środa, 11 grudnia 2024
niedziela, 8 grudnia 2024
Piękny gest ze strony pani Ani Niedzwieckiej i jej podopiecznych. Wlasnie idąc do domu wieczorem spotkalismy Ją , wracajaca z cmentarza , umęczona, z grabiami, łopata a to było juz ciemno. Wspomniala nam , ze wraca z wielkim zadowoleniem w sercu mimo ,że siły rozmyły sie przy tej pracy. Wspaniala postawa godna nagłośnienia i naśladowania.
To dobrze, że są ludzie, którzy pamiętają o tych, których wśród nas już nie ma i nie ma ich najbiższych wśród nas, a może gdzieś są. Towarzystwo powinno to sprawdzić, może da się odnaleźć rodziny. Kiedyś każda szkoła opiekowała się wyznaczonymi grobami i nikt o tym nie pisał, nie mówił, bo to było czymś normalnym. Może wrócić do tradycji.
Pani Ania jest osobą godną podziwu za swoje czyny.Więcej takich osób i cmentarz będzie jak przystało na miejsce spoczynku.Po tych czynach widać,że nie tylko pieniądze są ważne.A tak na marginesie co robią ludzie odpowiedzialni za stan naszego cmentarza.
To prawda kiedyś sprzątanie grobów było elementem programu wychowawczego uczącego patriotyzmu iak również i tolerancji. Wielu z nas włączało się w te akcję jako wychowawcy klas czy też w ramach działalnośi harcerskiej. Dzisiaj nie jest to popularna dzialalność i chwała pani Ani Niedzwieckiej, za jej wierność i kontynuowanie tradycji. Zgadzam sie , że szkoły powinny wziąść w opiekę zabytkowe nagrobki na naszym cmentarzu. Tylko,żeby spolczników takich jak pani Ania bylo więcej.
Niedźwiecka i Jasionowska pracują za darmo ale mamy nadzieje, że głośno i publicznie podziękuje im burmistrz, proboszcz i Dudziński
Dudziński już im podziękował publicznie - w sobotę na spotkaniu w GIH.
jak pracują społecznie -to podziękowań nie potrzebują -robią to dla siebie, potomnych i nie wiem jeszcze dla... idei; a dudziński to co to jest administrator, właściciel, że musi (musi) podziękować? uważam że nie musi, a na tyle kultury osobistej ma że i tak z czystego serca podziękował pewnie; to jest wszystko praca społeczne, chwała wszystkim którzy cokolwiek w tym temacie robią, a juz zaraz muszą im wszyscy podziekowac, wcale nie muszą, plus na górze mają!
John, masz całkowitą rację. Niby dlaczego Dudziński ma im dziękować? Przecież nie jest on zarządcą ani administratorem cmentarza. Cmentarzem zarządza proboszcz z parafii Trójcy i jeśli już to on powinien im podziękować a nie kto inny.
to prawda kiedyś na harcerstwie i w szkole z klasą sprzątaliśmy groby teraz kiedy jestem na cmentarzu fajnie jest zobaczyć czy ktoś pamięta o tych grobach. A jeszcze bardziej człowiek się cieszy kiedy widzi że są czyste i zadbane. rodzin już można nie odnaleźć ale nasza pamięć zostaje i to piękne kiedy można pójść i zapalić świeczkę tam gdzie juz nie ma rodziny ale sa ludzie który wciąż pamiętają o przeszłości tym ludzi :)
A o LO nikt nie wspomni.
Paulinko- Pani Niedżwiedzka nigdy nikogo nie pominie. Pewnie nie doczytałaś, wiec zacytuję:" wierzchnią część grobowca Władysława Witkowskiego, b. inspektora skarbowego, zm. 10 IV 1933 r. i Zygmunta Witkowskiego, dyr. urzędu celnego, zm. 23 VIII 1933 r. uporządkowało pięcioro uczniów klasy II a Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią, Urszulą Partyką." Widocznie nikt więcej z LO nie współpracował z inicjatorką porządkowania zabytkowych nagrobków na grajewskim cmentarzu z 1999 roku. Wiele szkół otrzymało do tej Pani numer kontaktowy i ta Pani wszystkich pracujących na cmentarzu wymieniła. Dodam, że jak klikniesz na galerię zdjęć to tam znajdziesz na fotkach również osoby z LO.
Korzystając z okazji, pragniemy z całego serca podziękować Pani Niedżwiedzkiej i Pani Jasionowskiej za to, ze mogłyśmy z Nimi uczestniczyć w tegorocznych pracach porządkowych na Grajewskim Cmentarzu Parafialnym.
Młodzież z OHP też od paru ładnych lat przeprowadza takie akcje.