyba nie stary baby po 50lat.

I bardzo dobrze, ze nawet w Grajewie odbył się protest, w pełni popieram. A do tych co mówią, że młodzi i zindoktrynowani: starsze pokolenie miało już swój czas i wybrało powrót do czasów komuny i oddziałów ZOMO na ulicach, dlatego młode pokolenie mówi dość, to młode pokolenie będzie musiało naprawiać i spłacać to co pewien starszy gość z kotem zafundował dla Polski.

Cieszy to, że nawet w 100% ma eczniku PiS jaki m jest Grajewo są protesty, to na prawdę znaczy, że pali im się grunt pod nogami.

Do Grajewianka i ja. Te dzieci które szły też kiedyś będą dorosle i będa mieli dzieci i chcą też mieć coś do powiedzenia w sprawie swojego ciała. Dla mnie tacy ludzie nie powinni mieć prawa głosu tak jak dziś słyszałam takie osoby pierwsze powinny dostać takie dziecko pod opiekę i zobaczyć jaka jest to odpowiedzialność dla rodziców jak codziennie muszą patrzeć na cierpienie swoich kruszynek. Sama mam 3 dzieci i nie wyobrażam sobie wychować tak chorego dziecka.

Byłam tam z moja matką, córką, teściową i mamy prawo decydować o moim ciele!!!

Nauczyciele, babcie i dziadkowie też byli obecni na proteście, ale w młodzieży siła. To oni decydującą o swojej przyszłości.

Jestem nauczycieką i też byłam z moja rodzina!!! Mamy prawo decydować o swoim ciele!!! Moje ciało moja sprawa!!!

Wojna kobiet! Moje ciało moja sprawa! Mam prawo decydować!

Szkoda, że lewica nie przytoczy faktów i nie wspomni, że większość dzieci na których wykonuje się wyrok śmierci są chore na zespół Downa z którym można żyć.

Jak ktoś kto nie ma dzieci a nawet żony może decydować o naszym ciele! Wojna kobiet! Moje ciało moja sprawa!

Do Ja i Grrajewianka Jak takie kościołowe, trzeba było wyjść na przeciw. Ty babciu decyduj o sobie, a decyzje o bardzo ważnych kobiecych postanowieniach zostaw im i ich sumieniom. Pozdrawiam wiernych ks. Z, który wiecznie porusza ten temat i lgbt, nawet dla mszy dla dzieci, szok.

Zdjęcia nie oddaja klimatu i faktycznej liczby osób, a bylo ich setki. 600 osob wzięło udzial w pochodzie, wedlug nieoficjalnych danych. Ludzie w roznym wieku, którzy mieli odwagę przeciwstawić się partii rządzącej i jej fanaberiom. A protest zorganizowany został w 1 dzień. W 1 dzień 600 osob od tak sobie wyszlo na ulice.

Jestem przed 50 ,i tez tam byłam, popieram całkowicie młode kobiety,👏👏👏

Tu nie chodzi o aborcję! Ale oto aby mieć wybór! Aby kobieta sama mogła zdecydować czy chce urodzić nie rozwinięte dziecko które umrze zaraz po porodzie czy też mieć możliwość usunąć!!! Chcemy mieć możliwość decydować o swoim ciele! Nie mówimy tu o aborcji na żądanie tylko o wyjątkowych sytuacjach takich jak gwałt czy zagrożenie życia dziecka czy też matki!!!! Czy jest tu ktoś kto chciałby mieście świadomość ze bedzie mial urodzić dziecko które jest bez ręki, nogi z zdeformowaną głową, i zaraz po porodzie umrze?! Zastanówcie się!! Przymus urodzenia aby tylko spełnić czyjąś zachcianek!!!

Do Ja. Nie, tak nie wygląda aborcja we wczesnym stadium, a przecież o takim mowa. Chyba się słabych atykułów naczytałaś. Jeśli chodzi o młodzież widocznie jedynie oni mają jaja protestować, a dorośli tylko klepać jak im źle w tej Polsce. Właśnie przyszłość tych „dzieci” się liczy i o nią trzeba walczyć bo w takim kraju na pewno żyć im nie będzie dobrze. Po co mają protestować babki po 60 lat które już nie będą miały dzieci? Może najzwyczajniej w świecie te 19-latki boją się o swojà przyszłość?

Byłam na tym proteście i było bardzo duzo dojrzałych kobiet jak i mężczyzn nie tylko młodzież!!! Były kobiety i mężczyźni którzy są na poważnych stanowiskach!! Dziękuje wszystkim że byliście nami!!! Nasze ciało nasz wybór! Wojna kobiet!!!

Tu chodzi o wolność decydowania o sobie, a nie przymuszania do czegoś co jest wbrew humanitarnym osiągnięciom wiedzy i nauki używanej w XXI wieku. Jeżeli ktoś się decyduje na urodzenie dziecka, które zaraz po porodzie umrze w męczarniach to nie zabraniam ale niech do tego nie zmusza inne kobiety. Godek sama wychowuje niepełnosprawne dziecko i chce żeby inne kobiety nie były szczęśliwsze od niej.

Jeżeli ktoś jest przeciwny temu protestowi aby nie doznał tego w rodzinie aby jego żona, córka, siostra, matka, dziewczyna czy ktoś bliski nie musiał dowiedzieć się że ma ciężko uszkodzony płód ale musi urodzić po to aby za chwilę opłakiwać śmierć!!! Bo take jest czyjeś widzimisi!!!!

Byłam na proteście I było wiele osób dorosłych, nauczycieli... Nie sama młodzież. Wiele osób starszych wspierało nas ze swoich mieszkań

wszystkie te stare "krytykantki" - skrobały się za PRLu - a dziś robią za "święte i kościelne"! wstyd i obłuda!

Sama mam 18 lat ale jak wiemy aktualnie z domu może wychodzić jedynie osoby powyżej 17 roku życia. Znaczna cześć osób to ludzie w przedziale 20-35 lat ale myśle ze 200 osób minimum to kobiety po 50. Nie było cię, to się nie wypowiadaj. Osoby piszące te negatywne komentarze za kilkanaście lat będą pod ziemia, wiec dajcie żyć młodym Polkom, Grajewiankom

Wielkie podziękowania dla grajewskiej policji!

A gdzie nasz Grajewski pan posel Adndruszkiewicz, teraz boi sie polazac w swoim rodzinnym miescie?

Do Ja!
Chodzi o PRAWO, WYBORU. Nie Aborcję!!! A jeżeli już to nie aborcję Z POWODU wykrytych wad typu DOWN a USZKODZENIA PŁODU ZAGRAŻAJĄCE U ŻYCIU MATKI NP PŁÓD BEZ GŁOWY. jaka więc ma szansę na przeżycie?

Powiem tyle ***** ***!!
A jak uważacie że młodzi nie są kompetentni do strajkowania to się g*w o znacie. Każdy ma prawo do decydowania o sobie. Zamknijcie się dewotki/dewoci w sobie i patrze na siebie. Każdy ma sumienie i decyduje zgodnie z nim. Dla tchórzy już dziękujemy. To jest rewolucja a nie byle kaprys. Otwórzcie oczy

Do mieszkanka to co piszesz to egoizm.
Do brrr Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości i o to czerwonym chodzi zniszczyć narody .
Do szczęśliwa babcia nie trafiłaś kościołowy specjalnie nie jestem a tym młodym ludziom tłumaczyłem pytałem dlaczego są za zabijaniem dzieci. Bo chcemy mieć wybór, takie słowa słyszałem.. Życie to nie jest wybór to jest dar. Zresztą widziałem te hasła niesione przez 14 letnie dzieci " To jest wojna" Proszę rodziców aby nie wysyłali swoich dzieci na wojnę. To nie jest miejsce dla nich. Wiemy z historii naszego kraju że to głównie młodzi ginęli w imię interesów kasty polityków.

Do Janina przepisy te nie dotyczą gwałtu nie dotyczą zagrożenia zdrowia i życia matki. A jak Ty chcesz zagrożenie życia dziecka ograniczać jego zabójstwem. Gratuluję logiki. O tym właśnie pisałem że ci demonstranci nie mają pojęcia co robią.

Brawo! Jesteście super! Protestować w niewielkiej miejscowości to wielka odwaga! Pełen szacunek, że walczycie o możliwość wyboru! Dziękuję za Waszą obecność!

Do fany może Cię zaskoczę ale zabijanie dzieci nie jest humanitarne.

Brawo! Mieszkam za granica, ale jestem z Grajewa. Jest mi wstyd jak koledzy w pracy, obcokrajowcy, pytaja dlatego w Polsce tak zle sie dzieje, czemu wraca komunizm, po tylu latach walki o solidarnosc i wolnosc. Jak mam wytlumaczyc anglikowi, ktory od dziecka zyje w wolnym, rozwinietym kraju, ze wybralismy wladze, ktora nas niszczy. Cala Polonia w UK jest przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Polsko brnij do przodu a nie wstecz!

Nie rozumiem, jak mozna nie rozumiec, ze walka o decyzyjnosc to nie to samo co walka zeby zabijac plody. Trzeba byc ograniczonym, zeby tego nie rozumiec. I smutne, ze nie rozumieja rzadzacy tym krajem. Wstyd na caly swiat!

Brawa i szacun wszystkim protestującym! A dla niedoinformowanych- nie dajcie sobie wmówić, że zespół Downa to ot takie sobie lekkie zaburzenie. Że dzieci z Downem są pogodne, ciągle uśmiechnięte, łagodne jak baranki, słowem życie z nimi to coś cudownego. Otóż tak nie jest! Zespół Downa to poważna choroba genetyczna często połączona z innymi schorzeniami- wadą serca, układu pokarmowego, wzroku. Dzieci z zespołem Downa są na ogół poważnie upośledzone umysłowo, a ich rodzice, podobnie jak rodzice większości dzieci niepełnosprawnych muszą sprawować nad nimi opiekę przez całe swoje życie. Nie każdy może, nie każdy chce, nie każdy jest na to gotowy. I powinien miec wybór zwłaszcza przy takim wsparciu państwa, jak obecnie.

Do wszystkich co są za aborcją,takie pytanie kto wam daje prawo do zabijania małych dzieci nienarodzonych, które nie mogą nic powiedzieć w swojej obronie bo nie mają jeszcze głosu? Następna sprawa Konstytucja, część jeszcze nie tak dawno, cztery, trzy, dwa lata temu krzyczała Konstytucja, Konstytucja i co mówi ta Konstytucja art. 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Następnie ustawa z dnia 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka art 2 ust. 1 w rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. Czyli Konstytucja zapewnia ochronę prawną życia od poczęcia aż do
śmierci. Ale spokojnie te orzeczenie jeszcze nie obowiązuje, wejdzie w życie dopiero jak zostanie opublikowane. Później Sejm będzie zmuszony znowelizować zapisy art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który mówi kiedy można przerwać ciążę jeżeli - badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W 2019 roku wykonano 1110 aborcji
zdecydowaną większość – 1074 zabiegi – przeprowadzono po tym, jak badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Najczęstszym rozpoznaniem była trisomia 21, czyli zespół Downa: w 271 przypadkach bez współistniejących wad somatycznych, a w 164 przypadkach z wadami somatycznymi.Innym częstym rozpoznaniem - 200 przypadków - były wady dwóch i więcej układów lub organów w badaniu obrazowym. W 156 przypadkach rozpoznano wadę dotyczącą jednego układu lub organu. W 88 przypadkach rozpoznanie wskazywało na trisomię 13 lub trisomię 18 ze współistniejącymi wadami somatycznymi, a w 60 przypadkach na trisomię 13 lub trisomię 18 bez współistniejących wad. Pozostałe rozpoznania to m.in. zespoły genetyczne z obrzękiem płodu i zespół Turnera ze współistniejącymi wadami somatycznymi. Ponadto w 33 przypadkach przeprowadzono zabieg, ponieważ ciąża zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. Były także trzy przypadki przeprowadzenia aborcji, ponieważ zachodziło uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, jak gwałt lub kazirodztwo. Jak widzicie z danych większość aborcji nie było dokonanych, że dziecko ma poważne ciężkie wady ale że ma wykryty zespół Downa. I wracam do pytania zadanego na początku, czy te dzieci mają prawa do życia czy nie? Nie mówię o skrajnych przypadkach tylko o dzieciach zespołem Downa. Młodzież, które maszerowały w tym marszu bo tam było około 80% w wieku 14-20 lat, mam wrażenie, że nie miały pojęcia w czym uczestniczą, jest akcja to idziemy w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i innych miastach maszerują to czemu nie w Grajewie. Facebookiem na pewno potrafią się posługiwać ale poszukaniem rzetelnych informacji w internecie i zrozumieniem ich to już może być problem. Nie dajcie się manipulować, bo nie długo nad karpiem w Wigilię będziecie płakać, bo wam powiedzą, że szkoda rybki taka fajna była a nad dzieckiem poddanym aborcji nawet ramionami nie wzruszycie. Pozdrawiam

Teresa-pelna zgoda, ze to twoja macica i mozesz robic wszystko co ci sie podoba. Powiem wiecej, ze w tej twojej wolnosci mozesz nawet "podprowadzic" jeza. Tylko, ze nie zmuszaj lekarza do bycia "zeznikiem" . glupoty.

Jestem dumna, ze i mieszkańcy Grajewa nareszcie wyrazili swoje zdanie, zdobyli się na taką odwagę. Zwykle bowiem byliśmy biernymi obserwatorami czekaliśmy, aż inni załatwią trudne sprawy. Brawo MŁODZIEŻ.!!!!Okazuje się, że nie taka bezmyślna, obojętna i niedojrzała., jak się Jej przypisuje.
Żadna myśląca osoba nie potraktuje aborcji jako środka antykoncepcyjnego. Niech więc rządzący pomyślą, co zrobić, by młodzi wyrastali na odpowiedzialnych, świadomych ludzi.To prawda, że ludzie z zespołem Dovna, starannie wychowywani, przygotowywani, mogą nieżle funkcjonować. Zawsze jednak wielką troską rodziców jest problem jak poradzi sobie ich dziecko kiedy ich zabraknie.
Ale to jest do przeżycia, zaakceptowania. Natomiast jak poradzić sobie fizycznie i emocjonalnie z opieką nad dzieckiem , które leży, bez komunikacji, kwili lub wyje kiedy cierpi , nie wiadomo z jakiego powodu, nie moze samo załatwić się, żeby łykało trzeba zatkać mu nos, a ono dławi się i poddusza. I nie wiadomo, czy za chwilę to nie będzie jego ostatni oddech, czy stan taki potrwa kilka, kilkanaście lat? Kto z tych zaciętych przeciwników każdej aborcji próbował pomóc takiej udręczonej matce , bo ojciec nierzadko daje drapaka. A życie pozostałych dzieci w takiej rodzinie ? Prawnie dopuszczona aborcja w drastycznych przypadkach nie jest przecież obowiązkowa. ale daje poczucie jakiejś alternatywy. Zyczę każdemu, by nie musiał stanąć przed takim dylematem.
PS Doradzam posłuchać wypowiedzi księdza prof. Wierzbickiego.


Najpierw protestowaliscie przeciwko noszenia maseczkę a teraz wszystkie zgodnie kobitki zakładacie maseczki, zakrywacie nos i usta i maszerujecie łamiąc wszystkie przepisy dotyczące grupowania się, jestem ciekaw czy policja wystawiła wam. Mandaty? Ale jakby to była. Grupa młodych ludzi patriotów to napewno. Policja by ich palowala. Marsz niepodległości się zbliża 😁 także PiS odliczajcie dni do 11 listopada. Część i Chwała Bochaterom!!!

to teraz zróbcie strajk że nie chcecie 500+ od rządu bo niby pis z kościołem jest a pis daje wam 500+ nie bierzcie róbcie strajk !!!!!!

Byłam uczestniczką dzisiejszego strajku. Uważam że organizatorki wykazały się ogromnym zmobilizowaniem gdyż zrobiły coś niemożliwego w jeden dzień. Powinniśmy się cieszyć, że frekwencja czy osób starszych czy młodzieży była tak liczna. Myślę, że młodzież pokazała jaką siłe posiada, a komentarze typu "większość to małolaty" są nic niewarte. Bardzo dobrze ze osoby w tak młodym wieku rozumieją powagę sytuacji i próbują walczyć! Walczyć o wolność swoją czy też przyszłych pokoleń. Pomyślcie czy WY którzy tak nas krytykujecie dalibyście radę żyć przez 9 miesięcy ze świadomością, że nosicie w swoim ciele dziecko, które jest zdeformowane i zagraża Waszemu życiu. Jak byście czuły się gdy podejdzie do was np: sąsiad i powie czy wyprawka dla dzidziusia już kupiona? Co wtedy odpowiecie? Że zamiast wybierać łóżeczko i wózek wy wybieracie trumnę dla niego dla siebie czy może dla was obojga?! Nie każdy ma miliony w portfelu i nie każdego stać na leczenie niepełnosprawnego dziecka. Jeżeli osoby które są przeciwko aborcji mają pełne portfele i móżdzki wielkości orzeszka chętnie pomogą finansowo kobietom które wpadną w depresję po porodzie, ponieważ będą musiały żyć ze świadomością iż urodziły zmarłe dziecko lub istotę która przypomina to dziecko. Świat nie był idealny i nie będzie ale każda kobieta powinna mieć wolność wyboru. Przede wszystkim gratulacje dla policji która zadbała o nasze bezpieczeństwo i podała nam pomocną dłoń. DZIĘKUJEMY!!!!!!

Bylam ze swoja corka , to dla niej wspieram i jestem z kobietami w tym protescie.
Wolnosc slowa i wolnosc wyboru!!!!!!!

Dziękuję. Za udział zarówno w proteście, jak i w dyskusji. Za prawo do własnego zdania, sumienia, wolności. Niech młodzi zmieniają świat na lepsze, nawet a może zwłaszcza, w tak trudnych czasach. Zdrowia, wszystkim!

Super podejście policji! Byli z nami !!! Nikt z nich nie zachowywał się źle w stosunku do nas ! MEGA DOBRZE TO NICH ŚWIADCZY. BRAWO PANOWIE 👏

Z tego co mi wiadomo Policja szacuje że było około 800-1000 osób. Bardzo fajna inicjatywa! My zrobiliśmy wszyscy swoje ! Trzeba będzie to powtórzymy! Jak widać nie trzeba wsparcia białych kasków z Białegostoku . Wszystko pełna kulturka

Powiem wam że było warto! Pokazaliśmy siłę Grajewa! Siłę naszą. Każda z nas ma wybór! Doszło do tego że czarny rynek i lekarze po godzinach będą musieli dorabiać .. nasze ciało NASZ WYBOR !

To jest prawda ,za minionych lat wykonywano tzw skrobanki .Niech udowodnia ,ze 500+wystarczy na zaspokojenie potrzeb codziennych .Drogie Panie ,podziwiam Was.

Brawo. Grajewo tak trzymać.

Ciekawe ile z osób protestujących zapoznała się z orzeczeniem TK ... Myślę, że niewiele, o ile ktokolwiek...

Grajewo stanęło nareszcie po właściwej stronie. Oby to był stały trend. Ocalmy normalną, demokratyczną Polskę

Nie popieram,to protesty nienawiści i hamstwa przeciw życiu

Rosnie patologia ,malolaty krzycza bluznierstwa,, wstyd

Brawo Grajewiacy .

Jestem za i jestem koło 50 .Prosze nie krytykować młodzieży to jest ich przyszłość .Oni bedą rodzic i oni powini decydować o tym .Jestem dumna z Grajewskiej młodzieży ze umieli sie zmobilizować ubolewam ze nie mogłam byc tam .Pozdrawiam wszystkich którzy brali udział w marszu .

Odpowiedzialny człowiek nigdy na taki marsz nie pójdzie, który de facto jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci. To poprostu przeciwnicy partii rządzącej, którzy mieli okazję się wykrzyczeć i pokazać swoje prymitywne transparenty. Ten marsz nic nie da, tym bardziej, że odbył się w Grajewie. Hahaha...

Do tych wszystkich, którzy neguja protest kobiet. W naszym mieście jest dps, jest też wiele rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi dlaczego więc Pani "Grajewianka" i "ja" nie pochwała się, że bezinteresownie wykażą się pomocą w dobie tlumnych zgromadzeń przeciwko aborcji uszkodzonych płodów???? Nie macie pojęcia co to jest urodzenie i wychowywanie chorych dzieci, gdzie nie można liczyć na pomoc nikogo a tym bardziej Państwa Polskiego. Przejdzcie się po naszym małym cmentarzu rozejrzyjcie i wtedy zastanówcie się czy to właśnie Wy chciałbyście stać i modlić się nad ta mała trumienka!!!!!!!!!!

Tom, dziękuję za Twój wpis.

Przez te wasze strajki w polsce wprowadza stan wyjatkowyy a bedzie tyle zachorowan ze masakra wlasnie o to tu chodzi...

WALKA O DECYZYJNOŚĆ? CHYBA WALKA O PRAWODO ZABIJANIA.
MOŻE KTOŚ z tych organizatorów mi wyjaśni co mają oznaczać te znicze przy pomniku.? Co to za koncepcja? Pytanie dlaczego błyskawica jest symbolem tego lewactwa, a nie np. dwie błyskawica. To miałoby jakiś kontekst historyczny. Panowie w czarnych mundurach mieli podobne poglądy jeżeli chodzi o upośledzonych ludzi.

To jest właśnie obraz nędzy i rozpaczy.. dzieciaki które walczą o zabijanie dzieci tylko dla własnego komfortu "bo ja chcę dziecko idealne a nie jakieś z zespołem dałna". W takim razie jest i za uśmiercaniem narodzonych dzieci i dorosłych. PRzecież taki dps jest bardzo kosztowny a jago utrzymanie to pewnie setki tysięcy w skali roku jak nie miiony, a i jeszcze szkoła specjalna. Zobaczcie jaka oszczedność i wygoda. Oczywiście nikogo z osób niepełnosprawnych nie chcę obrazić a jedynie pokazać skalę absurdu.
O symbolach narodowych nie wspomnę... Tragedia... Ludzie przecież to pomniki wielkich polaków którzy walczyli za waszą wolność a wy bez zająknięcia zamazujecie je czy wieszacie jakieś głupie plakaty. Ruszcie trochę głowami. Jeśli w nosie będziemy mieć nasze symbole narodowe, pomniki historię to stracimy jakąkolwiek tozsamość. Dopuśćcie do władzy lewice a będziecie mieli to samo co we francji i niemczech. Niedługo protesty pedofilów walczących o swoje prawa. Walka o związki ludzi i zwierząt. A że doktorzy i inni inżynierowie z dalekiego wschodu będą na ulicy obcinali głowy to chyba pikuś. Pozdrawiam i proszę zastanowić się nad własnym postępowaniem ale nie za pomocą facebooka pełnego fake newsów czy tv. Każdy we własnym sumieniu, o co walczy. Ok to kiedy protest aby zabijać starszych? Oczywiście w jakiś humanitarny sposób? Zapędziłem się, znów przepraszam tym razem osoby starsze.

Na swoich rękach macie krew niewiniątek. Apeluję do Was młodzi bo tym starym nic nie wytłumaczysz. Poświęćcie 5 minut i obejrzyjcie film jak wykonuję się aborcję.. To nie jest wyciskanie opryszcża jak wam może się wydawać.

Mnie zawsze dziwi hasło - moja macica, moja decyzja. No to kobieto, jak nie chcesz, żeby ktoś korzystał przez 9 miesięcy z twojej macicy, to nie dopuszczaj do poczęcia. Chyba w tych czasach wszyscy wiedzą, skąd się biorą dzieci. Wiatr ich nie zasiewa. Nie chcesz dzieci, masz wybór, stosuj antykoncepcje. A jeśli chcesz mieć dzieci, ale tylko wyłącznie zdrowe różowe bobaski, to adoptuj takie. Bo jak płodzisz, to zawsze może Ci się urodzić chore. Nie może być opcji - płodzimy, ale jak będzie Zespół Downa albo chory, to go zabijemy i próbujemy z następnym. Dziecko to nie towar w sklepie.

To prawda że opieka nad niepełnosprawnym to koszmar, to prawda że państwo nie pomaga, ale przecież wy chcecie te dzieci zabijać. Do czego zmierzamy jako ludzie? Tak jak u zwierząt że osobniki słabe i chore się zabija? Czy wezmiecie smierc tysięcy abortowanych dzieci na swoje sumienie? Bo to każdy protestujący przykłada do tego rękę.

Do tych co kaza rodzic dzieci z wadami nieuleczalnymi, a potem ci biedni rodzice musza organizowac zbiorki na leczenie i prosic o jalmuzne, a gdzie jest PiSowski Rzad, Trybunal wraz z Biskupami i Ksiezmi, ONR i Wszechpolska to jest pytanie tylko kalekie rodzic a gdzie jest opieka ????? nie widac i slychac.

Piszecie tu, że musi być prawo wyboru, że kobiety powinny mieć prawo decydować. Równie dobrze możemy znieść kary za zabójstwo już narodzonych. Kobieta niech decyduje, czy zabić niepełnosprawne dziecko czy dziadka z demencją. A i samotną sąsiadkę. Nie będzie już cierpieć i płakać z samotności. Przecież skoro aborcja to sprawa wyboru i sumienia, to moje sumienia mi mówi, że jak zabije kogoś cierpiącego, to robię dobrze. Wiec samotną sąsiadka idzie out, koleś z karlowatoscią też, przecież on nigdy nie założy rodziny, po co ma się męczyć. Niepełnosprawny umysłowo też. Ten niewidomy tak samo. Dlaczego to zakazane? Przecież to powinna być sprawa sumienia.

Brawo Grajewo. Brawo młodzi piękni ludzie, którym nie jest obojętne w jakim kraju przyjdzie nam żyć. Nie jestem przeciwko władzy. Jestem przeciwko dyktaturze, która narzucają nam ludzie nie mający pojęcia o życiu zwykłych ludzi. Żadna z nas nie chce dostępu do aborcji na życzenie. Chcemy mieć wybór i opiekę lekarza gdy okaże się z że upragnione dziecko, które nosimy pod sercem nie będzie zdolne do samodzielnego życia. Ktoś kto nie przeżył żadnej traumy nie będzie rozumiał jakim bólem jest cierpienie własnego dziecka. Jeśli jesteście tak bardzo za życiem pomóżcie kobietom z chorymi dziećmi. W samym Grajewie jest ich bardzo wiele. Państwo dorzuca zasilek i to wszystko. Dlaczego dbają o nienarodzone a urodzone zostawiają same sobie? Wejdź jeden z drugim na ,, Się pomaga '' albo,, Zrzutka '' zobacz ile tam jest próśb. Głównie to rodzice proszą o pomoc dla swoich bardzo chorych dzieci. Myślicie, że im łatwo? Gdzie jest państwo? Nigdy nie rodziłam i nawet nie wiem czy bym się zdecydowała na aborcję. Ale chcę mieć wybór.

Do ... Sprzedałęś się za 500

Do ja . Podpisz się z imienia i nazwiska A swoje dyrdymały wypisujesz anonimowo.


Do administracji. Udostępniajcie wszystkie komentarze , A nie tylko wybrane .

Za 3 lata wybory-dziewczyny nie zapomnijcie na kogo macie NIE głosować!!!! Brawo!!!

bez wstydu i wychowania młodzi ludzie szczególnie młodzież nie długo będą domagać się i strajkować by żyć bez ślubu kościelnego bo tak im jest wygodnie i zmienić partnera co jakiś czas ,, i żyją po 5 lub 10 lat bez żadnego związku a rok dwa po ślubie się rozwodzą jeszcze potrafią co nie którzy szukać rozwodu kościelnego może już nie jedna z tych strajkujących usunęła ciąże dla nich to jest zabawa życiem ,, to są opłacone idioci strajkujący lekkich obyczajów w dzisiejszych czasach dzieci rządzą rodzicem i dla tego są takie efekty

Pod przykrywką chorób nienarodzonych dzieci aborcja jest wykorzystywana głównie do zabijania zdrowych dzieci. To jest degradacja społeczeństwa. Kto będzie pracował na Wasze emerytury? Będziecie zdychać albo poddawać się eutanazji. Wyprane głowy przez lewackie media.

Klaudia, skąd wiesz,że nie było nauczycielek? Przecież wszyscy uczestnicy mają maski. Chyba masz o coś żal do nauczycielki.

Tom - co ty pieprzysz?????

Do imigranta! I tu cię zaskocze, nie było mandatów! Policja nas popierała bo są ludźmi i też mają żony, matki, córki!! Dziękujemy panom policjantom!!!!

Dziękuję wszystkim którzy brali udział w proteście. Jestem po 60 i myślę że w młodzieży nie ma tego zła, które jej się wytyka. Mamy to co wychowaliśmy. Na głowach stawaliśmy żeby wyrośli na mądrych, zaradnych ludzi. I tacy są, a przy tym wrażliwi. I ta wrażliwość doprowadziła do protestów. Oni widzą jak można kupić społeczeństwo i nim manipulować. Oni też widzą jak "opiekuńcze państwo" dba o chore i niepełnosprawne osoby. Może nie czytają dokładnie Konstytucji, Ustaw, Rozporządzeń, ale mają oczy ,uszy i serce kiedy biorą udział w akcjach pomocy chorym dzieciom typu challenger, zbiórkach charytatywnych itp. i kiedy słyszą od rodziców chorych dzieci jak długo trzeba czekać na lek czy sprzęt usprawniający i ile to kosztuje. Gdzie jest rząd i dlaczego rozdaje 500+ i dla tych którym jest to zbędne, a nie pomaga tam gdzie ta pomoc jest niezbędna. Może młodzież nie umie słowami wyrazić tego strachu, ale to czuje. I zamiast zarzucać im - już dzieciobójstwo, to przyjrzyjmy się prawdzie, zajrzyjmy do tych ludzi borykających się na co dzień z chorobą dziecka i zostawcie Boga w spokoju, zarzucając Mu niejednokrotnie Jego karę, bo tak najprościej. Nasza młodzież nie chowa głowy w piasek, kiedy trzeba zająć stanowisko. Jestem z niej dumna i popieram.

'mama' gdzie ty żyjesz, poświęć trochę czasu młodszemu pokoleniu, ono tez ma swoje potrzeby?

zycie bez ślubu kościelnego się odbywa - nie zauważyłaś?

ludzie zmieniają partnerów "co jakiś czas", bo sie nie dobówili np. i nie musza na siłę jak za komuny męczyc się latami ze sobą; i nie musieliby wtedy rok 2 o slubie sie rozwodzić - to sie odbywa nie zauważyłaś?

to opcja pis "upowszechniła" właśnie rozwód kościelny, który przepraszam w czym jest lepszy od życia w zgodzie prze kilka lat razem? to jest zakłamanie jakies - trójka dzieci i rozwód kościelny bo ktoś był niedojrzały biorąc ślub???
no właśnie dojrzejmy do tego slubu!!

normalne osoby, kobiety, mężczyźni którzy żyją, pracują i nie robią nic złego, wręcz przeciwnie szanują siebie i innych - tacy idą w tych marszach
- nie zauważysz tego, bo nie chcesz!

Jestem katoliczką i nigdy nie zrobiłabym aborcji, ale jestem katoliczką i kocham bliźniego mego więc wierzę , że te dziewczyny gdyby miały wybór też nie usunęłyby swojego dziecka, dlatego jestem za protestem. Nie przepis , ale sumienie decyduje o naszych wyborach.

Nie wiem czy wszyscy są świadomi tego, czemu przyświeca idea spacerów, strajków i protestów dotyczących aborcji. Nie chodzi o to żeby masowo mordować zdrowe dzieci, lecz żeby kobieta miała prawo, mogła zadecydować czy chce urodzić dziecko z gwałtu, traumatycznego zdarzenia w jej życiu, śmiertelnie chore, żeby pochować je zaraz po urodzeniu, cierpieć na depresję, załamanie nerwowe, stany lękowe. Chodzi o to żeby kobieta, jak każdy wolny obywatel, mogła decydować o sobie. Młode dziewczyny wychodzą na ulice, bo to właśnie ONE niedługo będą rodziły dzieci, to ONE będą postawione przed faktem, że ich dziecko jest nieuleczalnie chore i będzie cierpiało swoje całe krótkie życie. Myślę, że dużo osób się ze mną zgodzi, że nie ma większego bólu niż patrzenie matki na cierpienie dziecka i bezsilność co do bólu tego małego stworzenia. My nie propagujemy morderstw, nie szerzymy niemoralnych ideologii. Chcemy żeby młodym kobietom żyło się dobrze i bezpiecznie.

Brawo. Też jestem za protestem. I też tam byłam jako matka i babcia. Bóg dał człowiekowi wolna wolę. Każdy ma prawo mieć inne zdanie. Proszę poczytać wybitnych specjalistów w tym zakresie. Prof. Dębski..lek Jędrzejczak a nawet ks. Prof. Wierzbicki i tysiące innych. Nie życzę sobie żeby o moim ciele decydowali fanatycy religijni. A poza tym proszę wysłuchać tych młodych ludzi już w zaciszu domowym naszych dzieci i wnuków. To nie są inni i obcy to są nasze dzieci. Będę walczyć o ich godną przyszlosc

Przepraszam, ale starsze osoby niedługo poumierają i zostanie młode pokolenie. Bez praw. Bez możliwości decydowania o sobie. Dlatego osoby, których nie dotyczy pewien temat powinny po prostu siedzieć cicho i nie wtrącać się w sprawy na temat których nie mają bladego pojęcia. Wy umrzecie i już będziecie mieli w dupie czy młode kobiety cierpią czy nie. Ale najważniejsze jest to żeby teraz pokazać swoją chorą rację i postawić na swoim?

do pruderyjnej "mamuśki"
- nie nazywaj mnie kobietą lekkich obyczajów tylko dlatego, że chcę bronić swojego, powtarzam swojego życia!!
- to jest moje życie, chcę je przeżyć jak ja chcę, a nie jak ty uważasz!!
kolejny pomysł dla was - zabrońcie sprzedaży w aptekach środków antykoncepcyjnych; toż to grzech!
wróćmy do średniowiecza!

chcę mieć tyle dzieci ile chcę, nie będziesz mi mówić, że mam rodzić, chcę mieć mozliwość wzięcia pigułki dzień po, jesli zdarzy mi sie wpadka, może ty seksu nie uprawiasz - twoja sprawa;
chcę mieć mozliwość urodzenia zdrowego dziecka, chcę mieć mozliwość usunięcia płodu, który nie jest zdrowy i np. zagraża mojemu zyciu;
chcę mieć możliwość urodzenia dziecka niepełnosprawnego, jeśli będe mieć do tego warunki, ale to jest moja decyzja, to rodzina siedzi w domu z takim dzieckiem, opiekuje sie nim, karmi papką, przewija obrobione, nie jedzie na wakacje bo nie ma jak się przmieszczać, nie uczestniczy w życiu rozrywkowym, bo nie maoże zostawić nawet na minutę samego dziecka niepełnosp[rawnego
- ale to jest decyzja indywidualna

dlaczego włazicie z buciorami do czyjegoś życia??!!

Palcie nas więc na stosie - haha!

wkur...wione dziewczyny i tak długo już siedziały cicho.
w domu gotując zmieniając pieluchy, walcząc ze sobą, swoją godnością i nie mogąc otworzyc ust, bo przeciez nie wypada.
mamy prawo mieć swoje zdanie!

A... skąd masz informacje ze aborcja jest dokonywana na zdrowych płodach? Wg moich informacji taka aborcja jest w Polsce nielegalna. Weźmy pod uwagę to, co oznacza wyrok TK. Kobieta przez 9 miesięcy, będzie zmuszona nosić dziecko, które nie ma najważniejszych organów, tylko po to żeby je urodzić, a następnie pochować. Matka będzie zmuszona to martwe dziecko oglądać, dzieci te często maja zdeformowane czaszki. Nie jestem za aborcją. Ale nie chce wiedzieć co czuje matka gdy dowiaduje się, ze jej dziecko nie ma ważnego organu. Wcześniej taka kobieta miała wybór, teraz tego wyboru nie ma. Taka decyzja nie jest łatwa dla kobiety... teraz kobieta nie ma prawa wyboru. Aborcja jest zła, ale wybór jest potrzebny. Żeby to rodzice zdecydowali, czy chcą żeby to chore dziecko się urodziło, żeby po chwili umrzeć w ogromnym cierpieniu, czy płód usunąć i zaoszczędzić cierpienia większej ilości osób. Zastanówcie się i postawcie się w sytuacji takiej matki. O to będę walczyć. Dopoki wystarczy sił

do AGA skoro uważasz że są to dyrdymały to zadaj sobie trud i odpowiedz na pytania które zadałem.
Chcesz abym podpisał się z imienia i nazwiska ? Sama dałabyś przykład. A po za tym nie jestem osobą publiczną i nie muszę podawać swoich danych, w szczególności dla wiadomości przedstawicieli tej czerwonej zarazy.

Jestem wściekła.....bardzo wściekła. I nie rozumiem jak mogliśmy pozwolić by taki jeden człowieczek mógł zrobić tyle zła .Brawo młodzież . Nareszcie zaczynacie myśleć.Niedawno były wybory ...większość z Was nie poszła. Nie patrzcie na tych fanatyków religijnych/sama jestem katoliczką/.Bo życie nie jest tylko piękne .Czasami trzeba stanąć przed baaardzo trudnym wyborem.Wybrać lepsze zło.Bo co to za matka która skaże własne dziecko na cierpienia i męki.A może ktoś z tych co piszą np. "Ja" zechcieli by wychowywać "roślinkę" i patrzeć na cierpienie.Nie sądzę .Piszą takie głupoty jakby żyli w średniowieczu.Nikt nie walczy o aborcję na życzenie.Ale jeśli ktoś ma ochotę rodzić zdeformowane dziecko ..proszę bardzo.Ale niech nikt nie zmusza..Czy ktoś zastanawia się co przeżywa matka .? Kochana młodzieży .Walczcie .A jeśli będzie następny "spacerek" to przyjdzie znacznie więcej mam i babć.

Te protesty pokazują tylko jak czerpać z życia to co najlepsze, piękne, dobre, a omijać to co niewygodne, brzydkie. Brakuje ludziom odwagi, żeby zmierzyć się z trudnościami życia (chorobą, śmiercią). Czy dziecko, które urodziło się zdrowe i po jakimś czasie zachorowało lub uległo wypadkowi też trzeba unicestwić? Jeśli jest zdrowe, ładne to je będę kochać, ale jak przyjdzie choroba to je znienawidzę i zabiję- swoje własne dziecko, czy o to chodzi w tym proteście?
Tak, kobiety (i mężczyźni) mają wybór: zastosować antykoncepcję lub nie.
Jednostki nie mogą wydawać wyroku śmierci istotom ludzkim, którym bije serce.

Brawo Grajewianki! Wraca mi wiara w społeczeństwo Grajewa. Cieszy duży udział młodzieży.
Popieram Kobiety, popieram Rolników!
Wielki szacun. Nie spodziewałem się tak wielkiej grupy. To tylko świadczy o mściwości, arogancji i głupocie większości PISowych ludzi.
Jedyny błąd: znicze nie pod pomnikami a pod biurami partii rządzącej winny stać i pod blokiem/domem naszych obydwu posłów.

Niech wszyscy przeczytają komentarz Toma mądry człowiek ,ktory wie o co chodzi a nie wy którzy tylko wiedzą słowa " chce decydować o własnym ciele" a tak naprawdę nie wiedzą jak to jest . PiS zły to po co od PiSu bierzcie 500+ zróbcie strajk!!!!! To jest chore co się dzieję w naszej Polsce.

Karol - chyba jakichś dopalaczy się najadłeś, bo wyjątkowo bredzisz.

Mama - można byłoby dodać epitet "świętojebliwa". Jesteś zgorzkniała, zamknięta w ciasnej skorupie przekonania, że tylko ty masz rację. Nie lubisz ludzi szczęśliwych, uśmiechniętych, umiejących podejmować własne decyzje wbrew wszystkim obłudnikom, podobnym do ciebie. Dzisiaj głos zabrał Papież, który powiedział,że modlitwa nie ma większego sensu, jeśli człowiek nie ma empatii wobec drugiego człowieka, nie jest wobec niego życzliwy i współczujący. Młodzi ludzie, którzy ruszyli, by protestować, nie chcą być pozbawieni własnej woli i skazywani na cierpienie w imię źle pojętej walki o nienarodzone dzieci.

"mama" - już teraz tak można żyć, i nikt nie będzie nam narzucał wzięcia ślubu kościelnego. Mówi to jeden z tych "zepsutych" młodych ludzi - pozdrawiam, wstyd.
Co do reszty - państwo nie może narzucać nam moralności, jeśli aborcja jest dla ciebie wbrew zasadom - to jej nie robisz, ale nie stoisz nad głową innym ludziom i nie robisz im kazań, bo każdy z nas jest inny i ma kompletnie inne poczucie dobra i zła. Nie sądźmy innych, od tego jest Bóg - prawda, katolicy? Czy wycieranie sobie buźki Jezusem jest tylko gdy wam wygodnie poprawne?

Ktoś napisał że ma prawo decydować o swoim ciele przypominam że to już nie jest twoje ciało jak jesteś w ciąży i nie możesz decydować ktoś musi bronić płodu.

Ludzie ...Przecież tu chodzi o wywołanie zamieszek, u nas na tle aborcji, w USA rasizm, chcą odwrócić uwagę i wprowadzić totalitarne rządy, plan jest od dawna..Obejrzyjcie proszę inaugurację olimpiady w Londynie w 2012, gdzie przedstawiony jest plan i na koronawirusa i na wprowadzenie Nowego Porządku Świata- NWO..

Tom- tak wlasnie wygladaly plany odnoszace sie
do kwestii rodzinnej i rozmnazania sie tzw. rasy aryjskiej , ktore realizowane byly przez IIi Resze Niemiecka.
Proponuje jeszcze, zeby kk i piSS wprowadzil w zycie paragrafy cos na wzor norymberskiego prawa, gdzie bedzie jasno okreslone,jak ma wygladac prawdziwy Polak (i ktatolik ) czystej rasy.

Morderstwo zawsze pozostaje morderstwem. Nie ważne jak to nazwiemy ,żeby ukoić swoje sumienia. Gdy będziecie już w sile wieku i utrapieniem dla swych dzieci uważajcie bo wasze dzieci mogą popierać też eutanazje ,żeby siè nie zajmować wami schorowanymi i niedołężnymi

Co to w ogóle za hasło - nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób. No raczej trudno jest zrobić sobie aborcję. Można ewentualnie zawiązać sobie supeł na pępowinie, żeby zahamować dopływ krwi, albo bezzębnymi dziąsłami próbować ją przegryźć, ale przed narodzeniem ma się raczej mało siły. Ok, wiem, że autorowi chodziło o co innego. Mogę podrzucić jeszcze kilka podobnych haseł. Nie chcesz poddawać eutanazji rodziców 70+, to nie poddawaj. Nie chcesz strzelać do bezdomnych i narkomanów na ulicy, to nie strzelaj. Nie chcesz topić pacjentów psychiatryka, to nie tóp. Nie chcesz zabijać, nie zabijaj, ale my chcemy mieć prawo zabijać.

Nie krytykujcie tej młodzieży. Tu i teraz ważą się losy tych młodych kobiet. To są "dzieciaki", które niebawem mogą być rodzicami i brawo im za to, że już teraz interesuje ich to, jaką przyszłość zgotować chcą im rządzący ze swoim "elektoratem". A niech nie wypowiadają się na ten temat babki, które co najwyżej mogą mieć wnuki. Nie jestem za aborcją na życzenie, ale w przypadku ciężkich wad płodu rodzice powinni mieć wybór.

Do ja: jedna błyskawica też ma swój wydźwięk. W Biblii symbolizuje szatana. Ciekawe, prawda?

Jestem wściekła.....bardzo wściekła. I nie rozumiem jak mogliśmy pozwolić by taki jeden człowieczek mógł zrobić tyle zła .Brawo młodzież . Nareszcie zaczynacie myśleć.Niedawno były wybory ...większość z Was nie poszła. Nie patrzcie na tych fanatyków religijnych/sama jestem katoliczką/.Bo życie nie jest tylko piękne .Czasami trzeba stanąć przed baaardzo trudnym wyborem.Wybrać lepsze zło.Bo co to za matka która skaże własne dziecko na cierpienia i męki.A może ktoś z tych co piszą np. "Ja" zechcieli by wychowywać "roślinkę" i patrzeć na cierpienie.Nie sądzę .Piszą takie głupoty jakby żyli w średniowieczu.Nikt nie walczy o aborcję na życzenie.Ale jeśli ktoś ma ochotę rodzić zdeformowane dziecko ..proszę bardzo.Ale niech nikt nie zmusza..Czy ktoś zastanawia się co przeżywa matka .? Kochana młodzieży .Walczcie .A jeśli będzie następny "spacerek" to przyjdzie znacznie więcej mam i babć.

Nie macie wrażenia, że Ci mężczyźni, którzy popierają aborcję robią to nie z troski o kobiety, tylko dlatego, że aborcja pozwala im wyłgać się z odpowiedzialności za swoje plemniki? Nie jestem jeszcze gotowy na dziecko,. Teraz muszę zadbać o swoją karierę, tak ciężko pracowałem, nie mogę zaprzepaścić. Albo jak kochanka zaciąży - nie rozbijaj rodziny, nie chcę rozwodu, moje dzieci będą cierpieć. itp. Aborcja to dla nich proste rozwiązanie.

Bedzie brawo jak przez was pozmykaja nas calkowicie w domach! Przez wasze marsze. A walczyc o to by moc zabijac zycie brawo dla was nie chcecie ponosic konsekwencji seksu? Dojrzale kobieyy w dokach z rodzinami,gimby lazili po ulicach zenada

Grajewo zaczyna sie budzic z kato-pisowskiego letargu, poniewaz spoleczenstwo samodzielenie myslace zauwazylo co im chce zgotowac PiS wraz z kosciolem !
Brawo protestujacy !!!!

BRAWO GRAJEWO,,,,,Wreszcie nie musimy wstydzić się swego pochodzenia grajewskiego.Mlodzi walczcie dopóki jeszcze czas bo pisiory zniszczą wam życie i wasza przyszłość a my babcie staramy się wam kibicować ,,,.

Ktoś może mi wytłumaczyć niespójność orzeczenia psełdortybunału. Skoro aborcja eugeniczna jest sprzeczna z art 38 Konstytucji to dlaczego p, Przyłębska dopuszcza aborcję dziecka poczętego w wyniku czynu zabronionego np. gwałtu??? Czyżby dziecko poczęte w wyniku gwałtu nie podlegało prawnej ochronie życia?
to całe psełdoorzeczenie nie trzyma się kupy.
Dość decydowania za nas, a tej chwili kościół zabiera nam wolną wolę.

ja nie wiem
-ech, o tu chodzi?
co to za mowa, jakieś zło opanowało tematy łóżko sex dziecko - to jakaś paranoja, wspólna obsesja!
czemu taki dramat z tego robicie "jak poszłaś do łóżka...to teraz masz" o jeju

czy to jakaś kara ma być, że ktoś chce miłości, bliskości, a jeszcze nie jest gotowy na dzieci na rodzinę, to ma być ukarany?
w tym jest problem
- ta opcja "prawa"-czytaj pseudocnotliwa uważa, że nigdy w życiu tylko po slubie i co najśmieszniejsze, że tym się przypodoba panu bogu:)
a druga, cieszy się życiem, chce się rozwijać, zdobywać, oddychać pełną piersią i cieszyć się tym - ŻYĆ!
chcesz być Matką Teresą - super, szacun, historia ci podziękuje, czyń dobro na swój sposób,
jednak nie zabraniaj innym "polecieć na marsa"!

Brawo Grajewianki ! Każda kobieta ma prawo decydować o sobie!

Wasi koledzy atakują w Warszawie kościoły, a wy biorąc udział w tych zorganizowanych podpisujecie się pod tym bandytyzmem,

Kobiety z mężczyznami .....to tak jakby Ci mężczyźni przyłożyli kobietom po pysku. Wstyd , że z takiego miasta pochodzę A te dziewczynki( dzieci) co one mogą wiedzieć o życiu. Żenada.

Obiektywny- a raczej subiektywny , jesli bylbym obloznie chory, zniedoleznialy i pograzony w wielkich cierpieniach - wybral bym eutanazje i wlasnie dlatego powinno istniec prawo wyboru, a nie przymusu- czy to tak trudno pojac ??

Józek, toż nikt nie zabrania żyć pełną piersią ani nie nakazuje zakładać rodzin tuż po osiemnastce. Chcesz cieszyć się sexem i nie chcesz dzieci - ok, zadbaj o antykoncepcję. Ale jak nie dopilnujesz i dziecko się jednak pojawi, to nie możesz go zabić. Tylko musisz wziąć odpowiedzialność.

O chociaż więcej komentow jak na temat rolników

Każą rodzić dzieci ,które nie mają szans przeżycia, a gdy matki z takimi dziećmi 40 dni strajkowały w korytarzach WŁADZY, nikt do nich nie wyszedł, nie zapytał jaką heroiczną codziennie staczają, na jaką pomoc moga liczyć od Państwa.Uchwała jest o zakazie aborcji , a gdzie uchwała o wspieraniu takich matek.A przepraszam jest Pan Owsiak Pani Jaworowicz ,oni poprosza swoich wiernych darczyńców i pomogą, bo nawet na FZ nie ma co liczyć, bo nie ma takich chorób w katalogu finansowania

Grajewo to jednak ciemnogród i tak zostanie, tutaj liczy się tylko kościół, a większość komentujących nie ma pojęcia co to są ciężkie wady płodu (proszę zobaczyc grafikę w Google). Następnie postawić się na miejscu tych małolat jak je nazywacie, co one będą czuły wiedząc, że po 9 miesiącach ciąży urodza chore dziecko, które za kilka dni umrze bądź co gorsza martwe. Tu nie chodzi o to czy ktoś jest za aborcja czy przeciw tu chodzi o to żeby mieć WYBOR.

O, widzę że anonimowy autor tego artykułu zmienił motto. Tak na marginesie czy to poglądy całej redakcji? Zmiana hasła nic nie zmienia. Wydźwięk jest ten sam. Nie chcesz aborcji, to jej nie rób, ja chcę mieć do tego prawo. Nie chcesz rodziców wysłać na tamten świat, to nie wysyłaj, ja chcę mieć do tego prawo. Nie chcesz kaleki unicestwić itp itp. Nie widzicie, że tu chodzi o życie, a nie o "ja chcę"? Sprawa odbierania komuś życia nie może przedmiotem czyjegoś wyboru.

Do Choop - no właśnie ty byś wybrał, zadecydował o własnej śmierci. A kobiety chcą wybierajace aborcję wybierają śmierć nie dla siebie, tylko dla innej osoby.

Jak szanowna redakcja tak się przejmuje prawami kobiet, to usunięcie te gołe cycki z waszego serwisu. Nie usunięcie? Bo oglądalność spadnie? I to wcale nie jest przedmiotowe traktowanie kobiet? Tak, tak, oczywiście

Co wy mýślicie że to przypadek, że akurat teraz zapadł taki wyrok.To jest strategia, chodzi o wprowadzenie chaosu w całym kraju, aby pis ratując sytuacje wprowadził stan wojenny. Dlatego władza pozwala na te rozruchy, bo liczy na eskalację chaosu i czeka na moment kiedy ludzie sami będą oczekiwać interwencji Państwa.

Witam Was i popieram ze kobieta powinna miec wybor Jestem mama osoby niepelnosprawnej od 28 lat ktora jest lezaca nie chodzi nie siedzi nie mowi I uwierzcie mi ze nigdy bym nie usunela nawet gdybym wiedziala ze ur sie chore ale to juz kazdy ma swoje sumienie i powinien sam o tym decydowac.Temu popieram was bo Panstwo nas chroni do porodu potem ma gleboko w dupie

Tu nie chodzi o aborcję na żądanie. Posłowie zlizyli wniosek do TK nie całego artykułu ale jednej z 3 części czyli o aborcję eugeniczną co w skrócie oznacza nieodwracalne wady płodu. Pozostałe 2 części zostają czyli można dokonać aborcji jeśli jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu kobiety. Był to ciężko wypracowany kompromis z 1993 roku o którym nawet śp. Lech Kaczyński mówił że nie wolno go ruszać. A nasi rządzący w środku pandemii zmienili ten przepis. Nie spodziewali się takiego odzewu społeczeństwa bo przecież prawie każdy boi się wyjść z domu. Niebezpieczne jest to że aborcja z powodu gwałtu będzie już możliwa gdy wejdzie w życie przepis który wywołał protesty bo chyba nikt nie wątpi że w większości z gwałtu zapewne urodzi się zdrowy człowiek.

Do imigranta czyżbyś był z obozu Pani M. G. Zazdrość że uczestniczyło w proteście tyle osób i potrafiło pokazać kulturę. Nie to co pięć osób na krzyż przy wcześniejszym plus arogancja i bezczelność.

świetna sprawa, ***** ***

Co do symboliki bo nie znoszę manipulacji. Błyskawica to w Starym Testamencie objawienie się Boga (Księga Wyjścia) albo głos Boga (księga Hioba) a w Nowym Testamencie to szatan. Błyskawice także miały Szare Szeregi w 1944 i na co dzień są z nami wszędzie bo żółty trójkąt z błyskawica chyba nie oznacza że elektrycy są nazistami

Pozdrowienia dla odwaznych, nie sadzilem ze w Grajewie jest tyle osob ktore maja odwage protestowac w slusznej sprawie

Zdziwienie - dla jakiej innej osoby kobiety protestujace wybieraja smierc? Czy dla Ciebie zygota lub embrion jest osoba ?
Kazdy powienen sam decydowac o tym czy aborcja dla niego ma sens , czy nie !
Tobie proponuje zaadoptowac tuzin dzieci niepelnosprawnych , glownie tych ,ktore pochodza z cieszkich przypadkow z komplikacjami poporodowymi- wtedy moze przestaniesz sie dziwic !

Popieram was kobiety. Dosyc samowolki obecnego rzadu !

Najlepsze jest zdjęcie nr 20 i hasło Rząd nie ciąża da się usunąć:) czyli z tego hasła wychodzi, że ciąży nie da się usunąć. Tak jak pisałem wcześniej protestujecie ale większość nie wie tak naprawdę o co w tym chodzi, dają wam tabliczki, na nich hasła których nie rozumiecie. Jak można protestować za wyborem do aborcji i takie sprzeczne hasło nieść. Natomiast wulgaryzmy wam wychodzą najlepiej, bo do tego nie trzeba myślenia, mięsem każdy potrafi rzucać na lewo i prawo. Jak to napisała powyżej Jola cytuje "Tom-co ty pieprzysz", to jest właśnie ten poziom. Jak się nie ma argumentów to właśnie leci taka łacina. Tekst za długi napisałem, ciężko przeczytać a co dopiero zrozumieć. Pozdrawiam

Jestem za protestem w kwestii dokonywania aborcji eugenicznej tak jak to było przez 27 lat do tej por. Tylko w tym wypadku. Nie jestem za aborcją na żądanie. Usłyszałam o postulatach Strajku Kobiet. W kwestii aborcji na żądanie nie zgadzam się. Coś zaś tyczy się obalenia rządu. to niemożliwe bo został on wybrany w demokratycznych wyborach.. Nowe wybory dopiero za 3 lata.

Widać, że właściciele e-grajewo popierają tę wojnę ideologiczną i profanację miejsc świętych. Gdzie jest cenzura, którą tak często się zasłaniacie? Stosujecie ją, kiedy jest Wam na rękę lub nie. Dlaczego ten prospekt jest dodany z wulgaryzmami? Jaki przyklad dajecie młodym ludziom?!

Na tym marszu były nauczycielki z naszego grajewskiego LO./... Starosto Grajewski to Ty w imieniu Polskiego Państwa zatrudniasz w zarządzanej przez Ciebie placówce takich ludzi Czas pokazać kto tu rządzi.

E grajewo wycinanie komentarze co niszczy kontekst

Jako była Grajewianka jestem jestem z Was dumna Grajwianie! Brawo WY!!!

Tom- do mojego wpisu nie odniosles sie, poniewaz nie masz argumetow odpwiednich, by moc bronic piswoskiej patologicznej ideologii popieranej przez kk !!

Żal mi tych młodych ludzi.którzy idą w marszach wykrzykują niecenzuralne słowa,a tak na prawdę nie wiedzą po co tam poszli,,po prostu dlatego że gdzieś tak i oni chcą tak samo,,teraz wychodzi na to,że PO rękoma młodzieży chce coś sobie ugrać ,a młodzież z kolei chce zabijać dzieci,czy oni są tego swiadomi,nie sądzę.

Tom, nie zarzucają protestujący, że nie wiedzą o co walczą. Bo z Twoich komentarzy jasno wynika, że to Ty nie rozumiesz. Zmusza się kobiety do rodzenia dziecka z wadą, ktora skazuje płód do śmierci zaraz po urodzeniu. Kobieta ma rodzić płód na przykład bez mózgu, lub niewykształconymi organami jak płuca czy nerki i patrzeć na śmierć tylko po to, żeby zgodnie z linią pisokatolandu można je było dokonać chrztu i pogrzebu. Posluchaj opini specjalistów medycyny od położnictwa i ginekologii. To jest trauma na całe zycie.

Brawo Grajewo!!!!!! Wielka odwaga mieszkańców!/

a czy któraś Pani pomyślała o sumieniu lekarza dokonującego aborcję?

do Choop : Naucz się ortografii to pogadamy

czekamy na kolejny protest, który zjednoczy jeszcze większą liczbę ludzi, przeciwnych absurdalnej władzy i "wyrokowi" bezprawnego trybunału!!!

Diabelstwo w biały dzień. Pan Bóg Wam tego nie zapomni.

DUMA!!! Tak trzymać!

Trauma to jest mordować dzieci nie dając im szansy na życie.potem całe życie domysły a może by żyło.. I sumienie co ja zrobiłam zabiłem własne dziecko... Bóg daje i Bóg zabiera w nim nadzieja co będzie dalej. Nadzieja umiera ostatnia

Do Choop, tak zygota i embrion jest osobą, tak samo jak noworodek czy staruszek. Dla ciebie nie? To powiedz, gdzie jest ta magiczna granica? Poród? Któryś tydzień ciąży? Coś wtedy dzieje, że nie-osoba staje się wtedy osobą? Czary-mary?

Aż sprawdziłam, naprawdę głupia ta str cycuszki, i te co je tam wystawiają..po co takie coś i jeszcze tu na egrajewo żal

Kochane kobiety ,kochane matki, albo przyszłe matki idziecie w tych marszach i krzyczycie że bronicie swego życia niestety te nienarodzone maleństwa nie mogą bronić się przed wściekłością swoich mam.jak może powiedzieć matka że idzie w marszu żeby bronić praw swojej córki ,jakich praw dla niej bronisz? .Co z prawem twego nienarodzonego wnuka czy wnuczki myślałaś o tym? Gdybym miała iść w takim marszu pod ziemię bym się zapadła i całe szczęście że tak myśli większość kobiet i z przerażeniem obserwują te odważne kobiety.Wiem że będziecie wyzywać mnie od ciemnogrodu i jeszcze tam inaczej bo stać was na to ale to nie umniejszy mojej godności .ja dużo czytałam o włoskie lekarce Beretta Molla wiesz kto to jest ?Jak nie to poszukaj artykułów i poczytaj.Pamiętajcie że przyroda nie znosi próżni jak wyrzucicie ze swego życia dobroć wtedy natychmiast w to miejsce wchodzi zło i właśnie to zło wisi nad tymi waszymi pochodami obyście w porę opamiętały się.Panie po 50 cz 60 możecie wkrótce usłyszeć że wasze córki , których praw tak bronicie domagają się dla was eutanazji bo też możecie być niepełnosprawne.

To Tromla. W demokratycznym kraju każdy ma prawo do wygłaszania własnych poglądów i do demonstracji. To gwarantuje Konstytucja. Z tego co piszesz sądzę, że marzy się Tobie i Twoim kolegom z PiS dyktatura. Nie ma na to zgody i nie będzie. Komuna już była i nie wróci. Wladza nie słucha głosu suwerena.

Brawo Grajewo, popieram całym sercem. Kobieta musi mieć wybór. Ktoś wcześniej mądrze napisał, że babki w młodości robiły skrobanki a teraz udają świętoszki. Do Rysia - jeśli lekarz nie ma sumienia aby wykonać aborcję to niech zmieni zawód, może chleb piec, ulicę zamiatać.....jest wiele możliwości, lekarzem nie musi być.

Ktoś poruszył problem sumienia. Każdy człowiek odpowiada za siebie i ma sumienie. Odpowiada za swoje czyny przed Bogiem jeśli jest wierzący. To dlaczego chcecie odpowiadać za kogoś. To niepojęte dla mnie.. Protestują w sprawie wyboru nie tylko młodzi ludzie ale wielu wielu innych. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tyle kobiet które wychowują ciężko upośledzone dzieci mówi to powinien być wybór każdej kobiety i ich sumienia. A najgorsze jest jak czytałam ststystyki że od 50 tys. do 200 tys. rocznie kobiety nielegalnie dokonują aborcji w Polsce i to dzieci które zapewne byłyby zdrowe. To może trzeba zastanowić się dlaczego. Może zacznijmy słuchać tych młodych ludzi edukować wychowywać a przede wszystkim wspierać na każdym etapie gdy młode dziewczeta/kobiety zajdą w ciążęDo Rysia: aborcja jest zabiegiem medycznym, jeśli sumienie nie pozwala, to trzeba inny zawód wykonywać, a nie przyczyniać się do tragedii kobiet. Mało jest przykładów, kiedy lekarz ukrywał przed ciężarną wady płodu, bo mu sumienie tak kazało? Nie macie prawa decydować o naszych życiach. Decyzja należy tylko i wyłącznie do kobiety i do nikogo więcej. To kobieta naraża życie i zdrowie, to kobieta ponosi konsekwencje fizyczne i psychiczne i wara wam od naszych macic. Nikogo nie można zmusić nawet do oddania krwi, żeby ratować drugiego człowieka, a my mamy oddawać swoje ciało i życie, bo wy tak chcecie. NIE!

"Czarny spacer" ? to może lepiej " SPACER ŚMIERCI".

A kaczor siedzi i zaciera ręce, że ogłupiony naród tańczy jak mu się zagra.

Szkoda mi nieduczonej młodzieży. Oby nie przyszło im kiedyś wydawać pieniędze na leczenie swjej bezpłodności. Los bywa okrutny.

zoya- a o czym bysmy pogadali ? Skad sie objawiles, ze mnie zagadujesz? Czy ty wiesz w ogole co to jet ortografia, ktora mylisz ze stylityka, ktora jest domena stuakania na komputerze - niestety?
Ty nie potrafisz nawet postawic przecienka i kropki w odpowiednim miejscu, a masz czelnosc mnie pouczac !
Popracuj nad interpunkcja i nie osmieszaj sie !

Nauka św.Jana Pawła 2 poszła w las."Naród który zabija nienarodzone dzieci jest narodem bez przyszłości".

W dupach wam się już po przewracało . Ten zdeformowany płód to też kurwa dziecko ! Które ma prawo żyć i nikt nie ma prawa odebrać mu życia ! Tymi protestami doprowadzicie do tragedii bo i tak wam to nic nie da . Aż mnie nosi jak widzę te posty o protestach i protestują matki które mają już dzieci ! Tylko człowiek bez sumienia usunie dziecko ! Decydując się na dziecko trzeba liczyć się z tym że moze być zdeformowane albo chore to nie loteria że sobie wybierasz ! Ja osobiście wolala bym umrzeć przy porodzie niż usunąć . I wolę urodzić chore dziecko niż usunąć bo to dziecko z mojej krwi kości ! I należy je kochać takie jakie jest a nie pozbywać problemu !

Szanowni Państwo 40 i 50 + którzy popieracie aborcie! Ci sami młodzi ludzie którzy tak dzisiaj rozrabiają i żądają legalnej aborcji za kilka lat czy najdalej kilkanaście zażądają legalnej EUTANAZJI. Wtedy to nie jeden z Państwa będzie schorowany i nie potrzebny a wręcz będzie przeszkodą.Wtedy to zapłacą i usuną darmozjada, bo poco im będzie udręka z matką czy ojcem. W ten sposób dostaną zapłatę. Aż strach pomyśleć że człowiek będzie mało wart.

Grajewo jestem daleko od was, jakiś czas temu wyjechałem, ale zaimponowaliście mi!!! Kocham was!

A traumą na całe życie nie jest zabicie dziecka poprzez aborcję skoro nie ma ono szansy na przeżycie to umrze samo bez pomocy. Jest mnóstwo ludzi śmiertelnie chorych z ciężkimi chorobami i nikt ich nie dobija a dziecko w brzuchu łatwiej bo go nie widzimy....

Wstyd żenada ludzie bez kultury proste wieśniary co by chciały pic palić ćpać sex z każdym a potem zabijać niewygodne dzieci

Nie wiecie o co chodzi? Chodzi o kasę, najpierw kasa za chrzest a potem kasa za pochówek i co najmniej tysiąc do przodu

Większość wpisów to efekt dezinformacji, by zmienić ustawę o aborcji, obowiązkowa i wymagana jest zmiana Konstytucja i jej zapisy art.30 i 38. TK kierujący się respektowaniem prawa nie mógł podjąć innych decyzji ale o tym wiedzą tylko nieliczni. Politycy zwłaszcza opozycji totalnej, widząc ten chaos, zamieszanie w tym trudnym okresie pandemii, powielając dezinformację trafiającą do ludzi młodych, próbują jak zwykle ugrać coś dla siebie.

Młode dziewczyny... a czego oczekują ? Aborcji na życzenie ?

Najlepszy fakt jest taki, że każdy kto oczekuje aborcji zdążył się urodzić. A co gdyby wasze matki 20 lat temu chciały aborcji ? Może większość z was nie byłaby teraz na świecie

Mama dziecka! Skoro wolałabyś umrzeć, niż usunąć ciąże to proszę bardzo. Ale pomysł co czułby Twój parter, co czułoby Twoje żyjące dziecko. Czy naprawdę poświęcenie się dla zdeformowanego płodu jest warte cierpienia tylu osób? Osierocenie zdrowych dzieci? Łatwo powiedzieć „ja bym urodziła”. Ale Tobie nigdy nikt nie nakazał zrobienia aborcji! Nie zmuszał Cię do niej. Zawsze mogłaś podjąć decyzje. Wez pod uwagę to, ze nie wszystkie kobiety podjęłyby taką decyzje jak Twoja. One tez powinny mieć wybór. Nie każda kobieta jest zdolna do poświęcenia rodziny, tylko po to, żeby urodzić dziecko, które przeżyje kilka godzin. Mam nadzieje, ze nigdy Ci się taka tragedia nie przydarzy.

Pati - ciebie z zazdrosci i zawisci szlag trafia, bo nie umiesz korzystac z zycia !!

Pati świętojebliwa.Nie obrażaj ,i nie mierz wszystkich swoją miarą.I pamiętaj nie tobie dane osądzać,od tego jest ten na górze.

Mama dziecka, popieram uważam dokładnie tak samo, chronmy życie poczęte, dzieci trzeba kochać, tylko kto kocha jest zdolny do poświęceń.

Mam chore dziecko i jest mi przykro że w Grajewie odbył się marsz, który namawia do zabijania dzieci chorych.

Piszę z innego miasta- jak widze rodzinne Grajewo, które wyszło na ulice to sie wzruszam. Działajcie. Jestem z Was dumna

Serwis e-grajewo.pl jest jednak niekonsekwentny. W jednym miejscu jawnie popieracie aborcję z powodu choroby płodu, a z drugiej strony zamieszczacie informacje o wydarzeniach w Warsztatach Terapii Zajęciowych. Skoro uważacie, że niepełnosprawni nie mają prawa do życia, bo ich matki mają prawo wybrać ich zabić, to czemu w ogóle poruszacie temat ich prac plastycznych i konkursów? Obchodzi was to? Może odopwiecie, że niepełnosprawni są częścią społeczeństwa i też zasługują na uwagę? No ale takie tłumaczenie stoi w sprzeczności z popieraniem ich zabijania. Zdecydujcie się.

Tu nie chodzi o jakieś prawa kobiet,bo te prawa nie są łamane,tu chodzi o to aby obalić rząd,te protesty są sponsorowane przez PO oraz zagranicę którym nie podoba się ,że polska wstała z kolan i się liczy w świecie.Każdy komu są drogie takie wartości jak Bóg,Honor,Ojczyzna,,nie popiera tego co się teraz dzieje.bo to godzi w naszą ojczyznę i nas wszystkich.

Gary muur! Kozystaj z życia bo jest krótkie a potem za wszystko zapłacisz..

Czy nikt jeszcze nie zauważy,ł że sukcesywnie są odbierane prawa POLKOM I POLAKOM? A to robi samotny właściciel kota i jego zwolennicy .Prawie powroty do czasów panowania pseudokomunistów w różnych krajach .KOMUCHY też myśleli że są najmądrzejsi .KOBIETY ,MŁODZIEŻ w was siła .Ciemny lud został kupiony w wyborach.Przychodzi może czas na oświecenie .Brawo . Kościół ? TYLKO NIE LICZNI GODNI GŁOSZENIA SŁOWA BOŻEGO

Brawo! Setki tysięcy osób na ulicach, na naszych oczach dzieje się historia. To że nawet w małych miejscowościach ludzie wyszli na ulicę o czymś świadczy. I nie, nie są to dzieci- to głównie osoby w wieku studenckim, również młodzież w wieku 16/18 lat ! Czyli te osoby, których najbardziej będzie dotyczyć Wyrok TK. Kosciół sam sobie strzelał w kolano przez ostatnie kilka lat, między innymi mieszając się do polityki. Nic więc dziwnego, że wszyscy się od niego odwracają. Jeszcze kilka lat a Kościoły będą świecić puste, na własne życzenie kleru.
Ps. Mam nadzieję że wszystkie osoby broniące uszkodzonych płodów dokonują wpłat co miesiąc na dzieci niepełnosprawne, opiekę psychiatryczną dla dzieci z problemami oraz same są chętne na adopcję dziecka, któremu przez całe życie trzeba zmieniać pieluchy i patrzeć na jego cierpienie. Z pozdrowieniami dla wszystkich "ZATROSKANYCH ŻYCIEM POCZĘTYM KATOLIKÓW"

xmen - mozesz przytoczyc jakies konkretne przyklady swoich racji, ze :" protesty są sponsorowane przez PO oraz zagranicę " ?
O reszte bzdur nie pytam ,poniewaz nie sa warte komentowania !

Tom, czego tutaj nie rozumiesz w tym tekscie prosty czlowieku ? - "Rząd nie ciąża da się usunąć..."-" czyli z tego hasła wychodzi, że ciąży nie da się usunąć"- mylna jest twoja interpretacja ! Z tego hasla wynika , ze jezeli usunie sie obecny rzad od waladzy- bedzie mozliwosc usuwania ciazy, natomiast przy obecnej nie jest to mozliwe !
Takich wlasnie bezmyslnych wyborcow potrzebuje swieta partia prawa i niersprawiedliwosci - PiS!

Pati- ty wystwiasz rachunki ? W €uro czy w zlotowkach ?
Jezlei masz na mysli pieklo ,to jezeli ono istnieje to jako pierwszy kwalifikuje sie do niego kk i jego fanatyczni wyznawcy !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.