Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9556 wyświetleń

Repatrianci na Podlasiu

I. W 2005 r. na teren woj. podlaskiego wjechały 3 rodziny (10 osób), 1 rodzina na zaproszenie spółki, 1 na zaproszenie prywatne, 1 na uchwałę imienną Rady Miejskiej w Sokółce.


II. W 2005 roku oczekujemy na następujące wjazdy repatriantów:

1. na uchwały gmin -16 osób

1. na teren Gminy Mońki w związku z uchwałą imienną Rady Miejskiej- rodzina 3-osobowa,

2. na teren Gminy Jedwabne w związku z uchwałą Rady Miejskiej nie określającej imiennie repatriantów - rodzina 6-osobowa,

3. do Miasta Grajewo w związku z uchwałą Rady Miejskiej nie określającej imiennie repatriantów - rodzina 4-osobowa,

4. na teren Gminy Łomża w związku z uchwałą Rady Gminy nie określającą imiennie repatriantów - rodzina 3-osobowa


2. zaproszenia stowarzyszeń - 2 rodziny (15 osób)- w trakcie opiniowania

-Kostry Podsędkowięta -11 osób,

-Białystok, Caritas,3. zaproszenia prywatne - 2 osoby


III. Na realizację zadań z zakresu repatriacji w I kw. 2005 r. otrzymaliśmy kwotę 430.000, zł. O środki na następne kwartały będziemy się zwracać sukcesywnie, co kwartał, zgodnie z obowiązującymi przepisami i potrzebami.


W latach 1970-2004 na teren województwa podlaskiego przybyło 260 repatriantów (95 rodzin). Repatrianci osiedlili się na terenie 31 gmin. 28 rodzin przybyło na zaproszenia gmin, 60 rodzin na zaproszenia prywatne a pozostałe 7 rodzin na zaproszenia innych podmiotów. Najwięcej rodzin zaprosiły powiaty: białostocki, sokolski i wysokomazowiecki. Na terenie powiatu grajewskiego, kolneńskiego, monieckiego, sejneńskiego i suwalskiego żadna z gmin nie wykazała się aktywnością w tym zakresie.

W tym roku spodziewany jest przyjazd repatriantów na zaproszenie miasta Sokółka, miasta Grajewo, miasta Jedwabne i gminy Łomża.

Żadna z gmin naszego województwa nie zgłosiła zamiaru podjęcia w 2005 roku uchwały zapraszającej repatriantów. Gminy zgłaszają brak możliwości zapewnienia pracy dla repatriantów.Andrzej Jarosz

Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiego

poniedziałek, 28 listopada 2022

Konkurs na stanowisko prezesa SM "Zgoda"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Mija termin składania wniosków o 300 plus

Komentarze (2)

nie rozumiem chyba :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.