Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10544 wyświetleń

SMS od fiskusa

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez internetu i telefonu komórkowego. Wiadomości tekstowe wysyłane SMS-em lub  drogą mailową stały się czymś zupełnie naturalnym. Obok codziennego porozumiewania się osób, coraz więcej instytucji publicznych i urzędów wykorzystuje ten rodzaj komunikacji jako narzędzie kontaktu z petentami.

W II półroczu 2015 r. Urząd Skarbowy w Grajewie, wzorem placówek z innych miast, wprowadził narzędzia komunikacji przyjazne podatnikom. Zamiast wszczynać postępowanie przy niezapłaconym podatku, mandacie lub innym świadczeniu podejmowane są działania mobilizujące podatników do dobrowolnego regulowania swoich zadłużeń. 

Urzędnicy za pomocą e-maila, SMS-a, lub telefonicznie zawiadamiają m.in. o terminie zapłaty podatku lub jego upływie, kwocie należności pieniężnej, rodzaju i wysokości odsetek za zwłokę oraz grożącej egzekucji administracyjnej.

Jest to metoda dość skuteczna i przyjazna. Podatnik z tego tytułu nie ponosi żadnych kosztów a samo uzyskanie przez urząd potwierdzenia odbioru e-maila bądź SMS-a nie wywołuje żadnych skutków procesowych, tak jak to ma miejsce w przypadku odbioru pisma na poczcie.


Jednak odbierając wiadomości od urzędu skarbowego, trzeba być czujnym i zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustwa. - Urząd skarbowy w przesłanej wiadomości przypomina, o nieopłaconym zobowiązaniu i podaje jego kwotę. Podawany jest także numer kontaktowy. Nie wskazuje się natomiast numerów rachunków bankowych, na które należy wpłacić zadłużenie. Są one dostępne na stronach internetowych organów podatkowych i na nie należy dokonywać wpłat – podkreślił Andrzej Piotrowski, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grajewie.

Z  powyższego wynika, że w urzędzie skarbowym warto podawać i aktualizować swoje dane kontaktowe. W tym celu  należy złożyć odpowiedni formularz, wtedy urzędnicy podejmą działania na rzecz lepszej obsługi i wsparcia podatników.


e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.