Wiadomości

Praktyczny prezent!

Czujnik czadu uratował życie rodziny we wsi Bogusze w powiecie sokólskim. Urządzenie w środku nocy obudziło śpiącą pięcioosobową rodzinę...

Czujnik tlenku węgla uratował życie rodzinie mieszkającej w budynku przy ul. Chopina w Ełku. Urządzenie zaalarmowało o podwyższonym stężeniu czadu. Mężczyzna i troje dzieci w porę opuścili mieszkanie … - donoszą regionalne media.
 

Corocznie w sezonie grzewczym w Polsce odnotowywanych jest tysiące pożarów i zatruć tlenkiem węgla. W wyniku tych zdarzeń wiele osób traci życie, mnóstwo zostaje rannych. Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia swoich domów przed tymi nieszczęściami jest montowanie czujników dymu i czadu, o co też apelują nasi strażacy.

Czujka dymu wykrywa pierwsze symptomy pożaru, czyli pojawiający się często jeszcze przed ogniem dym. Czujnik czadu zaalarmuje o ulatniającym się bezwonnym, bezbarwnym, ale bardzo toksycznym i niebezpiecznym gazie. Urządzenia, wydając bardzo głośny dźwięk są w stanie nie tylko ostrzec przed nadchodzącym zagrożeniem, ale w razie potrzeby również obudzić domowników ze snu, ratując im życie – wyjaśnia nam st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Nie wiesz co kupić najbliższym pod choinkę? Spraw nietypowy ale praktyczny i pożyteczny prezent, będący wyrazem troski o bliskich. To wydatek kilkudziesięciu złotych, a w sytuacjach zagrożenia, urządzenia okazują się bezcenne. Skuśmy się na zakup oryginalnego upominku, który przez długi czas czuwać będzie nad bezpieczeństwem tych, na którym nam najbardziej zależy. Czujki mogą być także świetnym dodatkiem do przygotowanych już prezentów :)


/e/

 

niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.