niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11638 wyświetleń

Prześwietlenie w urzędach

Do 14 maja br. osoby pełniące funkcję publiczne w samorządach muszą złożyć na ręce wojewody oświadczenia lustracyjne. Ten dalej przekaże je do IPN. W powiecie grajewskim lustracji podda się ok. 200-300 osób.

Obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych dotyczy m.in. burmistrzów, sekretarzy gminy, radnych, dyrektorów szkół oraz kierowników jednostek administracyjnych, którzy urodzili się przed 01.08.1972 r.

Lustracja samorządowców to efekt rządowej ustawy, która wchodzi w życie w czwartek 15 marca br. Pracodawca w terminie jednego miesiąca od dnia wejścia w życie przepisów musi powiadomić pracowników o obowiązku złożenia oświadczenia.

Osoby podlegające lustracji na złożenie oświadczenia mają 30 dni od dnia doręczenia powiadomienia. W przypadku nie złożenia w terminie oświadczenia lustracyjnego, bądź udowodnienia związku z tajnymi służbami PRL nastąpi pozbawienie funkcji publicznej na dziesięć lat.

Sonda: Czy jesteś za lustracją samorządowców ?

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl
 

Komentarze (5)

jak za komuny, - lojalka. Przecież wszyscy wtedy współpracowali ze służbami specjalnymi. Wszyscy, którzy pracowali w tamtym ustroju pracowali na rzecz obronności kraju a co za tym idzie również na rzecz służb specjalnych. Służąc w wojsku, pracując w fabryce widelców w Grajewie nieistniejący zakład M6 (przeznaczone do produkcji zbrojeniowej) oraz w innych zakładach na terenie kraju. Ze względów oczywistych w każdym tego typu zakładzie znajdowali sie funkcjonariusze odpowiedzialni za utrzymanie w stanie pełnej sprawności określonego typu maszyn.
Dzisiaj jest podobnie tylko skala jest inna. Przekonaja się o tym młodzi ludzie, którzy wyjechali za granice nie regulując stosunku do służby wojskowej. Po powrocie do ojczyzny grozi im do 3 lat za uchylanie się od służby wojskowej. Zadbają o to top-secret służby.

Ten stary system trzeba zmienić.A nie z wiekiem emerytalnym siedzi nie jedna osoba na ciepłej posadzie .Do takich osób nie ma podejścia ,oni myślą dalej komunistycznymi normami ,na emerytury takich.Myślę tu o gminach mniejszych , gzie dalej tego porządku nie ma.A młodzi po szkołach siedzą bez pracy.

Wszyscy to znaczy tacy jak ty,nie bierz wszystkich do jednego worka bo byli tak tylko czerwone świnie czyli twoi koledzy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.