Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 9891 wyświetleń

Rajd "Kosówka 2006

XXIX Rajd "Kosówka 2006"


W sobotę 22 kwietnia już po raz 29 Hufiec "Biebrzański" ZHP w Grajewie zorgani-zował Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej - Kosówka.
Obok harcerzy i kombatantów w Rajdzie udział wzięła młodzież szkół z terenu powia-tu - w sumie zebrało się ponad 120 osób. Rajd rozpoczął się godz. 10.00 przed budynkiem Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej, skąd uczestnicy przeszli na cmentarz pod pomnik ofiar z II wojny światowej, by następnie udać się pieszo do Bogusz na teren byłego niemieckiego obo-zu jenieckiego i do lasu Kosówki, gdzie hitlerowcy dokonywali egzekucji ludności Grajewa i okolic.
We wszystkich z tych miejsc młodzież miała okazję posłuchać relacji uczestników tamtych wydarzeń oraz złożyła hołd pomordowanym poprzez krótką modlitwę i zapalenie zniczy.
Na zakończenie Rajdu uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjną już grochówką i za-siedli przy wspólnym harcerskim ognisku.
Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim naszym sponsorom .


T.D.

wtorek, 5 grudnia 2023

Wieści z Niećkowa

Komentarze (6)

No widzita nie mają gdzie chodzic tylko na rajdówki.
Pozdrowienia dla Agatki z Grajewa ze szkoły nr.1 i Roksany przesyła ... Wiesia

dajcie jakis zdjecia...pozdroo dla uczestnikow:D:D:D;)

osobiscie jestem za
ale moze by gdzies umieszczac informacje odpowiednio wczesniej aby ktos mogl sie dolaczyc a nie tak we wlasnym hermetycznym gronie

Zaproszenie i inmformacja były prezentowane tydzień wcześniej na e-grajewo.

dajcie jeszcze wiecej zdjec

Rajd bardzo interesujący! Prosimy o kolejne zdjęcia!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.