poniedziałek, 25 października 2021

Kraj

Rekordowe składanie PIT-ów

 Rekordowe składanie PIT-ów

Komunikat: Rekordowe składanie PIT-ów przez Internet

Padł ogólnopolski rekord – już ponad 345 tys. podatników złożyło w tym roku swoje deklaracje podatkowe za pośrednictwem Internetu. To prawie o 21 tys. więcej niż w całym 2010 r. W woj. podlaskim sytuacja wygląda podobnie – podatnicy przesłali do tej pory drogą elektroniczną 8.365 PIT-ów, czyli o prawie 700 więcej niż w całym roku ubiegłym

Podatnicy z roku na rok coraz chętniej korzystają z elektronicznej formy przesyłania swoich deklaracji podatkowych. W woj. podlaskim najwięcej zeznań przesłali do tej pory przez Internet mieszkańcy Białegostoku – 4.333, Suwałk – 1.444, Łomży – 657 oraz Augustowa – 559.

Fiskus, chcąc umożliwić jak największej liczbie podatników złożenie swojego zeznania podatkowego przez Internet, wprowadza coraz to nowe udogodnienia w tym zakresie. W tym roku został rozszerzony katalog  zeznań o kolejne deklaracje, które można składać bez podpisu elektronicznego: PIT-28, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami, a także wniosek PIT-16. W formie elektronicznej można dokonać także korekty zeznania podatkowego. Dodatkowym udogodnieniem dla osób rozliczających się z podatku dochodowego na formularzu PIT-36 i PIT-37 wspólnie z małżonkiem, jest brak wymogu składania przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa (UPL-1).  

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.