wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 7686 wyświetleń

Referendum ws. lotniska

Do 15 stycznia musi odbyć się w województwie podlaskim referendum ws. budowy regionalnego lotniska - tak prawnicy interpretują wtorkowy wyrok NSA w tej sprawie. 

Na takie referendum nie zgodził się dwa lata temu sejmik województwa podlaskiego, ale pomysłodawcy głosowania złożyli skargę do sądu administracyjnego. 

Pytanie, które komitet chce w tym głosowaniu zadać, brzmi: "Czy jest Pan/Pani za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?".

Według zapisów ustawy o referendum lokalnym, musi być ono przeprowadzone w ciągu 50 dni od uprawomocnienia się wyroku NSA, czyli licząc od 28 listopada.

Skarbnik województwa Henryk Gryko poinformował, że przeprowadzenie referendum ws. lotniska regionalnego będzie kosztowało ok. 4 mln zł.

 

Komentarze (7)

Tak powinno być lot is ko w białym. Po co jechać z gwa do warszawy

Dla Grajewa lepsze połączenie będzie z lotniskiem w Suwałkach

Po co w białym lepiej w Grajewie albo w Szczuczynie. Można go wybudować za grube pieniądze ,żeby potem stało puste . Lepiej te 4 miliony z referendum przeznaczyć dla potrzebujących szpitali lub drogi

Ci co nie sa za rozwojem sa poprosru zacofancami

Porojony pomysł z tym referndum, wydać kilka miln zł, a i tak wynik nie będzie wiążący.

Osiem masz rację. Matoły zmarnują 4 miliony.

W tej chwili, moim zdaniem, nie ma sensu budowa lotniska w okolicach Białegostoku. Wystarczy zajrzeć na stronę lotniska w Szymanach. Tam prawie nie ma lotów. Wydamy ogromne pieniądze z budżetu na budowę a i tak będą startować 2 może 3 samoloty dziennie.
Żeby budowa lotniska miała sens, to więcej osób musi korzystać z połączeń lotniczych, czyli znacznie więcej zarabiać. Lepiej jak najszybciej dokończyć drogi ekspresowe na lotniska Chopina w Warszawie i na drogę ekspresową do Olsztyna i lotniska w Szymanach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.