piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 9863 wyświetleń

Skanalizują budynek na Buczka

W Polsce zapewne nie ma miejscowości, w których wszystko jest zrobione i nie czeka się na kolejne inwestycje :) Nurtujące włodarzy problemy w większości dotyczą infrastruktury drogowej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej. Mimo, iż każdego roku udaje się zrealizować większość planowanych zadań potrzeby są nadal duże.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców budynku komunalnego przy ulicy Buczka 9 w Grajewie. Urząd Miasta opublikował zaproszenie do złożenia oferty dotyczącej wykonania dokumentacji projektowej zadania - wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, przyłącza wodociągowego oraz wewnętrznej instalacji wodno - kanalizacyjnej we wskazanym budynku. Do 12 lipca br. zainteresowane podmioty mogą składać swoje propozycje.


Ogłoszone zamówienie obejmuje m.in. wykonanie projektu budowlano - wykonawczego przyłącza kanalizacji sanitarnej, przyłącza wodociągowego oraz wewnętrznej instalacji wodno – kanalizacyjnej w budynku, przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Wyłoniony wykonawca, w terminie maksymalnie 50 dni od podpisania  umowy powinien sporządzić wymagane projekty.

Sporządzenie dokumentacji projektowej to pierwszy krok planowanej inwestycji, kolejnym będzie wyłonienie wykonawcy zadania. Kiedy zostanie ogłoszony przetarg i ruszą prace? Sądzimy, że będzie to jednym z priorytetów tutejszych samorządowców. Bezpieczeństwo, podniesienie standardu życia mieszkańców i poprawa wizerunku miasta to cele, które grajewski magistrat sukcesywnie realizuje.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

a inne budynki adm???

brawo w koncu cos zrobio z tym budynkiem

Co za ironia losu! Przecież to budynek byłej łaźni miejskiej!

och gdyby tak wlodarze innych mniejszych miejscowosci dbali o mieszkania komunalne doprowadzajac kanalizacje. byloby to rozwiazanie na miare 20 wieku

w koncu.dla lokatorow buczka 9 nalezy sie,napewno beda zadowoleni

Czekamy ponad 20 lat na skanalizowanie budynku przy ulicy Perlitza.Obiecują ale to może jeszcze 20 lat a może wcale a mieszkańcy płacą 25 zł. za 1m 3 wody ze ściekami.

Oh jaki piekny dach..zaraz bedzie piekna elewacja,a w srodku rozwalajaca sie drewniana rudera...Przeciez ten budynek nadaje sie do rozbiorki....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.