piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

Spotkania opłatkowe 2004

e-Grajewo na spotkaniach opłatkowych

16 XII - w Zespole Szkół w Wojewodzinie na zaproszenie przewodniczącego Rady Powiatu (foto 1)

20 XII - w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, na zaproszenie Dyrekcji (foto 2,7,8)
Na spotkaniu opłatkowytm dzieci przedstawiły teatralną inscenizację narodzenia Chrystusa pod tytułem "Bóg się rodzi" przygotowaną przez: V.M. Curyło, I. Konopko i J. Laszczkowską.
"...Za chwilę w atmosferze Nocy Betlejemskiej, w atmosferze Wigilii - jednego wieczoru pełnego bliskości i serdeczności, przełamiemy się opłatkiem i złożymy życzenia. niech Boża miłość ogarnie nas wszystkich, niech radość i szczęście zagoszczą w państwa i naszych domach..."

21 XII - w Miejskim Domu Kultury w Grajewie na zaprosznie Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie (foto 3,4)
W trakcie spotkania m.in. ks.T.Wilga związany, jak sam mówił poprzez rodzinę ze strażakami życzył przybyłym wszystkiego dobrego oraz dziękował za bezinteresowność strażakom - ochotnikom; Burmistrz K.Waszkiewicz - honorowy strażak Prezes OSP dziękował m.in. za podtrzymywanie tradycji wspólnych spotkań i cieszył się ze współpracy z instytucjami ZWiK (symbolicznie- wody) i PEC (ognia).

Włącz głośniki - posłuchaj jak spiewają strażacy...

21 XII - w Zespole Szkół nr 1
Tegoroczne spotkanie bożonarodzeniowe w ZS nr 1 to: widowisko jasełkowo-kolędowe w wykonaniu uczniów klas II przygotowanych przez Siostrę Małgorzatę, dzielenie się opłatkiem i kolacja składająca się z tradycyjnych wigilijnych potraw. Następnego dnia widowisko mogli obejrzeć uczniowie większości klas. W ciągu ostatniego tygodnia organizowane były też wigilie klasowe. (foto 9)

22 XII - w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Grajewie, na zaproszenie Dyrekcji (foto 5)
W PG 3 również przygotowano jasełka. Uczniowie razem z rodzicami, nauczycielami i innymi gośćmi podzielili się opłatkiem.

22 XII - w Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie
(foto 6)

22 XII - w Kościele Ojca Pio w Grajewie "Opłatek Honorowych Dawców Krwi"
Podczas Mszy Świętej ksiądz T.Wilga w kazaniu m.in. dziękował tym, "którzy dosłownie dają część siebie innym" - Honorowych Dawcom Krwi."Podzielimy się Opłatkiem,
jak przodkowie nasi,
bo dziś pokój idzie światem.
(...)"
K. Chojecka

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.