Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14133 wyświetleń

Samochód dla niepełnosprawnych

   Burmistrz Szczuczyna w dniu 27 grudnia 2011 r. otrzymał kluczyki do nowego 9 osobowego samochodu marki Renault zakupionego na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, iż 5 grudnia br. Burmistrz Szczuczyna podpisał umowę z firmą  ALCAR Sp. z o.o z Olsztyna na zakup i dostawę samochodu specjalnie dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Niniejszego zakupu dokonano dzięki dofinansowaniu (50%) ze środków PFRON uzyskanemu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Szczuczyn w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II" w obszarze D programu – likwidacja barier transportowych.
Powyższa inwestycja ma na celu bezpośrednią pomoc dzieciom, które kształcą się w specjalistycznych szkołach lub ośrodkach specjalnych. Dzieci niepełnosprawne do tej pory dowożone były przez rodziców.

Burmistrz Szczuczyna ma nadzieję, iż starania w pozyskaniu funduszy i zakup auta ułatwią codzienne życie osobom niepełnosprawnym z terenu gminy.


wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (6)

Brawo, szlachetny zakup.

Nareszcie Szczuczyn robi cokolwiek w interesie osób niepełnosprawnych! Inne Gminy zakupiły takie pojazdy już dawno. Brawo Panie Burmistrzu!

A Gmina Wąsosz na co czeka ? może rozejdzie się po kościach ?

Ciekawe kto tak naprawdę będzie jeździł tym autem . ?

No jasne "ala" ty będziesz jeździła. Moja znajoma jest jedną z matek, które korzystają z pomocy Gminy w postaci zwrotu kosztów dowozu niepełnosprawnego dziecka do szkoły w Białymstoku. Dzięki temu zakupowi wszystko będzie przebiegało sprawniej i taniej. Gratuluje Burmistrzowi, że w końcu ktoś pomyślał o osobach niepełnosprawnych, że udało się zdobyć dofinansowanie z PFRON-u, a wiem, że nie jest to łatwe, gdyż pieniądze kończą się już na to działanie. Do administratora: w jakim celu są publikowane takie bezsensowne komentarze jak ten "ali", przecież to poniżej jakiegokolwiek poziomu. W taki sposób wszystko, każdą czynność można dowolnie zszargać i opluć.

Napewno dzieci niepełnosprawne! miejmy taka nadziej, po dlugich rozmowach rodziców którzy wożą dzieci do Białęgostoku udało sie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.