• 13 komentarzy
  • 10381 wyświetleń

Srebrne PG 2

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, podczas Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Wśród 20 najlepszych sztafet województwa podlaskiego gimnazjaliści wywalczyli srebrny medal. Jest to już trzeci krążek z tej imprezy wywalczony w ciągu ostatnich czterech lat. Tym razem szczęśliwa okazała się trasa w Przewięzi koło Augustowa, która z pewnością zostanie zapamiętana ze względu na jej selektywność (ciężki podbieg przed metą, piaszczysta trasa, liczne nawroty i ostre zbiegi).

Reprezentanci PG 2 Grajewo przegrali z bardzo silną reprezentacją PG2 Łomża, która do tych zawodów przygotowywała się na obozie sportowym w Szklarskiej Porębie. Srebrny medal był w zasięgu trzech sztafet i tylko dzięki świetnej postawie Sebastiana Gbura, który biegł na ostatniej zmianie udało się wywalczyć drugie miejsce. Brąz zdobyła reprezentacja Danówka, natomiast czwarte miejsce ubiegłoroczny zwycięzca zawodów zespół Suchowoli.