środa, 19 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Próba chórzystów z Niećkowa z Patrykiem Sikorą

„Decymy”, „Nadzieja”, „Tyle słońca w całym mieście” - to tylko kilka z utworów, które Chór Most the Music ćwiczył podczas piątkowej próby, na którą przyjechał Patryk Sikora. Młodzi artyści z zapałem słuchali wskazówek, jakich udzielał im doświadczony muzyk i aranżer, będący dużym wsparciem w prowadzeniu warsztatów muzycznych dla Dyrektora Artystycznego Programu Most the Music Adama Sztaby. 

Była to bardzo cenna lekcja. Pan Patryk zwracał uwagę chórzystom m.in., gdzie powinni podwyższyć dźwięk, bądź go obniżyć, w którym miejscu położyć większy nacisk, wydłużyć nuty, lub je uciąć. 

Te wartościowe porady wpłyną na jakość wykonywanych utworów, nad którymi uczestnicy pracują przed ostatnim już w tej edycji Koncertem Rodzinnym, a także przed Koncertem Finałowym, będącym zwieńczeniem ich zmagań i poświęceń. 

Patryk Sikora to muzyk wszechstronny w swoim fachu, jego talent objawia się w różnorodnych gatunkach muzycznych, a doświadczenie obejmuje współpracę z teatrami, reżyserami i stacjami telewizyjnymi. Niedawno współtworzył spektakl w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a obecnie pracuje nad koncertem „Debiuty – Niemen symfonicznie” w Opolu w roli prowadzącego orkiestrę. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że w czasie ważnych przygotowań znalazł czas, aby przyjechać do Niećkowa i potrenować z naszym Chórem. Dziękujemy!

 

wtorek, 18 czerwca 2024

Nauka przygotowywania sushi

poniedziałek, 17 czerwca 2024

Koncert kameralny w Ostrymkole 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.