sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11409 wyświetleń

Sanepid ostrzega !

Uwaga! podróżujący do krajów Afryki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie w związku z przekazaniem do wiadomości od Krajowego Specjalisty ds. Epidemiologii Prof. dr hab. n. med. Andrzeja Zielińskiego  informuje, że w roku 2008 nastąpił wzrost liczby zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A w Europie. Ma to związek między innymi z podróżami do krajów Afryki, w szczególności do Egiptu i Tunezji oraz wzrastającą liczbą obywateli polskich podróżujących do tego regionu świata.
W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie informuje osoby planujące taki wyjazd o możliwości zaszczepienia się przeciwko WZW typu A (u lekarza rodzinnego) oraz o stosowaniu się do zasad właściwej higieny i diety podczas pobytu w tych krajach.

Powyższe działania pomogą uchronić lub przynajmniej zmniejszyć ryzyko zachorowania osób wyjeżdżających także na inne choroby przenoszone drogą pokarmową.

                                                                                            Państwowy Powiatowy
                                                                                            Inspektor Sanitarny
                                                                                                w Grajewie

Komentarze (1)

Czy osoby będące na wycieczce w Egipcie już się przebadali? Życzę zdrowia i oby jak nadłużej miłych wspomnień wszystkim uczestnikom wycieczki do Egiptu.Z poważaniem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.