niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9072 wyświetleń

Sandaless zagrał dla dzieci

We wtorek 24 marca 2009r. o godz. 18:00 odbył się koncert zespołu Sandaless w Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym dla dzieci głuchych w Olecku.

Koncertu „wysłuchało” ponad 70 wychowanków i pracowników Ośrodka. Dzieci na początku nieśmiałe, a nawet wystraszone, wraz z kolejnymi piosenkami coraz bardziej żywiołowo reagowały na nieznane dla nich do tej pory natężenie dźwięku. Kołysząc się, klaszcząc i reagując okrzykami okazywały jak bardzo spodobało im się to nowe doświadczenie. Nawet ich wychowawcy byli zaskoczeni skalą odzewu ze strony na co dzień dosyć zamkniętych w sobie dzieci. Miłym zakończeniem całego wydarzenia była możliwość „pobrzdąkania” na gitarze, „dmuchnięcia” w saksofon czy też zagrania na perkusji.

Dyrekcja Ośrodka jest bardzo wdzięczna dla zespołu Sandaless za umożliwienie swoim wychowankom  przeżycia tak niecodziennego wydarzenia. Agnieszka Chyża-Rogalska z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olecku, pani psycholog, która pracuje tam od września ubiegłego roku opowiada:
„Pomysł zagrania koncertu zrodził się w mojej kuchni na kawie podczas rozmowy z Karolem Soroką - muzykiem towarzyszącym zespołowi Sandaless. Pomysł był iście zawadiacki - koncert Sandalessów w Ośrodku dla dzieci głuchych. Brzmi to paradoksalnie. Jednak jest to tylko pozorny paradoks, ponieważ większość dzieciaków posiada aparaty słuchowe i słyszy dźwięki. Trudniej im zrozumieć mowę, język, ale przecież muzyka jest łatwiejsza w odbiorze. Poza tym przy takiej dysfunkcji, poprzez procesy kompensacji ,rozwijają się bardziej inne zmysły, głównie czucie. Dlatego cały pomysł wydaje się wart zrealizowania, tym bardziej, że dzieciaki - z uwagi na swoją niepełnosprawność- rzadko mają okazję uczestniczyć w tego typu wydarzeniach kulturalnych. Podkreślić należy, że plan powstały podczas kuchennych plotek nie dojrzałby, gdyby nie otwartość muzyków z zespołu Sandaless – zagrali ten koncert całkiem charytatywnie. I za to dziękujemy!!!”

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (2)

super chlopaki :)

Wielkie brawa i szacunek dla zespołu. Piękny gest z ich strony. Świetnie grają i oby było tak dalej! Pozdrawiam! :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.