czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 3473 wyświetleń

Ruszyły patrole motocyklowe

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kółek pojawili się na naszych drogach. Kolneńscy mundurowi również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrole. W rozpoczynającym się sezonie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!
Wyższa temperatura oraz słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego miasta i powiatu pojawili się miłośnicy jednośladów. Mundurowi z kolneńskiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle  i ruszyli w patrole. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami.

 

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz na początku sezonu. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko, w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko.

Kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości.

Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

 

KWP w Białymstoku

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (5)

mam nadzieje, że nie będą błądzić po Szczuczynie.

A gdzie są rowerowe patrole w Grajewie?

Szczuczyn i okoliczne wioski tak już po 17, jeżdżą motocyklami z przerobionymi tłumikami na terenie zabudowanym z prędkościami raczej powyżej 50 km/h.

bike: patrole rowerowe w taką pogodę? Ty chyba nie do końca normalny jesteś...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.