wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10257 wyświetleń

Sesja Rady Powiatu -31.03

W dniu 31 marca 2006r odbyła się XXXVIII zwyczajna Sesja Rady Powiatu w Grajewie. Na sesji tej znalazły się informacje dotyczące współpracy KW Państwowej Straży Pożarnej z samorządami za lata 2002-2005, raport roczny z pracy KP PSP za 2005r oraz informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i weterynaryjnego powiatu za 2005r.


B. Kołakowski - KW PSP przedstawił w formie multimedialnej m.in.:
- akty prawne normujące stan bezpieczeństwa,
- organizacje PSP,
- potencjał ratowniczy w woj. podlaskim,
- społeczne wsparcie - OSP,
-  stan samochodów gaśniczych i specjalnych,
- działania ratownicze, pożary, zagrożenia, ofiary i ci, którym strażacy udzielili pomocy,
- przyczyny wzrostu ilości zdarzeń,
- strategie rozwoju,
- System Zarządzania Kryzysowego,
- stan bazy lokalowej i zabezpieczenia logistycznego,
- pojazdy i sprzęt pozyskany w 2005r,
- zakupy 2002-2005r,
- budownictwo w PSP,
- planowane realizacje projektów w ramach ZPORR w tym przygotowane projekty na lata 2006-2007,
- główne zadania i strategie rozwoju ochrony p/poż. i ratownictwa.
Powyższe dane szczegółowe znajdują się na stronach internetowych PSP.

Raport roczny z pracy KP PSP przedstawił A. Sobolewski.

Informacje o stanie bezpieczeństwa sanitarnego za 2005r przedstawił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny W. Zaborowski, który zwrócił uwagę, że był to rok spokojny. Zaistniały dwa przypadki zagrożenia tj. w XII 2005r. zbiorowe zatrucie na spotkaniu opłatkowym (pierwsze od 12 lat) oraz sprawa aktualna - podwyższenie liczby drobnoustrojów w wodociągu. Poza tym inspekcja pracowała zgodnie z planem pobierania prób.

Informacje o stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego przedstawił Powiatowy Lekarz Weterynarii - p. I. Kobyliński.
- Stwierdził on, że sytuacja była pomyślna, każda produkcja i jej przechowywanie jest objęte kontrolą, zwierzęta  również są kontrolowane i szczepione. Nie zanotowano szczególnych przypadków zagrożeń. Natomiast istniejące zagrożenie białaczką bydła będzie intensywnie zwalczane. Mleko po pasteryzacji jest bezpieczne. Jest też zakaz karmienia mączkami mięsno-kostnymi.

Podjęto uchwały m.in.:
- w sprawie likwidacji  I Liceum Profilowanego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie,
- w sprawie określenia zadań i wysokości środków PFRON przeznaczonych na ich realizację w 2006 r.
w Powiecie Grajewskim.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (9)

b) w sprawie likwidacji I Liceum Profilowanego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie-cóż to oznacza?

Likwidacja I Liceum Profilowanego jest prostą kosekwencją faktu, że tej szkoły zwyczajnie nie ma. Pierwszy i jedyny rocznik skończył ją w roku ubiegłym - stąd wniosek o likwidację do Rady Powiatu. Od przyszłego roku szkolnego w skład ZS nr 1 będą wchodziły tylko licea ogólnokształcące - to kolejny krok na drodze porządkowania organizacyjnego naszej szkoły i powrotu do jej korzeni - czyli tradycji szkoły typu ogólnokształcącego ponadelementarnego, zapoczątkowanej powstaniem w 1919 roku grajewskiego gimnazjum.aj.

Czyli nie będzie profili?np. społeczno-prawnego?

Tak naprawdę to "zupa już się rozlała" LO przegrało na naborach masowych te 8 - 9 klas zmieniły szkołę. Doprowadziło to do spadku jakości pracy i nauczania. Szkoda bo korzenie szkoły są dobre, tarźniejszość znacznie poniżej przeciętnej.

Uchwała dotyczy Liceum Profilowanego - kierunek: zarządzanie informacją.
Nie zmienia się organizacja LO - tutaj są tzw profile, w tym społeczno -prawny (szczegóły można sprawdzić na www.lograjewo.win.pl).
Nieporozumienie bierze się stąd, że w LO nazywa się potocznie profilami klasy realizujące naucznie w zakresie rozszerzonym niektórych przedmiotów - np. profil społeczno- prawny to nauczanie w zwiększonej liczbie godzin historii i wos, europejski: geografii, wos i j.polskiego itp.

Dziękuje za informacje.

a co z bezdomnym w szpitalu

No i znów ustalili nowy projektant na robienie prywat dla pana dyrektora zdp. ludzi pięć a do ich nadzoru 3 kierowników. ot polityka lepoiej nie trzeba. to co tam wyprawia gora to woła o pomstę, ale pan starosta jest ślepy i nie widzi pani starościna też na gwóźdż, młotek śrubę nie ma ale służbowy samochod do celów prywatnych jest.lidzie jeżdżą tak jak kiedyś niemcy wozili polakow do obozu, a dziś tyle lat po wojnie nie trzeba niemcow tylko trzeba popracować a zdp. To dopiero jest obóz lub lagier. Wszystko dla pana jest. Ludzi sie traktuje jak śmieci jak gnoi. U dobrego gospodarza zwierzak ma lepiej niz w zdp. Starosta nic nie widzi, ale zbliżają się wybory będzie się pamiętać. Do pracy też się tam przyjuje po uważaniu. To nie zaklad to jakieś chlew, a jak się pali w centralnym, tak jest ciepło że mozna psy ganiać i się niezagrzeje. Ot teraz jest fajowo, a jak się nie widzi pracownik w starostwie to go do zarządu drog i wtedy wielki fachowiec przyszed i tylko samochod i to dobry i tylko latać za swoimi sprawami prywatnymi po świecie.Kiedy to się skończy. Skończy sie jak przyjdą wybory. CZAS ZMIENIć TA JEDNą KLIKę. tak jak poprzedniego pognać starostę. obecnemu staroście to chyba już nie zależy na dalszej funkcji starosty skoro tak chołubi połonowicza w zdp i robi co chce. kiedy to się zmini

Już wiosna!Idzie lato,a ławki jeszcze stoją -tu i tam!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.