sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8791 wyświetleń

Spotkanie z pisarką dziecięcą

   12 maja 2011 r. o godz. 9.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbyło się spotkanie  z pisarką dziecięcą ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ – WRÓBEL. Zostało ono zorganizowane przez Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie i skierowane było do uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych.
Pisarka opowiadała o swoim życiu, pracy oraz o tym, co skłoniło ją do pisania książek dla dzieci.

Młodzi czytelnicy nie tylko z zainteresowaniem słuchali Gościa, ale także zadawali liczne pytania. Część uczniów dobrze znała treść książek pani Roksany, co pozwoliło na prowadzenie aktywnej rozmowy. Była także możliwość zakupienia pozycji książkowych Autorki. Niektórzy, korzystając z tej okazji,  postanowili zapoznać się z jej utworami.
   Pod koniec spotkania pisarka w obrazowy sposób przedstawiła dzieciom etapy powstawania książki, od momentu zrodzenia się pomysłu w głowie autora, do znalezienia książki na półce w sklepie.

Zachwyceni uczniowie w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie wręczyli Gościowi kwiaty, po czym zwrócili się z prośbą, by Pani Roksana przyozdobiła ich nowo zakupione książki swoim autografem.

ROKSANA JĘDRZEJEWSKA - WRÓBEL - gdańszczanka, przez długi czas w miesięczniku "Dziecko" radziła rodzicom jak wytrzymać z dziećmi. Teraz pisząc bajki pomaga dzieciom wytrzymać z rodzicami, w czym dzielnie pomaga jej własne potomstwo - Marianna, Wojtek i Hania. Absolwentka Filologii Polskiej UG, obecnie na chwilę przed obroną pracy doktorskiej, połączonej z edycją listów Kazimiery Iłłakowiczówny, napisanej pod kierunkiem prof. Stefana Chwina, współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców "Dziecko", jako autorka tekstów poradnikowych i felietonów oraz z dwutygodnikami dla dzieci - "Świerszczyk" i "MIŚ". Pracuje także z Redakcją Dziecięcą Polskiego Radia BIS jako autorka bajek. Wspólnie z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim autorka książki "Oto jestem". To ilustrowana opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka z ilustr. Agnieszki Żelewskiej (WSiP, Warszawa 2000), wyróżnionej w XI edycji konkursu na Dziecięcy Bestseller Roku.fot.e-Grajewo.pl

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (2)

Fajne są takie spotkania. Brawo i gratulacje dla organizatorów.

Dziękujemy za tak świetnie przygotowane apotkania autorskie. Uczniowie - SP nr 2

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.