Kraj

Robert K. wpadł w Belgii

Członek niebezpiecznej grupy przestępczej wpadł w Belgii

Blisko 14 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Robert K. jest już w kraju. Jest do jeden z członków grupy przestępczej działającej w latach 1995-1997 na terenie województwa podlaskiego. Już po raz kolejny ścisła współpraca polskich i belgijskich policjantów zaowocowała zatrzymaniem poszukiwanego.

Policjanci z Belgii przy współpracy z funkcjonariuszami z Zespołu do spraw Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkańca Podlasia, który od blisko 14 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. W środę został przewieziony do Polski. Teraz odpowie za przestępstwa, których dokonywał w połowie lat 90-tych.

W latach 1995 – 1997 na terenie województwa podlaskiego działała grupa przestępcza trudniąca się głównie napadami, rozbojami z użyciem niebezpiecznych narzędzi, kradzieżami oraz włamaniami. Przestępcy wkraczali do domów, dotkliwie bili właściciel, kneblowali ich. W tym czasie zabierali pieniądze, biżuterię, dokumenty. Jednym z członków grupy był 45-letni dzisiaj Robert K. Po jednym z napadów wpadł w ręce Policji, stanął przed sądem. W 1997 roku podczas przerwy w odbywaniu kary uciekł za granicę. Wcześniej jednak wspólnie z innymi sprawcami włamał się do Urzędu Gminy w Goniądzu skąd ukradł blankiety dowodów osobistych, rejestracyjnych, a także praw jazdy. Dokumenty te posłużyły mu podczas wieloletniego ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości.  Za Robertem K. wydany został ówczesny międzynarodowy list gończy, gdyż pozostały mu do odbycia jeszcze 4 lata kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był wieloma listami gończymi wydanymi przez sądy i prokuratury w związku z licznymi przestępstwami, o które był podejrzany.

Prowadzący sprawę poszukiwawczą  policjanci z Zespołu do spraw Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podejrzewali, że Robert K. może obecnie ukrywać się w Brukseli. Ścisła współpraca pomiędzy policją polską i belgijską, poprzez udział belgijskiego oficera łącznikowego zaowocowała ustaleniem miejsca przebywania poszukiwanego. Kwestią czasu było tylko zatrzymanie 45-latka w Belgii. W jednym z mieszkań funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Posługiwał się on dokumentami innej osoby, na dodatek podrobionymi. Od środy jest już w Polsce. Teraz za czyny z połowy lat 90-tych Robert K. odpowie przed sądem. 


- .podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.