wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 36 komentarzy
  • 12873 wyświetleń

Prawie 700 zł za mieszkanie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Grajewie zawiadomiła swoich członków, że z dniem 01.07.2009 roku ulega zmianie wysokość opłat za wodę i kanalizację na podstawie Uchwały NR XXXIV/198/09 Rady Miasta z dnia 1. VI 2009 r.

Stawki obowiązujące od dnia 1. VII 2009 r.  wynosić będą:

Zimna woda – 2, 22 zł/m3
Kanalizacja – 3, 56 zł/m3
Ciepła woda – 26, 78 zł/m3

 Pozostałe koszty

  1. Eksploatacja - 1, 30 zł/m2
  2. Woda i kan. L - 28, 90 zł/ osobę
  3. Zaliczka na CO. - 2, 60 zł/ m2
  4. Ciepła woda L - 53, 56 zł/ osobę
  5. Wywóz nieczystości – 4, 50 zł/ osobę
  6. Fundusz remontowy – 0, 60 zł/m2

Rodzina czteroosobowa za mieszkanie w Grajewie o powierzchni około 73 m2  zapłaci 674 zł miesięcznie.

 

Komentarze (36)

a czym się różni: ciepła woda 26,78 od ciepłej wody 53,56?

To jest dopiero przekręt. Ja mam dom ok.120 metrów. 5 osób. razem z ogrzewaniem, śmieciami, wodą wychodzi mi średnio ok 400 zł.miesięcznie

przeciez to jest nie dorzeczne nie dawno podnosili czynsz i znowu ludzie co wy wyprawiacie...nie dluga cala wyplato pojdzie na to zeby oplacic czynsz a gdzie zycie ......

rozbój w biały dzien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja tak mam i mamy juz dosc tych podwyzek spółdzielni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spółdzielczość jest pewną formą komuny, nigdy nie będzie tanio. Wyłacznie prywatna i absolutnie prywatna własność jest efektywna, jaką empirykę stosuje się do wyliczenia kosztów eksploatacji? Oczywiście księżycową, ale nikt nikogo do bycia członkiem nie zmusza.

to chyba zart, przed chwila byla podwyzka. smiechu warte byloby gdyby nie te lzy co cisna sie do oka.

Ja proponuje ,aby za łożyć wspólnote mieszkaniową. Koszty owiele niższe ( nie ma tylu prezesów).Przykładem są wspólnoty mieszkaniowe na os.broniewskiego.

najlepiej za darmochę mieszkać... w adm-ie...

Za 50m mieszkanie płacimy czynszu 95zł ,to jest eksploatacja 50 x 1.3=65 +fundusz remontowy 50 x o.6=30zł .Na pozostałe koszty S M niema wpływu i zapewniam że w statucie S M jest zapis że na członkach nie może zarobkować [ Największy koszt to ogrzewanie i c w. ] Przy ostatniej podwyżce przez P E C otrzymałem zapewnienie od Przewodniczącego rady nadzorczej na piśmie że przy spadku cen miału możemy spodziewać się obniżki .niestety ceny miału spadły i to znacznie a obiecanki to cacanki.

mnie mniej kosztuje utrzymanie domku 110 m mieszkalnego wraz z podwórkiem i garażem niż klitka w bloku Współczuje.

Ja za mieszkanie komunalne o pow. 35 m2 i jedną osobę płacę 250 zł, w tym czynszu 3.17 zł/m2. A co mam za to? "Brud, s-d i ubóstwo", bo ADM nie ma nigdy na nic pieniędzy.

Dokladnie zgadzam się jak to jest możliwe ze za takie mieszkania placimy takie pieniadze? co to k.... ma byc?

to kto wam broni budowac domy, byscie zobaczyli ile kosztuje utrzymanie, was nie obchodzi dach że eternitem pokryty i trzeba wymienic , że chodnik ma dziury czy ogrodzenie się sypie, byście tylko chcieli mieszkac za darmo i nic nie robić

a ja uważam że podwyżka jest ta i poprzednie nieważna gdyż nikt się pod nią nie podpisał.Ani prezes ani księgowa.

Mi we własnym domu też nie jest tanio,a do tego jeszcze dodatkowa robota,palenie w piecu c.o.,odśnieżanie,naprawy.Rocznie na opał wydaję 4.500zł tj.miesięcznie 375,-woda i ścieki 60,- wywóz śmieci 20,-grzanie latem ciepłej wody elektrycznym podgrzewaczem 150,- co daje miesięcznie 605zł i do tego roczny podatek od nieruchomości 428zł.Dom ma 140m a mieszkamy w nim w trójkę i czasami to mam ochotę uciec do bloków i mieć głowę spokojną.

lol ja jestem w wspólnocie to płacę 300 zł

W komunalce już od dawna za 69m płacę 650zł.Płacze i płacę bo gdzieś muszę mieszkać.Aż mi siebie żal...

rodzina 5-osoba w mieszkaniu 59,90 m2 od 1.07 ma placic 701,50 zl

to dopiero sie porobolo ludzie gdzie wy oczy macie przeciez oni nas glodem biora !!!!

Trzeba zaprosić TV -UWAGA już taki program był o jawnym okradaniu mieszkancow.Oni dojda ile i za co?Trzeba sie zjednoczyc w komitety mieszkaniowe i walczyc o swoje.

POJEBALO ICH DO RESZTY!!! panie adminie niech pan to pusci niech ludzie wiedza co inni mysla wkoncu demokracja :>

ludzie nauczcie się w końcu czytać zanim co kolwiek skomentujecie na forum publicznym. Wyraźnie napisane w komunikacie że na sesyji urzędu miasta zostały zatwierdzone podwyżki za wodę i ścieki na wniosek Zarządu Ujęcia Wody i do nich trzeba mieć pretensje a nie do zarzadców zasobow mieszkalnych ,czyli spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot czy ADM.

po prostu zamało polacy zarabiają

A ty Kasiu sama dorobiłaś się domu . Bo my z mężem oboje pracujemy i jeszcze długo ędziemy spłacac kredyt mieszkaniowy a o domu to tylko mogę pomażyć z naszych zarobków to na garaż mnie nie stać bo na centrum kosztuje 25 tyś.

do Marian:
SM liczy przewidywane zużycie 2 m3 wody ciepłej x 26,78 = 53,56 na osobę
i 5 m3 wody zimnej x 5,78 = 28,90

Utrzymanie domu wolnostojącego nie jest też tanie, napewno nie jest taniej niż w bloku. W bloku są duże oszczędności z wody, chyba że ktoś leje bez pojęcia, a tak apropo tak narzekamy, bo nasze wynagrodzenia są zbyt niskie w stosunku do wydatków.

to w takim razie nasza szanowna spółdzielnio,szykuj nam trumny gratisowe,i dołki na cmentarzu

Dom jednorodzinny wychodzi taniej bo podstawowe opłaty wszyscy płacą ale na czym chcę to zaoszczędzę nowoczesny piec i chodzę do niego raz na tydzień,praca zawsze jest ale jaka przyjemność posiedzieć na działce lub w ogródku a nie na ławce przed blokiem!

w społdzielni i tak jest taniej niz w adm mieszkać

niech podnosza jeszcze to sobie zamiast czynsz placic niezla chalupe wybuduje za te same pieniadze...

trzeba chodzic na obrady rady miejskiej wtedy tak łatwo nie beda mogli podnosic cen za cznsz a nie posadzic d... przed kompem i narzekac

Jeszcze troche a mi wypłaty zabraknie na czynsz. Jaja normalnie.....

wszystko drożeje, tylko zarobki te same od lat. niedługo to i bochenek za 5zł bedzie.

tam narzekacie do roboty w dzisiejszych czasach na 3 zmiany trzeba walić ... ale czynsz porażka
w gdańsku płacę 250 zł za kawalere

Nie znam nikogo z mieszkańców spółdzielni co by płacił 700 zł. bzdury i kłamstwa!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.