piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

Rolnicy składajcie wnioski

Każdy Rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT - poinformował A. Lepper Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Wystawiamy faktury Vat rolnikom, którzy kupują zarówno znaczną ilość paliwa, jaki i dla tych którzy tankują mniej. Prawie każdy z nich pamięta o dowodzie zapłaty. Średnio w ciągu dnia faktury wystawiamy dla dziesięciu rolników - informuje jednej z pracowników stacji paliw „Silver” w Popowie.

W terminie od 1 marca 2007 r. do 31 marca 2007 r. rolnik powinien złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2006 r. do 28 lutego 2007r.

W terminie od 1 września 2007 r. do 30 września 2007 r. rolnik powinien złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 marca 2007 r. do 31 sierpnia 2007 r. w ramach kwoty zwrotu podatku określonej na 2007 r.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej zostanie ogłoszony w drodze rozporządzenia w Dzienniku Ustaw i będzie również dostępny na stronach intemetowych urzędów gmin, urzędów wojewódzkich, ośrodków doradztwa rolniczego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (
www.minrol.gov.pl) a także udostępniony w urzędach gmin do kopiowania.

Wydanie decyzji przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta ustalającej wysokość zwrotu podatku akcyzowego i wypłata kwoty zwrotu producentom rolnym nastąpi w terminie od 2 maja 2007 r. do 31 maja 2007 r. na wnioski złożone w pierwszym terminie i od 2 listopada 2007 r. do 30 listopada na wnioski złożone w drugim terminie -  gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy producenta rolnego podany we wniosku.

e-Grajewo.pl

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.