Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 3625 wyświetleń

Rząd wprowadzi weryfikację covidową ?

Rząd we wtorek ocenił pozytywnie poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej, który - jak podkreślono w komunikacie - umożliwi pracodawcom sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia COVID-19 w zakładzie pracy.

Rada Ministrów uważa ponadto, że projekt należy uzupełnić o przepis, że finasowanie testów diagnostycznych pochodzić będzie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

To kwota ok. 1 mld zł rocznie!

Przedsiębiorstwa, które będą zatrudniać wyłącznie osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub osoby mające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, z których usług korzystają osoby o takim samym statusie zdrowotnym, nie będą podlegały ograniczeniom wprowadzanym w związku ze stanem epidemii. 

 

Unijny Certyfikat Covid 

Komentarze (12)

Szkoda że dla siebie nie przegłosowali. Oni nie muszą się szczepić. TYLKO MY?!

Jak tam zwolennicy maseczek itp restrykcji, kto zapłaci ten miliard ?

1 miliard na testy. a wystarczy nie testować i w cale się nic nie zmieni

Będzie jak w Bułgarii czy Kazachstanie...

Ciekawa jestem co zrobi pracodawca jak połowa ludzi w firmie nie zaszczepi się ,co zwolni ich? Na pewno nie ,bo ciężko jest znaleźć dobrego pracownika, ta ustawa jest chora , każdy ma wybór czy szczepić się czy nie! Nie powinno się nikogo zmuszac! Ja jestem zaszczepiony bo taka była moja decyzja , ale nie powinno być żadnego przymusu! Szanuje ludzi nie zaszczepionych tak samo jak zaszczepionych , nikogo nie potępiam !!!

Janisz ale tak niwmozna bo covid zniknie razem z brakiem testów i wroci normalność.

A zdrowi ludzie bez certyfikatu będą spychani na margines jak trędowaci , chory system.

Sebastian zgadzam się z Tobą. Ludzie powariowali a władza tylko zaciera rączki, gdyż udaje się jej swoimi działaniami dzielić ludzi. Dziel i rządź. Oto ich maksyma.

Rafał: masz rację. Myślę, że potrzebny nam taki Kazachstan i myślę jeszcze, że nie jest aż tak dużo Polaków, którzy lubią jak im się na plecy wchodzi. Nie dalej kombinują, to zobaczą. Polska to nie Austria.
Janusz: masz rację. Dla nas nic się nie zmieni ale dla niektórych grubość portfeli to i owszem.
Krystyna: masz rację. Jawnie w żywe oczy plują Polakom.
Sebastian: masz rację. Co zrobi pracowdaca? Gdybym był pracodawcą, to najpierw myślałbym o dobru firmy i pracowników a nie wchodzić w rolę żandarma i kontrolera rządowego. Zresztą za friko.
Ret: masz rację. Chociaż zwolennicy maseczek powiedzą, że to wina antymaseczkowców ;) Antyszczepionkowców? ;)

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to zdrowi będą traktowani jak trędowaci? Bez urazy do trędowatych, oczywiście. No to już normalnie satysfakcji wymaga.

Niech se wsadzą te swoje paszporty. Co to ma być? Jakiś apartheid? Myślę, ze to ostatnia kadencja tego rządu jeśli to wprowadzi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.