Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 11725 wyświetleń

Samochodowi włamywacze

Wczoraj po południu (niedziela 10 września br.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał telefoniczny sygnał o włamaniu do poloneza zaparkowanego przy ul. Kościelnej. Z relacji pokrzywdzonego właściciela wynikało, że sprawcy, którymi najprawdopodobniej były dzieci, kamieniem wybiły jedną z szyb auta. Ich łupem padła między innymi skrzynka narzędziowa, parasolka i reklamówka z zakupami wartości około 100 zł. Skierowany natychmiast na miejsce zdarzenia policyjny patrol wyśledził czworo podejrzanych w wieku 9-10 lat.

Zatrzymane 3 dziewczynki i ich 10-letni kolega to przyjaciele z jednego podwórka. Wszyscy trafili do Komisariatu przy ul. Lipowej. Tam też zaproszono ich opiekunów. Nieletni złodzieje przyznali się do włamania i wskazali miejsce ukrycia łupu. We wskazanym miejscu – nieopodal parkingu, gdzie stał okradziony polonez funkcjonariusze odnaleźli skradzione fanty. Po dłuższej rozmowie z policjantami okazało się, że wczorajszy czyn nie był pierwszym na liście dokonań „małoletniego gangu”.

Od początku września br. w podobny sposób usiłowali włamać się do Łady, VW polo i pontiaca, zaś w minioną sobotę ich zakusom nie oparł się seat cordoba. Wówczas zginęły z niego warte 270 zł. panel radioodbiornika i lusterko. Po wykonaniu czynności cała czwórka została przekazana pod baczniejszą opiekę rodziców. Policyjne dochodzenie ustali role poszczególnych osób w złodziejskiej profesji. O tym co ich spotka za  popełnione czyny zdecyduje sąd Rodzinny i Nieletnich.


nadkom. Jacek Dobrzyński
          rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
          w Białymstoku

Komentarze (10)

karać tak samo jak dorosłych

lep bym upierdolil jakby mi ktos mala ryske zrobił na samochodzie probował sie włamac nie bylo by przebacz chlopak by kolan nie mial

to sa dzieci kture sie naoglodały filmow i niewiedzo jeszce co to jest zło a ty muwisz zeby je karać:/

won policjancie karac chyba ciebie za frajerstwo radzili sobie jak mogli sie zdaza w zyciu aty odrazu karac frajjjeeerrr

hahahah Brawo dzieciaki!!!!!!hahaahtacy mali a jakich zeczy już sie uczą hahahaha

karac i to bardzo, raz jednego by sie pokarało to inni by sie bali ja proponuje zlapac moze nie koniecznie takie dziecko tylko innego cwaniaka przestrzelic kolana i bedzie spokoj inni by sie przestraszyli

on mÓwi a nie mUwi ;] które a nie kture ;] polskiego w szkole nie miales?

Aldaczego Pani nie pisze np.że Niemcy chcą kupić zamek 0 600 letniej tradycji w Ełku ?Nam Grajewiakom jest bliżej do Ełku niż do Bialegostoku.

do autor K:ty człowieku jesteś normalny? nie mieszkamy w buszu i nie panują tu prawa dżungli tylko prawa opisane w kodeksach a tak wogle to raczej mało osób by sie przestraszyło bo nikt by tego nie rozgłaszał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.