Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12634 wyświetleń

Rozbój w Suwałkach

Czekamy na każdy sygnał. Nawet błahe z pozoru spostrzeżenie może mieć istotne znaczenie dla wyjaśnienia okoliczności sprawy i ujęcia przestępców. Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość.


W miniony piątek tuż przed godziną 14 policjanci z Komendy Miejskiej w Suwałkach zostali zaalarmowani przez mieszkańców jednego z wieżowców przy ul. Pułaskiego o napadzie, do którego doszło w windzie na parterze budynku. Pod wskazany adres został wysłany patrol. Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli dwie ranne osoby – 60-letnią mieszkankę bloku i jej 13-letniego sąsiada. Oboje trafili do szpitala.
Z dotychczasowych policyjnych ustaleń wynika, że kilka minut wcześniej do windy na parterze weszła 60-letnia mieszkanka tego bloku w towarzystwie 13-letniego sąsiada. Zanim zamknęły się drzwi do kabiny wbiegło dwóch mężczyzn. Na głowach mieli kominiarki. Napastnicy bez słowa rzucili się na dwójkę pasażerów. Najprawdopodobniej metalowymi prętami zaatakowali swoje bezbronne i oszołomione ofiary. Ciosy lądowały na głowach i ciałach pokrzywdzonych. Gdy kobieta osunęła się na ziemię przestępcy wyrwali jej torebkę z wyrobami jubilerskimi i wybiegli z klatki schodowej. Zaniepokojeni odgłosami szamotaniny i krzykami ofiar mieszkańcy wezwali pogotowie i policję. Skatowana kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafił tam również jej 13-letni sąsiad. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że sprawcami tego bulwersującego napadu byli co najmniej dwaj mężczyźni najprawdopodobniej w wieku około 16-18 lat. Wyższy z nich blondyn o wzroście ok. 180 cm przypuszczalnie ubrany był w niebieskie dżinsy i jaskrawą - pomarańczową koszulkę. Jego o kilka centymetrów niższy wspólnik ubrany był na ciemno. Najprawdopodobniej  uciekali w kierunku pobliskiego sklepu „Biedronka”.

Mimo prowadzonych przez policję intensywnych działań dochodzeniowo-śledczych sprawcy tego rozboju dotychczas nie zostali zatrzymani.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przestępcy wcześniej obserwowali ofiarę. Dlatego też policja prosi wszystkich, którzy widzieli w tej okolicy mężczyzn o podobnym rysopisie, lub mogą przyczynić się do ustalenia ich tożsamości o kontakt z Komendą Miejską Policji w Suwałkach tel. /087/ 564-15-00 lub z najbliższą jednostką policji tel. 997.
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla osoby, której informacje bezpośrednio przyczynią się do ujęcia sprawców tego przestępstwa.

podisnp. Andrzej Baranowski

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (3)

Teraz będę pamiętał-nosić strzelbę zawsze przy sobie...

aj coz zrobic z takimi nienormalnymi ludzmi....

mnie by nie napadli bo chyba z tej windy to by juz nie wyśli o własnych siłach...takiego to bym tłuk pałą do bólu tak żeby cierpiał. hehe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.