sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 10447 wyświetleń

Reformy, fundusze, basen

Przyczyny kryzysu gospodarczego i sposoby przezwyciężania go, polityka energetyczna oraz fundusze europejskie zdominowały dyskusję podczas spotkania mieszkańców miasta z Posłem Józefem Piotrem Klimem, Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego Jackiem Piorunkiem i Przewodniczącym PO w Grajewie Stanisławem Adamem Doliwą.

Poseł Platformy Obywatelskiej przedstawił działania rządu ostatnich miesięcy,  tj. zakończenie reformy emerytalnej, obniżenie wieku obowiązku szkolnego, uproszczenie procedur prawnych przy budowie dróg i autostrad.

Józef Klim przypomniał, że odpowiedzią rządu Donalda Tuska na kryzys były m.in. oszczędności w wysokości 20 mld złotych, utworzenie funduszu solidarnościowego dla osób tracących pracę oraz wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw poprzez tanie kredyty.  Wicemarszałek Piorunek zauważył, że obecnie największym i najważniejszym zadaniem dla samorządu województwa podlaskiego jest rozdysponowanie funduszy europejskich w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Programu Kapitał Ludzki i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jacek Piorunek z żalem stwierdził, że gminy powiatu grajewskiego są  w gronie samorządów, które w minimalnym stopniu absorbują środki unijne. Ponadto zauważył, iż pomimo jego gotowości poparcia wniosku budowy w Grajewie krytej pływalni, władze miejskie nie były do tej pory zainteresowane takim wparciem. Wicemarszałek zaprosił również wszystkich na obchody urodzin Województwa Podlaskiego, które odbędą się w sierpniu w Rajgrodzie.

     W trakcie gorącej dyskusji z gośćmi poruszono kwestię polityki energetycznej rządu. Rozmawiano o zagrożeniach i zaletach elektrowni atomowych i geotermalnych. Mieszkańców powiatu interesował również problem upadłości stoczni.

 fot. Adam Jankowski

 

Komentarze (16)

eee tam, basen drogi, nasza młodzież go rozwali, po co nam basen...

O kurcze, osiem osób było!... Ale do dyskusji to wystarczy i jedna, upierdliwa.

przed wyborami zaczeli sie zjezdzac do grajewa zeby na nicg glosowac .obiecanki cacanki a glupiemu radosc

a co może jeszcze jedna picernia by się przydała z taką postawą to nigdy nic w Grajewie nie będzie

picernia hahahaha a co to takiego??

nie wiem czy zauważyłaś anana, ale ci panowie odwiedzają Grajewo regularnie; wystarczy śledzić na bieżąco informacje, a nie powtarzać w kółko to samo

AAAA!!! Basen!!! Jupiiiiiiiii :D

nasz elegancki pan Doliwa na czele. pozdrowienia

Co jakieś wybory w perspektywie,to znów basen nam budują.Po wyborach nadal mamy baseny w Central Parku...nie wiem,płakać czy się śmiać?

Ludzie! Czy wy czytacie te teksty do końca, czy tylko nagłówki?! Basenu żadnego nie będzie, bo władze tego nie chcą!

A może by tak polikwidować w Grajewie te ś mierdzące szamba doprowadzić ludziom wode i odpływy?????Nie stać???? A gdzie unijne pieniadze???

basen w grajdołku -żarty, ełk ma problemy z utrzymaniem pływalni a co dopiero grajewo eurowybory to po obiecuje :) i co jeszcze może kazdemu 100mln jak bolek obiecywał

Pan Klim doskonale wie, że ta ziemia od Platformy nie dostanie nic. Pokazuje to życie - 2 lata rządów!!! "Wielcy" nie widzą "małych"! Musieliby schylić głowę! Po co te pozory troski ????

Co to za mit, że Ełk nie może utrzymać basenu? Wszechwiedzący, masz jakieś dowody, analizy, wypowiedzi włodarzy ełckich?

Taki Zambrów ma basen Mońki mają , a Grajewo ma za to nową KOMENDĘ . Może tam będzie jakiś brodzik. Brawo władza!!!!! No to do następnych wyborów .A kasa z Unii niech idzie do lepszych.Pozdrawiam.

WSZECHWIEDZĄCY nie zapominaj,że Ełk ma jezioro w granicach miasta i latem jest mniejsze zapotrzebowanie na basen.Grajewianie mają tylko Ślepe Jeziorko w Central Perku(he,he to brzmi dumnie).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.