piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 47 komentarzy
  • 4788 wyświetleń

Rozbudowa drogi Grajewo - Uścianki - Flesze - Cyprki

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG zadanie p.n.: "Rozbudowa DP nr 1803B Grajewo - Uścianki - Flesze - Cyprki"

Kwota dofinansowania: 6 879 278,34 zł
Całkowita wartość inwestycji: 11 465 463,90 zł
Data podpisania umowy o dofinansowanie: 17 listopada 2023 r.

Zadanie inwestycyjne jest realizowane w województwie podlaskim, powiecie grajewskim, mieście Grajewo oraz gminie Grajewo, w obrębie miejscowości Grajewo, Uścianki, Flesze, Cyprki.
Zadane realizowane w formule „zaprojektuj – wybuduj”.


Celem realizacji zadania inwestycyjnego p.n.: "Rozbudowa DP nr 1803B Grajewo - Uścianki- Flesze - Cyprki" jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi, w szczególności mieszkańców miejscowości Grajewo, Uścianki, Flesze, Cyprki.


W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego, zakłada się osiągnięcie następujących efektów:
• rozbudowę drogi o łącznej długości 4926 m,
• wykonanie poboczy,
• wykonanie 4 (czterech) przystanków komunikacji autobusowej wyposażonych w perony,
• wykonanie 1 (jednej) wiaty przystankowej,
• wykonanie 2 (dwóch) wysp centralnych odginających tor jazdy,
• wykonanie 1 (jednego) wyniesionego przejścia dla pieszych,
• wykonanie kierunkowego doświetlenia przejścia dla pieszych,
• rozbudowa 2 (dwóch) skrzyżowań z drogą powiatową 1802B,
• rozbudowa 3 (trzech) skrzyżowań z drogami gminnymi,
• odwodnienie korpusu drogowego,
• wykonanie kompletnego oznakowania pionowego i poziomego całego odcinka.

 

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr 1803B o długości 0,5 km, zlokalizowanego na terenie Miasta Grajewo, rozpoczynającego się od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1802B ul. Konopską w Grajewie oraz rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr 1803B o długości 4,426 km, zlokalizowanego na terenie Gminy Grajewo.


Realizacja inwestycji jest współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Grajewo w łącznej kwocie 320 560,00 zł brutto, z tego w 2024 roku: 107 760,00 zł brutto i w 2025 roku:
212 800,00 zł oraz z budżetu Gminy Grajewo w łącznej kwocie 2 070 265,00 zł brutto, z tego w 2024 roku: 662 491,00 zł brutto oraz w 2025 roku: 1 407 774,00 zł brutto.

Rozbudowę drogi zaplanowano przy założeniu zapewnienia parametrów technicznych drogi zgodnych z klasą L w warunkach trudnych. Założono wykonanie drogi jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu i szerokości pasa wynoszącej 2,75 m z koniecznymi poszerzeniami na łukach poziomych, wykonanie nawierzchni jezdni w technologii betonu asfaltowego o konstrukcji jezdni odpowiadającej prognozowanemu natężeniu ruchu, ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz wykonanie poboczy z kruszywa o szerokości 1 m, a w miejscowości Flesze z betonowej kostki brukowej o szerokości 1-1,5 m. Istniejące przepusty będą przebudowane, a rowy przydrożne zostaną odtworzone. W miejscowości Flesze zaplanowano budowę wyniesionego przejścia dla pieszych oraz dwóch wysp wymuszających odgięcie toru jazdy i zmniejszenie prędkości.

 


W dniu 25 października 2023 r. została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Grajewskim, w imieniu którego działa Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie a Wykonawcą dokumentacji projektowej i robót budowlanych, firmą Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „UNIDROG” Sp. z o.o., ul. Robotnicza 4, 19-203 Grajewo, wyłonionym w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym bez negocjacji.


Termin realizacji zadania: 754 dni (kalendarzowych) od dnia podpisania umowy.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (47)

a w kurejewce jak dziury były do kostki tak są. wzieli kase za wiatraki a drogi zrobić to juz nie chce

ciekawe czy po remoncie dalej taki syf będzie w Fleszach

Pobocza dla rowerów nie uwzględnia projekt. W czym jest problem aby taki pas wykonać? Znam miejscowości gdzie przy przebudowie drogi zawsze wykonuje się pobocze dla rowerów.

We Fleszach zawsze było błoto i bagno na drodze. Nikt nigdy nie sprzątał drogi mimo tego, że to mieszkańcy to błoto z pól traktorami zwozili.
Mieszkańcy Cyprek zawsze czyścili nawierzchnię drogi.

Jak zrobia droge we Fleszach, to policja powinna dawac duze kary dla rolnikow ,jak beda zabrudzac nowy asfalt,problem jest z kiszonka ktora ciagaja cala zime z pol do obor z dogi Popowskiej, w Cyprkach sa wieksi gospodarze I droga jest czysta,jak sie chce to mozna dbac

Nowa droga w Toczylowie dopiero odebrana a juz pozalewana gnojowicą.

" Rowerzysta" natury człowieka nie zmienisz.

Mieszkańcy CYPREK też uprawiają pola na terenie wsi Flesze ale już tego nikt niewidzi jak błoto ciągają na asfalt. Tylko to wina mieszkańców.

Rolnicy wywozac bloto z kol na asfalt stwarzacie zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu! Od 1 listopada jest zakaz wywozenia szamba rolnik z Bogusz woził szambo w nocy kiedy padał deszcz, na drodze było tyle błota ze asfalt był niebezpiecznie śliski. Myślałem że następnego dnia posprząta to co nawywozil, skoro tego nie zrobił to są odpowiednie służby które się tym zajmą, raz drugi dostanie mandat i wtedy zrozumie ze tak nie można.

Ludzie wy nie rozumiecie że to jest wieś, że tam jest błoto że się trafi trochę gnoju bo to ich praca i trzeba szanować ich pracę, jak by była dobra nawierzchnia to by był porządek bo by z naczep nie wywalało by się. Jak jest dobra droga to i nie robią się dziury i koleiny, a jak wy chcecie mieć takie dobre drogi jak jest piaszczystą droga i jeździ ciężki sprzęt który produkuje nam żywność ? Ścieżka dla rowerów na co to potrzebne na drodze nie ma nie wiadomo jakiego ruchu żeby asfaltem jechać. Pozdrawiam hejterów

A w Cyprkach to gnoju też po sobie nikt nie sprząta.

Powinni zrobic jak na zachodzie Europy,przed wjazdem z pola do wsi kazdy rolnik czysci swoje maszyny.!!!, j Polski gospodaz nie szanuje swego podworka, wystarczy jak przyjedzie sie przez Flesze, to wszystko mowi za siebie .

To powinien pilnowac pozadku drogi we wsi soltys I mieszkancy,zrobic zdjecie I podac dalej ,I bedzie pozadek ,jeden,drugi trzeci nandat I bedzie dobrze

We Fleszach tak jak i w Cyprkach, na rowerze z maską

Brat pracował w Niemczech, każdy brudziel po sobie sprząta, także u nas. Tylko należy zgłaszać do gminy

Pewnie zostanie zbudowana myjnia ?

No niestety ale czasy sie zmieniaja i nie moze rolnik traktowac drogi publicznej jak swojej i ja brudzic. Jednakze, najpierw to Gmina powinna zrobic porzadek na drogach dojazdowych, ktore sa w strasznym stanie i to z nich najwiecej blota jest nanoszone.

Super ze powstanie nowa drogą do rego jeszcze piękne osiedle domków jednorodzinnych we fleszach. Super. Gratulacje panie Wojcie

Max - i tu niekoniecznie masz rację. Zawsze trzeba próbować i tak: rozsądnemu po dobroci, ćwierćinteligenta po pęcinach a skąpego po kieszeni. Każdego można nauczyć, to kwestia metodologii stosowanej ;)

Widzę że donosicielstwo działa ludziom wszystko już przeszkadza

W Cyprkach co jak co ale mieszkańcy dbają o swoje podwórka oraz drogę. Jak się przejeżdża to aż miło popatrzeć jak ludzie szanują swój dobytek. Żeby w każdej wiosce był taki porządek jak w Cyprkach.

Jeszcze drogę z Flesz do Popowa powinni zrobić bo tam jest pomsta żeby przejechać jesienią czy wiosna , a nawet po opadach deszczu można ulegnąć. Błoto zsuwa na boki nawet przy minimalnej prędkości .
A niestety duże Gabaryty nie jeżdżą kręta droga z Grajewa czylko przez Popowo. I tymi ciągnikami co robią paszowozy to wszystko wyciągają na tą drogę . Nie ważne ile żwiru Wójt nasypie i będzie równał drogę zawsze będzie bagno .
A we Fleszach najgorsze zakręty błoto okropne czystym autem nie ma nawet co jechać bo zaraz jest całe obłocone !

Jestem ciekawa czy ten syf we Fleszach zniknie? czy gospodarz dalej będzie ten syf robił.

Mam nadzieję, że wraz z rozbudową drogi rolnicy aktywnie korzystający z drogi będą po sobie sprzątać jak w cywilizowanym świecie. Przejazd przez początek wsi Flesze od strony Grajewa to jak wyprawa przez poligon :|

Ludzie bedziecie mieli nowa droge ,wiec gospodzarze dbajcie I czyscie naszyny ,jak zjezdzacie z pol.

Pamietajcie ,gdzie jest nowa droga ,wszystko sie lepiej rozwija,ludzie chca inwestowac swoje ciezko zarobione pieniadze ,lepszy dojazd, nieruchomosci ida do gory ,co wiaze sie z tym kazdy wyjdzie na swoim.

@Jolka - Jakie osiedle domków jednorodzinnych?

Jak dobrze poczytasz komentarze,wyglada na to ze we Fleszach.

Matko po co ten bojkot. każdym ma prawo do luksusu.

Błoto na wsi wam przeszkadza? Zapisz się na wizytę do psychiatry jeden z drugim...

A mi tam syf na drodze nie przeszkadza, w koncu to "swój syf". Kto nie mieszkał na wsi ten nie wie jak to jest. Jestem młodym fleszaninem i dziękuje za rozbudowę drogi. Pozdrawiam hejterów

Teraz błoto we Fleszach zamarzło śmiało można jechać pozdrawiam i zapraszam maruderów

Do Fleszak: mądrze mówisz ?swój syf? bo sam go może produkujesz, niestety tak jak ktoś wyżej napisał nie można drogi publicznej traktować jak swojej i robić na niej co się podoba. Mieszkam w innej wiosce gdzie również są duże gospodarstwa i ludzie potrafią zachować porządek. Jak się chce to można :)

Z tego co czytam gm.Grajewo powinna zainstalowac radar lub kamere, jak bedzie budowana nowa droga ,to kazdy bedzie uwazal na predkosc I bezpieczenstwo I szczegolnie na czystosc rolniczych maszyn wyjezdzajacych z pol na droge,tak jest na zachodzie,pozadek I bezpieczenstwo ma byc na pierwszym miejscu,tyle na temat,pozdrawiam

We Fleszach mieszkają straszne brudasy. Wystarczy spojrzeć na podwórka i syf na obu zakrętach.

Idzie Grześ przez Flesze, worek piasku niesie, jak mu zara przypierdole, to się nie podniesie.

Macie racje pozadek musi byc na wsi I na drodze,pytanie kto to dopilnuje,instalacja kamer I kazdy rolnik zanim wyjedzie z pol zadba o swoj sprzet

We Fleszach jest straszny bałagan, widocznie mieszkańcy lubią syf i brud

Ja jestem rodowitym Fleszaninem i proszę mnie tu nie denerwować! Takie uroki życia na wsi. Pan chyba jest z Warszawy skoro nie ma brudu na drodze. Domyślam się, że jest pan hejterem rowerowym i przeszkadza panu podczas nieczysta nawierzchnia podczas rowerowej wycieczki. Do roboty się weź!

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził
Będzie nowa droga już większości przeszkadza - nie było mowy o drodze jakos nikt głośno nie mówił o bałaganie we Fleszach. Odczepcie się od nas jak Wam to tak bardzo przeszkadza nie przyjeżdżajcie przez Flesze , jedzcie przez Konopki ominięcie fleszowski syf jak go nazywacie . Bałagan na podworku? Ludzie opanujcie się to jest Wies! Nie każdemu zależy na polbruku - moje podwórko i nic nikomu do tego , nie podoba się to nie patrz. W Cyprkach dział zasada zastaw się a postaw się wiec wyglądają jak wyglądaj , kredyt kredytem spłacają na szczęście we Fleszach ludzie tak nie maja:)
Pozdrawiam wszystkich nienawidzących nas

A ja tam się cieszę, że powstanie nowa droga i chodniki - to rozwój dla wioski. A Ci co psioczą, że będzie nowa nawierzchnia to pewnie Ci sami co będą musieli po sobie sprzątać.

Jeżeli tak piszecie mieszkańcy Flesz to nic innego nie zostaje jak ominąć waszą brudną miejscowość i zrobić drogę z Cyprek do Konopek. Nie zasługujecie na nowa drogę skoro zaraz ja zniszczycie.

Ale tu nikt nie psioczy na nowa droge! Jedynie zazdrosnicy. Mieszkancy na pewno dziekuja. Wiekszosc psioczy na bloto i syf na na drodze... i niestety ale maja racje. Swinia jedynie lubi taplac sie w blocie.

Nareszcie doczekalismy sie drogi ,bo jak jezdzimy do naszych domow do Gorczyc i Dlugochorzele przez Flesze, to szkoda naszych samochodow,tyle tam blota na zakretach.

A,reszta drogi M.Konopnickej przy lecznicy dalej 100 lat za murzynami,po co było oglądać wykupywać ziemię i obiecywać, że bd zrobiona nie oświetlenia nie kanalizacji strach pieszo chodzić bo auta ledwo się mijają ale co tam ludzie nie narzekają to po co się odzywać.

Flesze to jest problem blota na drodze,ale w Cyprkach w sezonie letnim przyjechac to mozna sie udusic ze smrodu,jak tam ludzie moga mieszkac I wdychac ten azot wydobywajacy sie z obor.

Żeby nie smród z naszych obór nie miał byś co do gęby włożyć!
Są tacy co muszą pracować w smrodzie, żeby mieszczuchy miały co jeść !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.