środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 24 komentarzy
  • 14644 wyświetleń

Przedsiębiorczy maturzyści z LO

W dniu 17 listopada 2009 r. uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie (beneficjenci projektu „NOWE ASPIRACJE”) wzięli udział w pierwszym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości – jednej z największych Olimpiad przedmiotowych w Polsce. Olimpiadę zorganizowano w siedzibie Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: grajewskiego, łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego. Celem Olimpiady było wyłonienie najlepszych uczniów pod względem znajomości zagadnień teoretycznych i praktycznych z zakresu przedsiębiorczości. Olimpiada składała się z dwóch części: pierwsza polega na rozwiązaniu testu wiedzy złożonego z 30 pytań, natomiast druga na rozwiązaniu 3 studiów przypadku.

Do Etapu Finałowego zakwalifikowano 25 uczestników, w tym ku naszej ogromnej radości, aż 14 uczniów z naszej szkoły. Zaszczytne II miejsce zajął Maciej Sobczyk wśród 195 uczestników Olimpiady. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami zakupionymi ze środków unijnych.

Rozpoczęta przygoda z przedsiębiorczością niech przyniesie Wam, Drodzy Maturzyści wiele sukcesów i trafnych wyborów. Gratuluję osiągniętych wyników, a laureatom życzę powodzenia podczas finału - dr inż. Krystyna Wyłuda - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Linki do zasobów dotyczących działań w ramach projektu:
SzOP w LOBardzo dziękuję Panu dr Dariuszowi Perło za potwierdzenie informacji w zamieszczonym przez mnie materiale. Pana Cebelińskiego proszę o ponowne przeczytanie regulaminu. Oficjalne wyniki zostały podane w dniu 24.11.2009 r., które zamieściłam w tekście. Potwierdzam, iż do Etapu Finałowego zakwalifikowało się 14 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego, a jeden z nich zajął II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki co widać na dwóch pierwszych zdjęciach. W zamieszczonym materiale nie ma żadnych błędów merytorycznych. Laureatom z ZS nr 2 serdecznie gratuluję i życzę dalszych osiągnięć. Do Magda: Należę do osób skromnych.
Pozdrawiam
Krystyna Wyłudawtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (24)

"Olimpiady Przedsiębiorczości – jednej z największych Olimpiad przedmiotowych w Polsce (...)" ?!? Chyba dość poważna i niepoprawna idealizacja Drodzy Państwo ! Nie wiem skąd biorą się takie ubarwienia: czy to ze strony szkoły,czy może moderatora tej strony. Sukces sukcesem,jednak nazywajmy rzeczy po imieniu. Wszystkie Olimpiady Przedmiotowe są rozstrzygane w okresie wiosennym. Dodam,że same Eliminacje Szkolne do tejże konkretnej Olimpiady odbywają się dopiero w grudniu. Pozostałych błędów merytorycznych nie skomentuję, a jest ich wiele. Życzę dalej powodzenia. Jednak na przyszłość może czasem warto dumę schować w kieszeń,bo jak widać w Grajewie często jest zbyt trudna du uniesienia.
*A to jest bardzo nieprzedsiębiorcze :)

Pozdrawiam moja kochana siostre :) Basie

Jako opiekun uczestników Olimpiady Przedsiębiorczości z Zespołu Szkół Nr 2 przedstawię Państwu inne dane uzyskane po autoryzacji w Instytucie Przedsiębiorczości PWSIiP w Łomży. SAMODZIELNE WNIOSKI POZOSTAWIAM PAŃSTWU. Obecnie nie ma jeszcze oficjalnych wyników, tym bardziej nie było rozdania nagród. Uczelnia na stronie opublikowała jedynie punkty uzyskane przez każdego z uczestników. Drugi wynik Olimpiady (kod NA 54) uzyskał mój uczeń - Daniel Krasiński z liczbą punktów 44 (I wynik - 46) , a domniemam, że ponad 68% zakwalifikowało się do dalszego etapu (11 uczniów z 16). Chciałbym, żeby informacje podawane w mediach były rzetelne i wiarygodne.

Uprzejmie informujemy, że Olimpiada była przeprowadzona w dwóch kategoriach, mających odrębne klasyfikacje. Nie istnieje „klasyfikacja łączna”, Regulamin i wyniki znajdują się na stronie http://www.pwsip.edu.pl/noweaspiracje/index.php/olimpiady-wiedzy.
Jako organizatorzy dla ochrony danych osobowych podajemy w rankingu jedynie kody uczestników. Możemy poinformować, że w kategorii pierwszej pierwsze miejsce zajął uczeń posiadający kod NA 54 natomiast uczeń posiadający kod NA 82 zajął miejsce drugie.

Opisy sytuacji zmuszają do zastanowienia na pewno. Uważam, że trzeba poczekać aż się oficjalnie wszystko wyjaśni. Jeśli założymy, że oba opisy opiekunów są prawdziwe (a nie mam żadnych podstaw, by je kwestionować, ani potrzeby by weryfikować na tym etapie) do finału awansowało 25 uczniów z Grajewa, w tym 2 z 2 miejsca.

jestem uczennicą Pani Wyłudy i moim zdaniem, ta oto nauczycielka jest bardzo rzetelna i wiarygodna , a jeśli komuś tekst wjechał na ambicje , to poprostu powinien pan ulepszać metody uczenia swoich uczniów, a nie podważać autorytet opiekunki LO.

Bardzo dziękuję Panu dr Dariuszowi Perło za potwierdzenie informacji w zamieszczonym przez mnie materiale. Pana Cebelińskiego proszę o ponowne przeczytanie regulaminu. Oficjalne wyniki zostały podane w dniu 24.11.2009 r., które zamieściłam w tekście. Potwierdzam, iż do Etapu Finałowego zakwalifikowało się 14 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego, a jeden z nich zajął II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki co widać na dwóch pierwszych zdjęciach. W zamieszczonym materiale nie ma żadnych błędów merytorycznych. Laureatom z ZS nr 2 serdecznie gratuluję i życzę dalszych osiągnięć. Do Magda: Należę do osób skromnych. Pozdrawiam

No to mniej więcej jasne. Tylko po co tyle negatywnych emocji zamiast radości z sukcesów? Jak dzieci, jak dzieci...

Co do wielkiej radości z powodu 14 zakwalifikowanych uczestników... Proszę o analizę procentowa i wysuniecie wniosków:
ZS2 16 uczestników 11 zakwalifikowało się
LO około 50 z czego zakwalifikowało się 14, prawda wygląda trochę gorzej kiedy niczego nie pomijamy. Samo wspomnienie o tym, iż z LO dostały się o 3 osoby więcej niż w ZS2 budzi inne skojarzenia niż oczywisty wniosek, że postawiono na ilość uczestników i metodę "a może któremuś się uda, niech jedzie połowa szkoły" Wnioskuje, ze tekst był już zmieniony o czym mówi dopisek w końcówce artykułu, wiec za późno aby zwrócić uwagę na błędy merytoryczne, dodatkowo proszę zwrócić uwagę na fakt, ze 2 osoby wytknęły błędy w artykule a to z kolei już nie jest raczej dziełem przypadku. Jak też wcześniej wspomniałem, minięto się z prawdą, taka tendencja nieco polityczna. Mówimy o tym co się udało (2 miejsce) ale o innych sprawach cicho sza (autokar uczestników). Chciałbym również powiedzieć, że ja wpis Pana Dariusz Perło odebrałem neutralnie, dla mnie nie miał charakteru potwierdzającego ten artykuł. Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi na przyszłość przy tworzeniu artykułów takich ja ten.

Moja uwaga nie była kierowana bezpośrednio do żadnej osoby, tym samym nie chciałam nikogo urazić. Jednak wciąż kwestionuję czy oby o Olimpiadzie "Przedmiotowej" Przedsiębiorczości jest mowa, ponieważ z wciąż budzi moją wątpliwość tak szybki termin i jeszcze szybsze potwierdzenie wyników uczestników etapu centralnego. Dodam jeszcze,że niestety udział w etapie centralnym (finałowym) nie jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu laureata. Mam nadzieję,że moje informacje i tym razem mnie nie zawodzą. Ale od tytułu finalisty Olimpiady do laureata Olimpiady, to jednak jeszcze daleka i ciężka droga. Pozdrawiam !

A co to kogo obchodzi ile uczniów z LO pojechało?? Zal miejsc w autokarze?? Bez przesady, widać,że szkoła bierze udział w projekcie i jest zainteresowana różnymi formami aktywności. Jeżeli twierdzisz,że komuś brakuje rozwagi to najlepiej zostań opiekunem, nauczycielem i niewiadomo kim jeszcze,... Lepiej krytycznie spojrzeć na siebie, niż wytykać komuś błędy, a już szczególnie komuś, kogo się nie zna- mam tu na myśli p. Wyłudę.

a oto namacalny dowód na to jak dwie szkoły średnie rywalizują ze sobą. faktem jest to ze LO już dawno przestało mieć renomę i walczy nieustanie o zajmowanie jak najlepszego miejsca w rankingu powiatowych szkół średnich, ale jak widać wyniki marne. ZS2 z kolei małymi kroczkami pnie sie w górę i zyskuje na sile GRATULUJE!!
a co do olimpiady i ilości zakwalifikowanych osób, myślę że do takich olimpiad warto wybierać uczniów którzy są z przedsiębiorczością na co dzień a nie z doskoku, bo widzę po zdjęciach że twarze JAK ZWYKLE !!!! sie powtarzają, a nie możliwe jest to by ktoś został omnibusem i był "dobry" ze wszystkich dziedzin nauki....nie którzy to powinni siedzieć w kościele albo na katechezie bo tylko do tego sie nadają. ZS2 osiąga wyniki bo wie jak pracować z uczeniem i nikogo na siłę ani też dla frajdy wyjazdu i opuszczenia zajęć lekcyjnych nie tworzy przedsiębiorcą. pozdrawiam

Popieram OBSERWATORA który racjonalnie uzasadnił swoje stanowisko a nie jak "brak slow" określił , ze nie bo nie, mam prawo coś krytykować nawet jeśli nie jestem specjalista w danej dziedzinie, a jak jest każdy widzi. Chyba nikt nie zaprzeczy, że aby ocenić czy podoba mi się piosenka nie muszę być muzykiem, hmm?

Pogratulujcie sobie rywalizujące szkoły i nie skaczcie do oczu, smutne to niestety ŻENADa po co ta dyskusja?? Fajne dzieciaki chcą się uczyć i super i o to chodzi! Gratuluję dzieciakom z obydwu szkół tak trzymać. Każdy sam na szczęście wybiera sobie szkołę i uczy się tam gdzie chce i nic do tego BELFROM .

koleś, ogarnij się. mówisz o rywalizacji LO z ZS2. okey, nawet na e-grajewo masz zestawienia wyników z matury z poprzedniego roku. przejrzyste dane, proszę bardzo. sprawdź ilu uczniów z całej Jednostki zdawało w ogóle jakikolwiek poziom rozszerzony. raptem kilka, może w porywach kilkanaście osób (dane czytałam w tamtym roku). a teraz spójrz na wyniki LO- lwia część uczniów zdaje poziom rozszerzony i to z powodzeniem. a osiągnięcia w konkursach? mamy wielu laureatów konkursów np. językowych. zresztą- daj mi najlepszego ucznia z języka angielskiego, chętnie się z nim zmierzę. zobaczymy, jaki poziom prezentujemy. i po prostu która szkoła lepiej przygotowuje do matury. co więcej: czy to z jednostki ktoś przechodzi do LO bo nie dawał sobie rady z powodu wysokich wymagań, czy na odwrót?
koleś, najpierw pomyśl, zanim cokolwiek napiszesz. :o

OBSERWATOR: kogo masz na myśli mówiąc "nie którzy to powinni siedzieć w kościele albo na katechezie" i na jakiej podstawie tak stwierdzasz?

OBSERWATOR ty nic nie mów o rywalizacji, bo z twojej wypowiedzi od razu wynika, że jesteś z ZS2, gdyż w całej swojej wypowiedzi krytykujesz LO, a wszystkie zalety przypisujesz ZS2. Więc sam też tworzysz atmosferę rywalizacji ;]. Robicie problem z niczego ! Zamiast nawzajem sobie pogratulować to teraz doszukujecie się jakichś błędów merytorycznych itp., itd.

"ucan" aż się Ciebie komentować nie chce. bo wypisywaniu głupot to lepiej powiedzieć STOP. pozdrawiam

Obserwator : http://www.lograjewo.win.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=108
popatrz na wyniki matur i ilość osób,

ej ;d mam pomysł...weźcie chodźcie się pobijemy za tą olimpiadę co? LO vs ZS2 co Wy na to? taki wielki problem powstał że aż żal...nudzicie się? to pobudujcie zamki z klocków LEGO...może wróćcie się do podstawówki bo to tak powstają tego typu problemy a nie u ludziach "na poziomie" którzy ukończyli gimnazjum,uczą się w liceum,biorą udział w konkursach i mają zamiar w tym roku podejść do matury.. zastanówcie się nad swoim zachowaniem..."to ludzie ludziom zgotowali ten los" powodzenia w dalszym takim życiu...a laureatom z obydwu szkół serdecznie gratuluje i życzę dalszych sukcesów :)

nie o maturach tu rzecz lecz o Olimpiadzie

Z LO do jednostki przechodzą ucnziowie tylko i wyłącznie z powodu dennych pinktów jakie nadal funkcjonują w LO, poza tym niektórzy nauczyciele na wstępie mówią, ze obsadzą, znam to z autopsji, bo np wcześniej nie udało im się obsadzić mojej siostry, to chore... ZS2 odnosi lepsze wyniki w sporcie i wielu innych kategoriach, a LO jedzie na starej renomie.

Miło popatrzeć na uśmiechnięte, znajome twarze maturzystów z LO i Pani Opiekunki (właściwej osoby na właściwym miejscu). Gratuluję, trzymajcie tak dalej.

podoba mi się ten spór, tak czy inaczej wnosi on coś dobrego w klimat edukacyjny szkół w naszym powiecie. Gratuluję Pani Krystynie, Gratuluję Panu Tomaszowi, proszę jednocześnie o zakończenie dalszych, niepotrzebnych dyskusji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.