Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9174 wyświetleń

Spacerkiem po niebie

21.03.2005 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie odbyła się sesja naukowa pt. " Spacerkiem po niebie".

Przygotowali ją nauczyciele fizyki i młodzież grajewskich szkół: PG 2, PG 3 i ZS 1.
Sesję rozpoczęła Krystyna Żyła, dyrektor PG 2, po czym nastąpiła prezentacja zainteresowań astronomią jednego z uczniów.
Ponadto w programie: najpiękniejsze gwiazdozbiory, finał konkursu "Kosmiczna bajka", multimedialna prezentacja pt. "Polscy astronomowie".

W poszczególnych salach lekcyjnych młodzież z ZS nr 1 i PG nr 2 na podstawie przygotowanych przez siebie materiałów zaprezentowała ciała niebieskie i amatorskie sposoby obserwacji astronomicznych.

- Jeśli ktoś naprawdę interesuje się fizyką, to jest to jak najbardziej pomocne w rozszerzaniu horyzontów myślowych - Martyna Organek, uczennica PG nr 2 Grajewo.

- Nie trzeba było nas namawiać do uczestnictwa w przygotowywaniu dzisiejszej sesji, zgłosiłyśmy się same, pomimo że fizyka nie jest naszym ulubionym przedmiotem. Za nasze wystąpienie otrzymamy dodatkowe punkty i to było głównym powodem zgłoszenia się do tego przedsięwzięcia - uczestniczki sesji z ZS nr 1 w Grajewie.

Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

2 h rulez babiniec rzadzi;)

Dokładnie 2 h górą!!! The Beściary :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.