Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 4537 wyświetleń

Przebudowali drogę Tama - Woźnawieś

18.06.2024 r. odbył się odbiór końcowy zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi Tama Woźnawieś”. Pomimo iż przebudowa dotyczyła drogi powiatowej, realizatorem zadania była Gmina Rajgród, która na mocy porozumienia zawartego z Powiatem Grajewskim podjęła się przeprowadzenia zadania. 

Wykonawca, firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, wykonał drogę utwardzoną z nawierzchni bitumicznej o dł. ok. 5360 m o szer. jezdni 5,5 m, pobocza utwardzone wzdłuż całego odcinka drogi, zjazdy oraz prace towarzyszące.

 

Gmina Rajgród pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 7 356 820,23 zł, co stanowiło 95% wartości zadania, natomiast resztę kosztów pokryła z własnego budżetu. 

 

W podpisaniu protokołu odbioru końcowego uczestniczyli przedstawiciele Gminy Rajgród z Burmistrzem Adrianem Arasimowiczem na czele, przedstawiciele wykonawcy oraz Powiatu Grajewskiego, który reprezentowali Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska, członek Zarządu Powiatu Grajewskiego Marek Kostrzewski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie Jan Julian Połonowicz i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie Małgorzata Cybula. 

 

 

Komentarze (16)

Ładnie,ale nie do końca.Do mostu nie zdołali dojechać?

Przydałoby się namalować oś jezdni w postaci linii przerywanej i zrobić odwodnienie przystanku na Tamie - tam zawsze zbierała się woda po deszczu i teraz też tak będzie.

wszystko fajnie wygląda ale pobocza są zrobione z humusowania rowów
a na wierzch posypane podłoże żwirowe praktycznie jeździłem codziennie to widziałem jak to było wykonywane /

Nie rozumiem dlaczego doszli z tym asfaltem na początek wioski... Przynajmniej do mostu zrobić!

A gdzie ścieżka rowerowa, tylu turystów w sezonie i dzieci tam jeździ i chodzi. duża wieś a chodnika nie ma, /

Krzyż musi być, niby urząd państwowy ale taki trochę jak kaplica. I na dodatek powieszony wyżej od godła. Widzieliście w kościele godło?

Piękny asfalt ale...
Wielka szkoda, że nie budujemy przy takiej okazji, obok jezdni asfaltowej, ścieżki rowerowej - bardzo dużo rowerzystów jeździ, Woźnawieś - miejscowość turystyczna, wrota na Biebrzański Park Narodowy...
Dobra nawierzchnia - auta szybko jeżdżą i z dziećmi bardzo niebezpiecznie na rowerach...

Do Gościa.To jest odbiór inwestycji, a nie uroczyste otwarcie.

ładna droga to teraz będą tam jeździć i testować prędkość swoimi gruchotami ... będzie żniwo zbierane kwestia czasu tylko

Faktycznie a co z Woźnąwsią..... to tylko 2 km....czekamy bo to połowiczna robota..no i oś przerywana przydałaby się..

Chodniki , chodniki i jeszcze raz chodniki!!!!!!!!

Nie wierzę w to co czytam. Naprawdę wszystko nie pasuje?? Lepiej było jeździć po dziurawej drodze ?? Bieda az piszczy

Podoba mi się ,że przecięcia wstęgi i poświęcenia nie było

Panie Lucjan nie wszystko nie pasuje tylko trzeba remontu drogi w Woźnejwsi a oznakowanie osi to bezpieczeństwo szczególnie przy jeździe nocą...

A co z zapowiadaną budową betonowego mostu w Wojdach nad rzeką Jegrznią? Tablice informacyjne wstawiono tuż przed wyborami. Istniejący most drewniany się "sypie" i jazda po nim staje się niebezpieczna. A po pewnej nocy mogą też zginąć tablice informacyjne. Postanowiłem je uwiecznić, bo czasami pamięć może być zawodna.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: podatnik

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.