środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11419 wyświetleń

Stawiski - budowa na finiszu

Pod koniec minionego tygodnia (11 X) na drodze wojewódzkiej Kolno – Stawiski został otwarty wiadukt na węźle "Stawiski”. Wybudowano go w ramach obwodnicy Stawisk na trasie przyszłej drogi ekspresowej S61.

Dotychczas ruch pojazdów  był utrudniony, odbywał się przez plac budowy. Obecnie kierowcy przejeżdżają nad budowaną drogą (700 m jezdni, szer. 7 m oraz rondo).

Węzeł "Stawiski” na trasie S61 to dwupoziomowe skrzyżowanie. Ma składać się z dwóch jezdni, na których będą dwa pasy ruchu w każdą stronę, również pasy zjazdowe i wjazdowe. Dodatkowo na połączeniu tych pasów powstaną dwa ronda. Ukończenie budowy obwodnicy Stawisk planuje się pod koniec listopada.

Obwodnica Stawisk będzie pierwszym fragmentem nowej drogi ekspresowej S61 - 6,5 kilometra. Budowa trwa już ponad rok, koszt to ponad 120 mln zł.


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (9)

A może to już nie Polska?

a na szczuczyńskiej obwodnicy ladneeeeeeeeeee kwiatki rosna

a w Szczuczynie jak zwykle nic się nie dzieje rogatki obstawione wszystkie roboty uśpione ,jednym słowem dno. Pan Orłowski za mało opisuje niedociągnięcia naszego powiatu i gminy.

do wwwww nie tylko kwiaty ale jakie zieeeeeelsko

Nie w Szczuczynie wizualizacja hasła "Polska w budowie".

Stawiski są bardzo zadbane. Tam każdy odcinek drogi w mieście ma twardą nawierzchnię (asfalt). Szczuczynowi daleko do tego. Tyle tu wertepów, że głowa mała. Odnośnie obwodnicy to tam buduje polska firma, nie jakaś tam. Tam i na wioskach świetlice mają, ale takie, w których naprawdę coś się dzieje. Są nawet zajęcia dla dzieci. Nie, takie, że stoi sobie wyremontowany budynek i jest pusty.

w szczuczynie będzie nowy urząd gminy każdy urzędnik będzie miał klimatyzowane biurko.

wszystko zależy od burmistrza

wczoraj wracalem do Grajewa i nic tam nie jest otwarte dalej sie jezdzi po objazdach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.