środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2249 wyświetleń

Prostki. Kronika 997

Podczas kontroli drogowej osobowego mitsubishi poruszającego się po gminie Prostki okazało się, że kierowca jedzie z 4 cudzoziemcami. Mężczyźni nie mieli dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie Polski. 30-letni kierowca został tymczasowo aresztowany, a pozostali mężczyźni zostali przekazani strażnikom granicznym.
Dzielnicowi na terenie gminy Prostki zatrzymali do kontroli drogowej osobowe mitsubishi (14.05.2022r.). Kierowcą tego pojazdu był 30-letni obywatel Ukrainy. W pojeździe było także 4 innych cudzoziemców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to młodzi obywatele Afganistanu, którzy w Polsce znaleźli się nielegalnie. Żaden z mężczyzn nie powiedział dokąd jadą.

 

Pojazd został zabezpieczony, a mężczyźni zatrzymani. W samochodzie policjanci znaleźli woreczek foliowy najprawdopodobniej z amfetaminą. Kierowca przyznał, że to jego narkotyki.

 

30-letni kierowca już usłyszał zarzut dotyczący organizowania innym osobom nielegalnego przekroczenia granicy państwa. Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Pozostali mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.

Komentarze (3)

30-letni obywatel Ukrainy. Nie do więzienia w Polskiego żeby za nasze podatki żył tylko na granicę i na Ukrainę wyjazd niech za swój kraj walczy a żeby nabrał odwagi to dajcie mu ten woreczek

HMM ŚWIĘTE SŁOWA.

Trzy dekrety W. Zełenskiego o ułaskawieniu umożliwiają już więźniom wnioskowanie do prokuratury i sądu o zwolnienie z więzienia i przejście do służby w Siłach Zbrojnych. Doświadczenie ma, można je wykorzystać na froncie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.