Kultura i rozrywka

  • 23 komentarzy
  • 15964 wyświetleń

Przegląd Dorobku - TEATRY

PODSUMOWANIE PREZENTACJI TEATRALNYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNICHYCH I PONADGIMNAZJALNYCH XXI PRZEGLĄDU DOROBKU KULTURALNEGO MIASTA GRAJEWA 2009 ZORGANIZOWANEGO PRZEZ MIEJSKI DOM KULTURY W GRAJEWIE W DNIU 17.11.2009R.


- PUCHAR STAROSTY POWIATU GRAJEWSKIEGO – KATARZYNA ZALEWSKA  Z ZS NR 1 W GRAJEWIE za monodram „LAMENT PARANOIKA”
– PUCHAR STAROSTY POWIATU GRAJEWSKIEGO – GRUPA TEATRALNA „SACRUM” Z MDK W GRAJEWIE za przedstawienie „MIĘDZY”
– PUCHAR BURMISTRZA MIASTA za kostiumy – SZKOLNY TEATR MŁODEGO WIDZA Z ZS NR 1 W GRAJEWIE
- PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – ZESPÓŁ TEATRALNY „MASKA” Z ZSM NR 1 W GRAJEWIE ZA PRZEDSTAWIENIE „NOSICIELKA”
– NAGRODA DYREKTORA MDK W GRAJEWIE – GRUPA TEATRALNA „BAGATELA” Z MDK W GRAJEWIE ZA PRZEDSTAWIENIE „SKRZYDEŁKA”
– NAGRODA DYREKTORA MDK – GRUPA TEATRALNA „BENE-REGESZ” Z ZS NR 2 W GRAJEWIE – ZA SCENARIUSZ
– NAGRODA DYREKTORA MDK – ZESPÓŁ TEATRALNY „EDEN” Z PG NR 2 W GRAJEWIE – ZA SCENARIUSZ
– NAGRODA DYREKTORA MDK – JUSTYNA WIETOCHA Z PG NR 1 W GRAJEWIE – ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ AKTORSKĄ
– NAGRODA DYREKTORA MDK – MAGDA MODZELEWSKA Z MDK W GRAJEWIE – ZA NIENAGANNĄ DYKCJĘ

 


PODSUMOWANIE PREZENTACJI TEATRALNYCH
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
XXI PRZEGLĄDU DOROBKU KULTURALNEGO MIASTA GRAJEWA 2009 ZORGANIZOWANEGO PRZEZ MIEJSKI DOM KULTURY W GRAJEWIE
W DNIU 19.11.2009R.

- I MIEJSCE – NAGRODA GŁÓWNA – PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – ZESPÓŁ TEATRALNY „CZARY-MARY” Z ZSM NR 1 W GRAJEWIE ZA PRZEDSTAWIENIE „KARA”
– II MIEJSCE – PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – GRUPA TEATRALNA „WYOBRAŹNIA” Z SP NR 2 W GRAJEWIE ZA POUCZAJĄCY SCENARIUSZ, KREATYWNOŚC I SAMODZIELNĄ TWÓRCZOŚĆ DZIECIĘCĄ W PRZEDSTAWIENIU „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE”
– III MIEJSCE – PUCHAR BURMISTRZA MIASTA – ZESPÓŁ TEATRALNY „KRASNOLUDKI” Z SP NR 2 W GRAJEWIE ZA SCENOGRAFIĘ I KOSTIUMY
- PUCHAR DYREKTORA MDK – MARCIN SZLESZYŃSKI Z SP NR 2 ZA ROLĘ „WILKA”fot. e-Grajewo.pl

 

 

 


Komentarze (23)

"Sacrum" the best ! Jesteście najlepsi! Gratulacje za zajęcie 1 miejsca!

profesjonalnie profesjonalni to SACRUM ;)))

Tak, tak...
"Sacrum" najlepsza ; D
Kiedy następny występ? ;p

;*

Pięknie grała grupa z ZSNr2 i ZSNr1 - brawo za koncepcję sceniczną, mily odbiór calości.

Hahaha nie no grupa z jedynki wymiata ;d
Sacrum wielkie uznanie . =)
Bagatella też fajnie ;P
Po prostu jeden wielki szacun dla wszystkich .

Grupa z liceum z Mickiewicza była the best!!! To prawdziwy teatr a nie jakaś prowizorka. Oczekujemy więcej takich występów.

Wszystkie grupy były fajne, jednak Koperniak był najlepszy - wystarczy popatrzec na zdjęcia. Byłem na widowni, a to co widziałem i słyszałem to było extra!!! Ciekawe, że w MDK jest przegląd i MDK wygrywa co roku...

Najlepszy jak zawsze Zespół Szkół Nr 2 im .9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie - Brawo !!!!

Wietoszka wymiatałaa z swoimi tekstami ;D
pozdro wszystkim !!
świetne występy ;)

Kasia Zalewska.Tylko profesjonaliści mogli dostrzec jej talent,wspaniałą grę.Pani Kasiu występ solo jak i z zespołem był fascynujący,poczułam się jak w prawdziwym teatrze!Gratulacje!Powodzenia !

profesjonalnie profesjonalni to SACRUM ;))) Hahaha... Chyba tylko w mniemaniu ich samych ... Popieram Robiego, że w MDK jest coroczny przegląd i MDK (tradycyjnie) wygrywa co roku.. Moim zdaniem nie wystarczy ustawić kilka krzeseł i kilka zniczy. Uważam, że to co pokazał Koperniak zasługiwało na znacznie większe uznanie. Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują po tym występie i za rok udowodnią swoją klasę.

Do ROBI: W komisji są osby z poza MDK. I nie rob jakis głupich domysłów... Poprostu wedłu nich byli najlepsi... cos w tym złego?? Mi osobiście też sie oni bardzo podaobali:) Pozdrawiam;)

Moze nie jestem znawcą teatru ale najbardziej podobał mi się występ z Lo 1. Z tego co wiem to dostali nagrodę za kostiumy chyba wypozyczone z teatru (???). a gdzie nagroda za grę aktorską, scenariusz, oprawę? Koledzy, byliście najlepsi! resztą się nie przejmujcie. tak jakoś w Grajdołku sie kręci... Robi ma rację.

Kostiumy są oryginalne- wykonane przez opiekuna grupy- Panią Grazynę Kozikowską.
Wystepy naszych aktorów podobały si, na innych nie mogłem być- żałuję- bo domyślam się, że było równie znakomicie. Cieszyć się wypada, że taką dobrą robotę w naszych szkolach sie robi, żałowac- że nie widac tego poza szkolami i przeglądem.
Może czas na teatr amatorski, na modlę ełckiego? Oni też zaczynali skromnie.

Było bardzo fajnie gdyby nie ta niekulturalna widownia z jednostki, śmiać się podczas Lamentu Paranoika ?? żenada.
P.S: Do Widz. W naszym mieście nie ma liceum im.A.Mickiewicza ;p

do ala: ja słyszałem z widowni, a byłem bardzo blisko także Twoich kolegów, więc nie ciskaj tu pomówieniami. Głowy za swoich kolegow być nie położyła. Ten Wasz "poziom" widać w tych prostych słowach komentarzy, które tak dumnie podpisujecie. Jesteś bez winy?

Ojjj... Przejdzcie sie Przeglądy teatralne... W teatrze chodzi o to żeby zagrac... a nie podszyc sie pod kostiumami czy cos podobnego... Im mniej rekwizytów tym wieksze możliwości dla "aktrów"... I własnie krzesła i znicze wystarczyły żeby ich doceniono... Aj ludzie nie majcie pojęcia o teatrze a krytykujecie wszystkich... Każda grupa zasługuje na pochwałę, ale to komisja wybiera zwycięsców. I nie zapominajcie... to ludzie, którzy sie na tym znają...

Koleżanko, ta niekulturalna młodzież ma większy wkład w kulturę tego miasta niż ten cały przegląd razem wzięty. Chillout.

Zaskoczona ma rację, tu chodziło o grę a nie o rekwizyty, kostiumy itp. "Sacrum" wygrało, gdyż bylo najlepsze. W komisji nie było ani jednego człona z MDK, więc ..? A p. Witaszczyk zawsze jest bardzo krytyczny!

ciekawe, że jestem pewna, iż wszystkie negatywne opinie wystawili uczniowe LO im. Kopernika, zazdrośni, że nie wygrali, i dostali tylko nagrodę za kostiumy a nie za grę aktorską!! Wasze przedstawienie było nudne ! Wszyscy bili brawo, gdyż się cieszyli, że to się wkońcu skończyło. Pomysł był dobry, tylko za długo to trwało i wpadało w monotonię!

Chciałbym zauważyć, że grupa "Sacrum" nie jest doceniana tylko w Grajewie! Grupa bierze udział w Konfrontacjach teatralnych w Łomży także z sukcesami. A tam to już nie przelewki! Jest dużo grup, które na codzień mają zajęcia z aktorami z Łomży.

Niesmaczne są te wszystkie komentarze, szczególnie pod adresem Lo im. kopernika. przedstawienie było super i cala reszta też. Moim zdaniem wszystko było fajne, dlatego też wszyscy powinni byc nagrodzeni albo nikt. Nie było lepszych i gorszych, każdy przedstawiał co innego a szczegolnie Koperniak. Inne sztuki to nekrolog, tak jak w "Wiadomościach", Koperniak pokazał coś innego i za to powinien byc doceniony. Teatr to przecież Szekspir, nieprawdaż? No, ale żyjemy we współczesnym świecie, gdzie jest moda na AIDS, narkotyki czy też patologię rodziny... O Szekspirze można zapomniec, bo się chyba "zestarzał" w przegladach tetralnych...

Do koleżanka! Nikt nie ujmuje zaslug grupy Sacrum, tylko że nagradzając tylko jednym I miejscem ( a gdzie II i III???) blokuje się inne dobre grupy. a kto wie jak potoczyłoby sie wszystko w Łomzy? Może inni też mieliby szansę, chociaż zajęcia są prowadzone tylko przez "zwykłych" grajewskich nauczycieli?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.