sobota, 28 maja 2022

Kraj

Program „Mleko z klasą”

Podczas VIII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbywającego się w 23-25 września br. w Augustowie, program „Mleko z klasą” został wyróżniony za wkład w propagowanie i promocję programu mleka szkolnego wśród polskich uczniów.

Magdalena Bednarek – Koordynator krajowy programu „Mleka z klasą” przyjęła z rąk Władysława Łukasika Prezesa ARR oraz Edmunda Borawskiego Prezesa PIM wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz promocji mleka wśród najmłodszych konsumentów. „Mleko z klasą" jako pierwszy program mleka szkolnego został nagrodzony wspólnie przez Agencję Rynku Rolnego (administratora programu Szklanka Mleka) oraz Polską Izbę Mleka.

Program „Mleko z klasą” istnieje od 2006 r. Jest wspólną inicjatywą polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak.

Zadaniem programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności - m.in. przez konkursy, zabawy i programy edukacyjny. Na potrzeby „Mleka z klasą” metodycy stworzyli specjalny konspekt lekcji dla uczniów klas III i IV. Jego zadaniem jest pokazanie dzieciom jak ważne jest picie mleka i spożywanie produktów mlecznych w wieku szkolnym.

W 2009 roku program „ Mleko z klasą” był obecny w około 6500 szkołach na terenie całego kraju, a skorzystało z niego niemal 800 000 uczniów szkół podstawowych. Z roku na rok liczba szkół uczestniczących w programie rośnie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.