niedziela, 17 października 2021

Kraj

Przybyło przedsiębiorców

Przybyło przedsiębiorców

W województwie podlaskim coraz więcej osób prowadzi działalność gospodarczą. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zarejestrowało się prawie dziesięć tysięcy firm i przedsiębiorców.

Prywatnych przedsiębiorców najszybciej przybywa w Białymstoku i okolicach. Na koniec pierwszego półrocza 2010 r. w obu białostockich urzędach skarbowych było łącznie o 453 przedsiębiorców więcej niż w grudniu 2009 r.

Duży wzrost ogólnej liczby osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą odnotowały urzędy skarbowe w Łomży (więcej o 201), Wysokiem Mazowieckiem (więcej o 167) oraz Augustowie (więcej o 116).

Omawiane dane nie oznaczają, że tylu nowych przedsiębiorców przybyło. Mogło ich przybyć znacznie więcej, niemniej uwzględniając tych, którzy działalność zakończyli, Izba Skarbowa policzyła bilans otwieranych i zamykanych działalności. W całym województwie więcej firm powstaje niż, kończy swoją działalność.

Najmniejszy przyrost liczby osób prowadzących działalność odnotowano w ostatnim półroczu na terenach obsługiwanych przez Urząd Skarbowy w Suwałkach (przybyło 13 przedsiębiorców), Urząd Skarbowy w Grajewie (więcej o 22 przedsiębiorców) i Urząd Skarbowy w Hajnówce (więcej o 25 przedsiębiorców).

- Przez ostatnie 2,5 roku przybyło nam ponad 8,5 tys. prywatnych przedsiębiorców - oblicza Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. - http://www.poranny.pl/

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.