Kultura i rozrywka

Spotkanie GRH w Osowcu

Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne oraz Grupa Rekonstrukcyjna Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza w Osowcu Twierdzy, już po raz IV byli gospodarzami spotkania integracyjnego grup rekonstrukcji historycznych z naszego regionu.

W tym roku w spotkaniu obok grup z terenu województwa podlaskiego brała udział również grupa KOP-istów z Tomaszowa Mazowieckiego. Spotkanie jak co roku rozpoczęliśmy od zwiedzania Twierdzy Osowiec i Muzeum przedstawiającego historię tej fortyfikacji. Koledzy z GRH CSP KOP Osowiec w bardzo ciekaw i żywiołowy sposób przedstawili nam burzliwe dzieje tego obiektu militarnego, który nigdy nie był zdobyty w walce. Oprowadzając nas po miejscach w twierdzy dostępnych dla nielicznych, dali wyraz swojego zaufania do ludzi naszego pokroju, ludzi dla których historia i militaria są pasją życia.

Dalsza część spotkania odbyła się w Wólce Piasecznej. Biesiada rekonstruktorska przebiegała w przyjacielskiej atmosferze a rozmowom o przebytych rekonstrukcjach i tych, które na nas czekają, nie było końca.


DO ZOBACZENIA ZA ROK
http://www.grh9psk.pl/spotkanie-integracyjne-grup-rekonstrukcyjnych-w-twierdzy-osowiec-22-23-03-2014/

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.