Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2649 wyświetleń

Stopy procentowe znowu w górę

Na początku października stopy procentowe w Polsce wzrosły po raz pierwszy od 2012 r., kończąc złotą epokę taniego kredytu mieszkaniowego. Teraz, zaledwie miesiąc później, RPP zadecydowała, że stopy znów powinny wzrosnąć.

Choć eksperci spodziewali się łagodnego podnoszenia stóp, tym razem skok jest spory. Stopa referencyjna wzrosła o 0,75 proc. do wartości 1,25 proc. w skali roku. Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu było to zaledwie 0,1 proc.

 

Jak czytamy w komunikacie RPP, głównym celem podnoszenia stóp jest walka z szalejącą inflacją.

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (6)

Za pozno. Inflacja juz sie nakrecila i mamy efeky kuli sniegowej. Swoja droga, podnosza stopy a z drugiej strony obludnicy dodatkowe pieniadze rozdaja, ktore sa wlasnie przyczyna inflacji. Bareja musi miec dobry ubaw z tych pachołkow

Trzeba spłacać rozdawnictwo . Ehhhh

Każdy kto ma nawet minimalne pojęcie o ekonomii o tym wiedział... A jak ktoś nie wiedział to znaczy, że nie ma pojęcia, więc niech nawet nie komentuje!

No ładnie, to teraz kredytobiorcy będą spłacać "polski nieład" :((((

Elektorat PiS kredytów nie ma. On czeka na to co inni wypracują i mu dadzą, więc dla nich stopy procentowe to abstrakcja!!!

Krzych! Tu nie chodzi wcale o inflację. Tu chodzi o wysokie ceny wszystkiego co się rusza i nie rusza oraz o sporo wyższe odsetki od kredytów. Te dwie sprawy pozwolą dalej się bujać w obłokach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.