wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11367 wyświetleń

Samotni mogą liczyć na pomoc

Niska temperatura to zwiekszone ryzyko wychłodzenia organizmu skutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu bądź nawet śmiercią. Często osobami zagrożonymi wychłodzeniem są osoby nie radzące sobie z problemami dzisiejszego dnia. Poza działaniami podejmowanymi w trakcie patroli strażnicy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzają osoby samotne i chore czy nie potrzebują pomocy, wsparcia. Straż Miejska liczy też na sygnały od mieszkańców o takich osobach, nie będących beneficjentami MOPS-u by móc w porę dotrzeć do nich z pomocą.

Z danych MOPS ustalono, że około 20 rodzin na terenie miasta zagrożonych jest wychłodzeniem. Należy nad nimi czuwać, sprawdzać czy w domu jest opał. Osoby, które nie mają odpowiednich warunków, aby przetrwać zimowe mrozy mogą być umieszczone w noclegowni w Ełku. Obecnie juz dwie osoby zdecydowały się na spędzenie zimy w noclegowni.

Akcja pomocy będzie trwać przez cały okres niskich temperatur - W. Formejster

 


Komentarze (1)

Wam chyba chodzi o bezdomnych???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.