wtorek, 27 lutego 2024

Sport

  • 17 komentarzy
  • 11504 wyświetleń

Rok 2006 bez sportowca

Z powodu braku satysfakcjonujących wyników sportowców z regionu, tytuł „Sportowiec e-Grajewo.pl 2006” nie zostanie przyznany. Zdaniem redakcji oraz internautów (brak zgłoszeń kandydatów) w ubiegłym roku żaden z zawodników reprezentujących na co dzień powiat grajewski nie zasłużył na to wyróżnienieZłe zarządzanie, za mało inwestycji, brak talentów - trudno nie oprzeć się wrażeniu, że od kilku lat właśnie tak wyglądała sportowe życie w powiecie

Jak co roku najwięcej sportowych emocji wzbudza jeden z najstarszych na Podlasiu klubów piłkarskich - Warmia Grajewo. Niestety o klubie w ostatnich latach głośniej było w kontekście handlu meczami (sezon 2004/05 - runda wiosenna) niż – wyników sportowych. Co prawda po roku przerwy Warmia awansowała do III ligi, ale jak pokazała pierwsza runda – klub nie był gotowy organizacyjnie na te wyzwanie. Efekt ? Po 15 kolejkach z dorobkiem pięciu pkt Warmia plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Czwartoligowa Wissa Szczuczyn po rundzie jesiennej zajmuje 12 miejsce, co w pełni oddaje jej sportowy potencjał.    

Odwiecznym problemem stowarzyszeń, klubów i klubików z powiatu jest brak pieniędzy. Niestety wśród naszych działaczy wciąż panuje przekonanie, że kasa należy im się z budżetu miasta, powiatu, czy gminy. Tam gdzie nawet pojawiły się pieniądze od podatników (np. Warmia- dochód z targowicy), nie widać efektów, stąd trudno dziwić się niechęci burmistrzów, czy wójtów do wykładania kolejnych funduszy.

Spore nadzieje wiązano z trzecioligową drużyną siatkarzy Mlekpolu Grajewo. W 2005 roku czytelnicy docenili zawodnika tej drużyny Michała Wolwarka, uznając go za najlepszego sportowca powiatu. Dużym zaskoczeniem była niedawna informacja od kierownika Mlekpolu, że drużyna może przestać istnieć. Podobno domaga się tego część, nieżyczliwych drużynie kibiców. Ewentualna likwidacja Mlekpolu może „podciąć skrzydła” młodzieżowej szkółce, której zawodnicy mieli w przyszłości tworzyć trzon kadry seniorów.          

Być może brak satysfakcjonujących wyników sportowych wiąże się z fatalnym stanem infrastruktury sportowej. Redakcja portalu latem ub. r. alarmowała, że w Grajewie nie ma gdzie pograć w piłkę nożną. Szkolne boiska (np. przy ZS nr 2, czy SP nr 4) doprawdy trudno nazwać piłkarskimi. Z osiedlowych trawników dzieci i młodzież skutecznie przepędziły znaki zakazu gry. Trudno zrozumieć także, komu tak naprawdę służą jedyne w mieście futbolowe murawy na Hadesie oraz na Stadionie Miejskim. Kilkudziesięciu trenujących piłkarzy Warmii i MOSiR to z pewnością za mało, by nazwać te boiska – obiektami użytku publicznego.      


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Futsal MOSiR Grajewo (tabela)

poniedziałek, 26 lutego 2024

WARMIA Grajewo - ROMINTA Gołdap 2:1

Komentarze (17)

NIE ZASLUZYL TO CO TRZEBA ZDOBYC MISTRZOSTWO SWIATA ZEBY ZASLUZYC,A CHLOPAKI Z KLUBU GLADIATOR TO CO W CIAGU ROKU BYLI NA NIEJEDNYCH ZAWODACH ,MOZE NIEBYLY TO ZAWODY TYPU MISTRZOSTWA POLSKI,ALE POKAZALI ZE STAC ICH NA DUZO I POWINNI SIE ZNALEZC NA LISCIE NAJLEPSZEGO SPORTOWCA TO TYLE.

Daniel Tuzinowski - po raz drugi powołany na konsultacje reprezentacji Polski juniorów. Gdyby nominacje można było podawać normalnie w komentarzach, to na pewno wiele ciekawych typów by się pojawiło. A inne byście wywalili - przecież i tak cenzurujecie wypowiedzi.

W Grajewie satysfakcjonujące wyniki w sporcie miała drużyna juniora młodzszego prowadzona pod okiem trenera Józefa Matysiewicza. Do tych wyników należął min.: awans do grupy mistrzowskiej w której ta druzyna zmierzy sie min.: z Jagielonią Białystok i innymi mocnymi klubamii z podlasia, innym dobrym wynikiem sportowym było zajęcie 3 miejsca na turnieju w Węgrowie w którym brały udział takie druzyny jak Polonia Warszawa, Olimpia Warszawa która zajmuje 1 miejsce w kategori junior młodszy na Mazowszu.Powiedzcie mi czy te osiągnięcia to nic????

Hmmm...Myślałem, że Przemek Kołłątaj otrzyma ten zaszczytny tytuł :D

teraz raptownie sobie przypomnieliście o Warmii? a wczesniej to co? tylko co wzmianki ze bedzie mecz a tak to nic a teraz raptownie nie było kandydatów a chłopaki z gladiatora? a chłopaki z Warmii? a młodsza Warmia? ..

Ten doprawdy śmieszny "portal" jest po prostu chory. Niby e-grajewo, a o dwóch rozegranych już sparringach Warmii Grajewo nie ma tu nawet śladu informacji. Za to o Szczuczynie jak najbardziej. Ja nie mam nic przeciwko Wissie, ale dużo większe miasta od Grajewa (Ełk, Ostrołęka - żeby nie szukać daleko) chciałyby od dawna mieć swój klub w III lidze. U nas on jest i choć zajmuje przedostatnie miejsce w III lidze (lepiej być nawet ostatnim w III lidze niż pierwszym w IV...) to dla niewielu osób on jest potrzebny. Wszędzie w Grajewie słychać narzekania na dzialaczy, piłkarzy. Ludzie, cieszmy się z tego co mamy. Bo jak Warmii zabraknie to w tym mieście "nie będzie niczego" - jak chciał Kononowicz! Piszecie, że nie będzie sportowca roku w roku, w którym Warmia po raz drugi w swojej historii awansowała do centralnej III ligi! (awans w latach 70-tych był z urzędu). Taki choćby Daniel Tuzinowski jak najbardziej zasłużył na miano kandydata. Przy takim zainteresowaniu ze strony miejskich władz i mediów Warmia musi przestać istnieć. I wtedy jakże mądre i aktualne będzie powiedzenie "miałeś chamie złoty róg, został Ci się jeno sznur" . Pamiętajcie włodarze i redaktorzy, rozwalić coś w piłce nożnej jest łatwo, ale zbudować i awansować znowu do III ligi będzie bardzo trudno. Boję się, że zapał paru działaczy, nas kibiców to będzie za mało żeby utrzymać obecny stan posiadania. Polecam napisane wyżej słowa pod rozwagę Burmistrzowi, Radnym i Redaktorom. Proszę o umieszczenie niniejszego komentarza bez cenzury.

Do Mysza !
Przestań już mówić o tym Tuzinowskim, jaki on drugi raz dostał powołanie do kadry. Było to raz i to na prośbe ... Kołłataja w listoopadzie , /..

prosty wniosek - nie ma balu nie ma sportowcow i tak co roku bylo to wszystko naciagane!a mowic powaznie za wszystkie lata pracy jako zawodnika i trenera ten tytul nalezy sie panu przemkowi kollatajowi

Z tym tytułem dla kołątaj za to że był trenerem to chyba jakiś zart.

o bez kitu ja myślałam ze nagrodę otrzyma nasz Przemek Kołataj

A jakie osiągnięcia mają piłkarze szkółki siatkarskiej, którzy rzekomo mają być następcami siatkarzy? Bo ostatnio jakoś nawet Pana Kohlmana nie widać na niektórych zajęciach. A co do siatkarzy Mlekpolu - może by już skończyć z tym towarzystwem wzajemnej adoracji i dać szansę młodym i sprawnym. Trudno uwierzyć, że w Grajewie brak młodzieży grającej w siatkówkę, skoro w szkołach są takie drużyny.

czy grajewscy sportowcy są tylko wśród zawodników gier zespołowych nikt nawet nie wie że sa u nas dziewczyny które reprezentują nasze miasto na zawodach najwyższego szczebla są to ewelina rogowska i żaneta lenczewska

w grajewie powstala rada sportu' a raczej ....../ zreszta sami czytelnicy e grajewo przekonacie sie maja dawac stypendia dla uzdolnionej mlodziezy z grajewa a tak naprawde stypendia beda pobierac mlodzi zawodnicy jagi bialystok ktorych od grajewa zabral z bialegostoku dymek i jak to bywa w zyciu na koniec pokaza dla grajewa d... jesli chodzi o przemka kolataj mozna go wyroznic ... ale ..... jak szczur ucieka z tonacego okretu .konczac to polemijke w mlekpolu potrzebne sa zmiany kadrowe ... bogdan nie wkur.... sie bo zobacz ilu kibicow juz ci to mowi ... chyba rozumiesz nikt nie chce rozwalic druzynz mlekpolu ty to zaczoles i dalej kontynluj ale seniorow a raczej weteranow sadzaj na lawce dce ao

dzialaczu sportowy, to powiedz kto mialby grac w ta siatke ze szkol srednich??w grajewie nie gra sie w siatkowke i nie ma poziomu!!! w pilke nozna jakos mlodzierz gra, w kosza rowniez ale do siatkowki trzeba miec warunki, ile razy w tyg hala sporotwa jest udostepniana dla dzieciakow zeby pograly w siatke???ZERO. na asfalcie nie da sie grac a plazowka to tylko wakacje, oczekujecie ze ktos nagle zastapi starych wyjadaczy i zacznie wygrywac..najpierw trzeba stworzyc warunki do nauki a pozniej wymagac

nieuważany Tadeusz:
jak się nie orientujesz, to się nie wypowiadaj. A najlepiej przejdź się na trening i sam się spytaj Daniela ile razy był na kadrze.

hehe jeszcze tuzina tam brak ^^ zgadzam sie w powiecie nie ma nikogo utalentowanego no chyba ze mysza ^^

hehe to ty moze wystap znalazl sie sportowiec. utalentowany od siedmiu bolesci.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.