Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9144 wyświetleń

Projekt OSA w Grajewie?

Rusza rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Zgodnie z planem będą to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, odpoczynku i rekreacji. W ich skład wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Obiekty zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, zaprojektowane z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni, mają szansę stać się miejscem aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin czy też osób starszych.

Strefy będą budowane w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej. Wariant podstawowy obejmuje siłownię plenerową i strefę relaksu. Szacowany koszt inwestycji 50 tys. zł, wysokość dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będzie sięgać do 50 procent wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł ( w gminach najmniej zamożnych do 70 procent wydatków, nie więcej niż 35 tys. zł). W wariancie rozszerzonym zajdzie się siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy placu zabaw, zagospodarowanie zieleni i ogrodzenie terenu. Szacunkowa wycena tego obiektu to 100 tys. zł - wysokość dofinansowania do 50 procent wydatków kwalifikowanych ( nie więcej niż 50 tys. zł) a w przypadku najmniej zamożnych gmin do 70 procent.

Czy Grajewo przystąpi do programu OSA?

Burmistrz na ostatnie sesji RM wyraził chęć przystąpienia do programu. Dopytywany, gdzie mogłaby powstać taka strefa wskazał dwie lokalizacje - przy stadionie miejskim lub w okolicy pływalni.

Początek naboru wniosków do programu planowany jest na styczeń 2018 r. O dofinansowanie budowy stref oprócz jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się także podmioty posiadające osobowość prawną np. stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie mieszkaniowe

 
/e/
 

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (9)

W Ełku są strefy sportu w wielu miejscach. Oni sobie poradzili sami i znacznie wcześniej. Cóż w Grajewie tylko dużo pisze się, z działaniem jest jednak na bakier.

buduje się jakieś małpie gaje z których nikt nie korzysta. Gdy tym czasem na osiedlu południe przy bloku z nr 6 (przegrodzona droga) stoi od dawna zdewastowany kort tenisowy którego nikt nie modernizuje ani nie naprawia. Miejsce jest gotowe w środku osiedla wystarczy trochę dobrej woli i można przywrócić nowe życie temu obiektowi. W tenisa grają starzy i młodzi.

Proszę w okolicy pływalni.

Na ulicy Wilczewo

najlepiej zrobic w parku przy ulicy strazackiej bardzo dobre miejsce

A który radny pytał o ten projekt?

Janusz, przejdź się do parku na ulicy strażackiej i zobacz jak to tam wygląda a nie głupoty piszesz. Tam juz jest siłownia zewnętrzna, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, stół do ping ponga...

Robią te place zabaw chyba po to, by dzieci piach do domu nosiły. Nie lubię tego. Powinni zrobić jeden, a konkretny, z podłożem odpowiednim. To coś na zdjęciu jest ok, z podłogą.

za 50 tys. to znowu zrobią piaskownicę ludziom

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.