wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

Spotkania opłatkowe 2004

e-Grajewo na spotkaniach opłatkowych

16 XII - w Zespole Szkół w Wojewodzinie na zaproszenie przewodniczącego Rady Powiatu (foto 1)

20 XII - w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, na zaproszenie Dyrekcji (foto 2,7,8)
Na spotkaniu opłatkowytm dzieci przedstawiły teatralną inscenizację narodzenia Chrystusa pod tytułem "Bóg się rodzi" przygotowaną przez: V.M. Curyło, I. Konopko i J. Laszczkowską.
"...Za chwilę w atmosferze Nocy Betlejemskiej, w atmosferze Wigilii - jednego wieczoru pełnego bliskości i serdeczności, przełamiemy się opłatkiem i złożymy życzenia. niech Boża miłość ogarnie nas wszystkich, niech radość i szczęście zagoszczą w państwa i naszych domach..."

21 XII - w Miejskim Domu Kultury w Grajewie na zaprosznie Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie (foto 3,4)
W trakcie spotkania m.in. ks.T.Wilga związany, jak sam mówił poprzez rodzinę ze strażakami życzył przybyłym wszystkiego dobrego oraz dziękował za bezinteresowność strażakom - ochotnikom; Burmistrz K.Waszkiewicz - honorowy strażak Prezes OSP dziękował m.in. za podtrzymywanie tradycji wspólnych spotkań i cieszył się ze współpracy z instytucjami ZWiK (symbolicznie- wody) i PEC (ognia).

Włącz głośniki - posłuchaj jak spiewają strażacy...

21 XII - w Zespole Szkół nr 1
Tegoroczne spotkanie bożonarodzeniowe w ZS nr 1 to: widowisko jasełkowo-kolędowe w wykonaniu uczniów klas II przygotowanych przez Siostrę Małgorzatę, dzielenie się opłatkiem i kolacja składająca się z tradycyjnych wigilijnych potraw. Następnego dnia widowisko mogli obejrzeć uczniowie większości klas. W ciągu ostatniego tygodnia organizowane były też wigilie klasowe. (foto 9)

22 XII - w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Grajewie, na zaproszenie Dyrekcji (foto 5)
W PG 3 również przygotowano jasełka. Uczniowie razem z rodzicami, nauczycielami i innymi gośćmi podzielili się opłatkiem.

22 XII - w Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie
(foto 6)

22 XII - w Kościele Ojca Pio w Grajewie "Opłatek Honorowych Dawców Krwi"
Podczas Mszy Świętej ksiądz T.Wilga w kazaniu m.in. dziękował tym, "którzy dosłownie dają część siebie innym" - Honorowych Dawcom Krwi."Podzielimy się Opłatkiem,
jak przodkowie nasi,
bo dziś pokój idzie światem.
(...)"
K. Chojecka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.