niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Profilaktyka w gimnazjach

Profilaktyka w gimnazjach

W ostatnich dniach października 2010 r. w grajewskich gimnazajach odbyła się realizacja programu profilaktycznego NOE – Ku afirmacji życia.


Podczas dwugodzinnych spotkanń, zorganizowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gimnazjaliści uczestniczyli w scenkach, pracowali w grupach oraz słuchali wykładowców.

Doświadczeni prowadzący, od lat zajmują się m.in. uświadamianiem, ukazywaniem skutków nałogów, złych postaw oraz wskazywaniem jak sobie z nimi radzić. Potrafią dotrzeć do młodych ludzi, którzy podczas ciekawych i otwartych zajęć dowiadują się sporo o zachowaniach swoich i kolegów. Często znajdują podpowiedź jak radzić sobie z napotkanym problemem, kłopotem lub gdzie udać się po pomoc. Warsztaty, zabawy i rozmowy są odpowiednio kierowane przez wykładowców, by wszyscy uczestnicy dobrze odczytali odpowiednie wnioski.

Nad przebiegiem spotkań czuwała Barbara Kochanowska - koordynator MKRPA przy Urzędzie Miasta Grajewo. 

Zajęcia programu "NOE" pozwalają wyzwolić wśród młodzieży wiele spontanicznych reakcji, głębokich refleksji i osobistych postanowień odnośnie promowania zdrowego stylu życia.

 

Kolejnym z przedsięwzięć organizowanych przez wym. komórkę UM jest

KONCERT ROCKOWY ZESPOŁU "NA OSTATNIĄ CHWILĘ",

 który odbędzie się

10 listopada 2010 r. o godz. 18.00

w Klubie "Hades", ul. Wojska Polskiego 72

Serdecznie zapraszamy młodzież - sprawdźcie, naprawdę warto!


 
fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.