Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11845 wyświetleń

Relikwie świętej Faustyny

Do grajewskiej parafii pw. MBNP trafiły cenne relikwie w postaci fragmentu kości świętej siostry Faustyny.

Z prośbą o przekazanie tak cennego daru do Zarządu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zgłosił się proboszcz, ks. prałat Stanisław Łatwajtys. Prośba została rozpatrzona pozytywnie. - Będą to pierwsze relikwie w naszym kościele – dodaje proboszcz. Zostaną umieszczone w kaplicy poświęconej Miłosierdziu Bożemu. Święte szczątki zostały przywiezione w specjalnej kapsule, a następnie umieszczone w relikwiarzu.


Maria Faustyna Kowalska, właśc. Helena Kowalska (ur. 25 sierpnia 1905 w Głogowcu, zm. 5 października 1938 w Krakowie) − święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka[1] i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia. - wikipedia.pl
30 kwietnia 2000 miała miejsce kanonizacja, której dokonał Jan Paweł II.[48]. Uroczystości odbyły się w Krakowie i w Rzymie. Wtedy też zostało ustanowione święto Miłosierdzia Bożego. Za cud kanonicznie stwierdzono uzdrowienie uszkodzonej lewej komory serca polskiego księdza.

fot. e-Grajewo.pl

wtorek, 16 sierpnia 2022

Akcja charytatywna (21.08)

Komentarze (7)

co to są te relikwie ?

Gratuluję Proboszczowi, piękna inicjatywa, piękny dar!!!

@?: "relikwie w postaci fragmentu kości świętej siostry Faustyny" :)

A czemu te cuda są tylko w dziedzinie medycyny? Dlaczego żaden święty nie rozmnoży np. pokarmów jak Jezus w Nowym lub Elizeusz w Starym Testamencie?

dlaczego nie dodajecie mojego komentarza ze to głupota?

To sie dziee w xxl wieku w Grajewie w centrum Europy? A ja myslalem ze w Afryce gdzies w buszu.. kiedy ten kraj bedzie normalny?

modlić trzeba się do Boga a nie do kośći ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.