sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 12641 wyświetleń

Stracisz pracę w 2009 r.?

Polski nie omija temat kryzysu gospodarczego, mówi się o nim jak wszędzie intensywnie. Szykują się również grupowe zwolnienia, w ramach których pracę może stracić wiele osób - straszą nas niektóre media, analitycy oraz politycy.

Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku wynika, że na terenie województwa podlaskiego prawie 600 osób straciło w 2008 r. pracę w ramach zwolnień grupowych. Aktualnie już 19 firm z podlaskiego zgłosiło zamiar zwolnienia 940 pracowników.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w powiecie grajewskim.

- U nas od kilku lat zwolnienia grupowe nie występują. W 2008 roku takich zwolnień nie było w ogóle. Zwalniani byli pracownicy z mniejszych zakładów pracy, z którymi pracodawcy nie zdecydowali się przedłużyć umów. Na razie nie wpłynęły do nas żadne zgłoszenia od większych zakładów pracy. Co będzie dalej, nie wiadomo, trudno to przewidzieć – informuje kierownik Działu Promocji Instrumentów Rynku Pracy i Referatu Pośrednictwa Pracy w PUP w Grajewie Ryszard Rutkowski.
 

Z danych GUS na koniec grudnia 2008 r. wynika, że 361 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 36,9 tys. pracowników.e-Grajewo.pl
Komentarze (17)

Urzad pracy pownin szukac pracy dla ludzi ....

zwolnienia w Pfleiderze ? ho ho hooo no to nieciekawie się rok zaczyna...

Do Ewy. Urząd może pomóc w poszukiwaniu pracy, a nie powinien szukać za kogoś, to sam zainteresowany powinien ruszyć tyłek z domu i coś zrobić ze swoim życiem a nie tylko zwalać wszystko na innych. Mnie urząd bardzo pomógł pokazując w jaki sposób szukać tej pracy i teraz pracuję. Kto chce to znajdzie. Pozdrawiam

grajewo to jest taka zabita deskami dziura ze jak nie masz znajomosci to lipa z praca;/ jeden drugiego zna i tak sie dostaja ludzoie do pracy, a coraz bardziej ukazujacym sie zjawiskiem jest zatrudnianie rodziny w tej samej firmie urzedzie, co jest juz kompletnym kretynizmem tu przytocze przyklad: w pewnej firmie g-wskiej pewnien pan ktory nie jest glownym szefem zatrudnil swego syna do pracy , ok wszystko bylo wporzadku do momentu gdy chlopczyk zaczal olewac sprawe i nie przychodzil do pracy natomiast w grafiku nie byl wogole wykreslanny, inni musieli zapier.... a on smial sie tylko z tego... to wlasnie grajewski firmy!

Tak tobie pomogl to dziwne bo ja o co tylko zapytam w urzedzie to kazdy odpowiada przeciwko mnie.

Urzędy pracy powinny pomagać a nie tylko rejestrować bezrobotnych!!!

POWIEDZMY SOBIE PRAWDĘ KTO NA TYM KRYZYSIE ZAROBI BO NIGDZIE NIE SŁYCHAĆ BY ZWALNIAŁO SIĘ PRACOWNIKÓW BIUROWYCH I PO URZĘDACH. .

POPIERAM KTO CHCE TO ZNAJDZIE PRACĘ - JEŚLI MU ZALEŻY ŻEBY PRACOWAĆ ?

Do pracującej. Ty masz pracę, ja mam pracę, ale to co piszesz jest nieprawdą. niektórzy szukają jej bez skutku. Prawda jest taka,że jeśli masz znajomości albo rodzinną firmę to masz pracę, ...

za grajewskie stawki to sobie sami tyrajcie 2 miesiace w niemczech i jest wiecej jak tu w caly rok

to prawda 2 miechy w niemczech i po powrocie 4 mozna zyc elegancko

Pracy na pewno nie stracą nauczyciele. Wybrałem dobry zawód na "te" czasy, wynagrodzenie stałe - w okolicy 3000, 00 netto plus wszystkie inne dodatki, tak łącznie około 4200,00. Dodatkowo zlecenia, praca na umowach cywilno - prawnych, to jakieś 2500, 00 na miesiąc. Wakacje, ferie, czyli kolejne zlecenia i projekty na kwotę 2000,00 i jest całkiem znośnie. A w wolnych chwilach czytam z zamiłowaniem komentarze o nauczycielach, tak na wszystkich forach .... jak pokazuje życie warto było się uczyć. I praca i zarobki godziwe, cóż nauczyciel, wie najlepiej.

"Zuza" w której agencji tak dobrze płacą ??

Urząd Pracy nie ejst od szukania pracy dla ludzi. Ludzie sami muszac pracy. Urząd jedynie ma wspomóc.

Kadra to w której szkole ty pracujesz,że masz aż tyle zajęć i kasy?

zuza ma racje ja zrezygnowalem z pracy w pfleiderer i 5 razy tyle zarabiam w niemczech w podobnej pracy i nigdy nie wroce do tego syfu a wy tu grajewiacy bogatcie tych prywaciarzyktorzy was maja za nic

Tak, tylko nie każdy może w tych Niemczech pracować.A może ktoś wie co z tą pasmanterią może tam jakieś nowe miejsca pracy powstaną.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.