UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Sport

Stadion w Łomży otwarty!

Zwycięstwo nad Holandią na otwarcie stadionu w Łomży


Meczem towarzyskim pomiędzy drużynami Polski i Holandii do lat 18 oficjalnie otwarto zmodernizowany stadion miejski w Łomży. Niespodziewanie Polacy wygrali aż 3 : 0.


Sama uroczystość otwarcia była wyjątkowo krótka. Nie było przecinania wstęgi... i w zasadzie cała ograniczyła się do dwóch zdań prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.
- Mogę ogłosić otwarcie stadionu w Łomży – mówił prezydent, życząc startującym tu zawodnikom i kibicom wielu miłych chwil.
Trwająca od 2006 roku modernizacja stadionu kosztowała nas w sumie niemal równe 27 mln zł.


Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich został przeprowadzony w latach 2006-2007 i kosztował nas ponad 4,5 mln zł. To wówczas wykonano to co na stadionie piłkarskim najważniejsze, czyli płytę główną boiska, na którym rozłożono holenderską trawę. Drugi etap rozpoczął się dopiero w 2009 roku i był znacznie bardziej kosztowny. W jego ramach rozebrano dotychczasową trybunę główną, z charakterystycznym gołębnikiem. Powstała nowa, wielka kryta trybuna, zdolna pomieścić około 1800 osób, a pod nią budynek zaplecza sportowego z szatniami. Zbudowano także 8-torową tartanową bieżnię z urządzeniami lekkoatletycznymi, korty tenisowe o nawierzchni z trawy syntetycznej, oświetlenie płyty boiska głównego przy pomocy agregatów prądotwórczych oraz zainstalowano elektroniczną tablicę wyników z zegarem. Te wszystkie prace początkowo miały kosztować poniżej 18 mln zł, ale wobec konieczności wykonania robót dodatkowych, zamknęły się kwotą ponad 19,1 mln zł.
Do ukończenia modernizacji stadionu brakuje jeszcze tylko... niespełna dwóch tygodni. Trzeba jeszcze tylko zakończyć prace przy budowie treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią po przeciwnej stronie ul. Zjazd. Budowa tego boiska będzie nas kosztowała – zgodnie z umową – 3,1 mln zł. W sumie, jak wyliczył Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Łomży, cała modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Zjazd pochłonie łącznie 26 mln. 882 tys. 606,77 zł

 


Polska – Holandia 3 : 0
- To mecz najwyższej rangi jaki dotychczas był rozgrywany w województwie podlaskim – mówi Witold Dawidowski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, o wtorkowym meczu trzecich reprezentacji (U-18) Polska -  Holandia. Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie.  - http://4lomza.pl/

 

Policjanci zatrzymali stadionowych chuliganów

Łomżyńscy policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn, którzy w trakcie meczu rozegranego pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Holandii zaatakowali kamieniami pracowników ochrony zabezpieczających tą sportową imprezę. Wobec trzech z nich łomżyńska prokuratura zastosowała wczoraj środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu wstępu na masowe imprezy piłki nożnej. Pozostałych policjanci dzisiaj doprowadzą do prokuratury.

W miniony wtorek po południu na stadionie miejskim w Łomży rozgrywany był towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Holandii do lat 18. Niestety okazało się, że ta impreza sportowa przyciągnęła nie tylko kibiców i sympatyków futbolu, ale również stadionowych chuliganów. Pod koniec meczu o pomoc do łomżyńskich policjantów zwrócili się zabezpieczający teren imprezy pracownicy ochrony, którzy zostali zaatakowani przez kilkunastu młodych mężczyzn. Napastnicy przy bramie wyjściowej ze stadionu obrzucili pracowników ochrony wyzwiskami i kamieniami. Na szczęście nikt z zaatakowanych nie doznał obrażeń ciała, ucierpiała jednak karoseria jednego z zaparkowanych w pobliżu samochodów. Dalszej eskalacji zdarzenia zapobiegli wkraczający do działania Policjanci. To na ich widok kilkunastu pseudokibiców rzuciło się do ucieczki rozbiegając się w kierunku pobliskich ulic. Za nimi ruszyli mundurowi, którzy po krótkim pościgu zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Tylko jeden z nich był mieszkańcem Łomży. Pozostali pochodzili z różnych miejscowości położonych w okolicznych gminach. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że prawie wszyscy byli pod wpływem alkoholu. U siedmiu osób alkomat wskazał od 0,35 do blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych – 20-letni mieszkaniec pobliskiego Śniadawa miał przy sobie ponad 0,5 grama amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie oraz rzucania przedmiotami, mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj mundurowi doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Łomży 3 spośród zatrzymanych. Prokurator zadecydował o zastosowaniu w stosunku do nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu wstępu na masowe imprezy piłki nożnej. Dzisiaj do prokuratury zostaną także doprowadzeni pozostali uczestnicy wtorkowych zajść. Okoliczności zdarzenia szczegółowo badają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Ustalają także pozostałych sprawców.

 

niedziela, 22 maja 2022

AMP Girls. Dziewczyny na medal!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.