Wiadomości

Starosta gościem na jubileuszu 20-lecia Akademii Łomżyńskiej

W dniu 13 czerwca 2024 r. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld miał zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości - jubileuszu 20-lecia Akademii Łomżyńskiej, która miała miejsce w Auli im. prof. Antoniego Jakubczaka. 

 

Uroczystość rozpoczął Rektor Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowi, prof. AŁ, który powitał przybyłych gości. Następnie przybliżył historię uczelni, wspominając jej powstanie i założycieli, osiągnięcia profesorów, studentów i absolwentów, milowe kroki, wśród których były m.in. otrzymanie uprawnień do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego, a co za tym szło, możliwość zmiany nazwy uczelni na Akademię, czy też powstawanie coraz to nowszych kierunków nauczania. 

 

W dalszej kolejności wręczono nagrody i wyróżnienia osobom związanym z uczelnią oraz profesorom za ich dorobek naukowy. Po wręczaniu nagród wyświetlono film podsumowujący minione 20 lat, przedstawiony przez władze uczelni, wykładowców i studentów, po czym, przyszedł czas na wystąpienia gości.

Wśród wielu znamienitych osób przemawiających, głos zabrał także Waldemar Remfeld, który pogratulował wspaniałego jubileuszu, życząc wielu sukcesów, rozwoju i kolejnych lat tak wspaniałej działalności dydaktycznej.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego. Zapraszamy do obejrzenia. 

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.