czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9941 wyświetleń

Repatrianci na Podlasiu

I. W 2005 r. na teren woj. podlaskiego wjechały 3 rodziny (10 osób), 1 rodzina na zaproszenie spółki, 1 na zaproszenie prywatne, 1 na uchwałę imienną Rady Miejskiej w Sokółce.


II. W 2005 roku oczekujemy na następujące wjazdy repatriantów:

1. na uchwały gmin -16 osób

1. na teren Gminy Mońki w związku z uchwałą imienną Rady Miejskiej- rodzina 3-osobowa,

2. na teren Gminy Jedwabne w związku z uchwałą Rady Miejskiej nie określającej imiennie repatriantów - rodzina 6-osobowa,

3. do Miasta Grajewo w związku z uchwałą Rady Miejskiej nie określającej imiennie repatriantów - rodzina 4-osobowa,

4. na teren Gminy Łomża w związku z uchwałą Rady Gminy nie określającą imiennie repatriantów - rodzina 3-osobowa


2. zaproszenia stowarzyszeń - 2 rodziny (15 osób)- w trakcie opiniowania

-Kostry Podsędkowięta -11 osób,

-Białystok, Caritas,3. zaproszenia prywatne - 2 osoby


III. Na realizację zadań z zakresu repatriacji w I kw. 2005 r. otrzymaliśmy kwotę 430.000, zł. O środki na następne kwartały będziemy się zwracać sukcesywnie, co kwartał, zgodnie z obowiązującymi przepisami i potrzebami.


W latach 1970-2004 na teren województwa podlaskiego przybyło 260 repatriantów (95 rodzin). Repatrianci osiedlili się na terenie 31 gmin. 28 rodzin przybyło na zaproszenia gmin, 60 rodzin na zaproszenia prywatne a pozostałe 7 rodzin na zaproszenia innych podmiotów. Najwięcej rodzin zaprosiły powiaty: białostocki, sokolski i wysokomazowiecki. Na terenie powiatu grajewskiego, kolneńskiego, monieckiego, sejneńskiego i suwalskiego żadna z gmin nie wykazała się aktywnością w tym zakresie.

W tym roku spodziewany jest przyjazd repatriantów na zaproszenie miasta Sokółka, miasta Grajewo, miasta Jedwabne i gminy Łomża.

Żadna z gmin naszego województwa nie zgłosiła zamiaru podjęcia w 2005 roku uchwały zapraszającej repatriantów. Gminy zgłaszają brak możliwości zapewnienia pracy dla repatriantów.Andrzej Jarosz

Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiego

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

nie rozumiem chyba :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.